צבע טרי אחד ביום: עולם הילדים של לנה רבנקו - אמנות - הארץ

צבע טרי אחד ביום: עולם הילדים של לנה רבנקו

ילדות, זאבים וחתולים מפלצתיים - לנה רבנקו מקבלת השראה מסיפורי ילדים ונותנת להם אינטרפטציה צבעונית. ביום שלישי (15.5) היא תגיע לחממת אמני הוידאו ביריד צבע טרי

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

לנה רבנקו היא בוגרת המחלקה לעיצוב בבצלאל. היא הציגה בעבר בגלריות בטוקיו, קיוטו ושנחאי ובתערוכות קבוצתיות ב-Art walk בלוס אנג'לס וב- Art Basel במיאמי. ביום שלישי, ה-15.5, היא תציג ביריד צבע טרי 5, במסגרת חממת האמנים המפורסמת. כמדי שנה מציג היריד פרויקטים שונים המביאים את האמנות הצעירה המקומית למרכז הבמה. מעבר לחממת האמנים ו"הגלויה הסודית" המפורסמת, השנה יתקיימו כמה פרויקטים מעניינים נוספים. ביניהם "ארכיון", המציבה את ארכיון הצלמניה של רודי ויסנשטין כנקודת מוצא לבניית תערוכה עכשווית, "קובייה לבנה" בשיתוף המכון הצרפתי שעוסקת בקשר שבין ארכיטקטורה מודרנית לנפש ופרויקט משותף עם גוגל.

» צבע טרי 2012 - לכל הפרטיםצבע טרי 2012 - הכירו את האמנים:» מתוך חממת הוידאו: אפרת ויטל» פרויקט מיוחד: המרכז לאמנות עכשווית» מתוך מתחם הגלריות: גלריה עינגעבביתה מקפידה רבנקו להחזיק אוסף נרחב של ספרי ילדים, כשבעיניה האגדות הארכיטיפיות וסיפורי הילדים מרגשים כל אדם באשר הוא. בציורים שלה מופיעים זאבים, מפלצות, חתולים וציפורים שחלקם עם פנים אנושיות וגם גיבורי ילדות כמו אליס, סינדרלה וכיפה אדומה.

מיפן וחזרה, עבודות של לנה רבנקו:

מהן הטכניקות והרעיונות מאחורי העבודות שלך?"אני מציירת באקריליק וצבעי מים על גבי דפי ישנים מספרים וניירות אוריגמי. לפעמים אני מוסיפה פרטים בעזרת עטי גיל צבעוניים. יש לי בבית אוספים של ניירות וספרים ישנים שקניתי בשווקי פשפשים וחנויות יד שנייה בטיולים שלי בעולם. בהתחלה אני בוחרת נייר ורק אז חושבת איזה דמויות ויצורים יופיעו עליו. העבודות שלי עוסקות הרבה במיתוסים מול ריאליזם, בדיון מול מציאות, יחסים בין אנשים, סודות, ומורכבויות של נפש האדם ופחדיה".

כיצד אמנות יפנית והיכרות עם התרבות היפנית משפיעות על עבודתך? "האהבה לפרטים קטנים, התבניות של ניירות האוריגמי, האופנה היפנית העכשווית, רישומי התאטרון הישנים, הסימבוליזם וגם האמנות המודרנית מרגשים אותי מאוד. במיוחד אני יכולה לציין את הרישומים הגרפיים של חיות של קזומסה נגאי, החללים המטורפים של קוסמה יאיוי והיצורים הנאיביים של יושיטומו נארה. בציורים שלי מופיעים נשים עם פנים אסייתיות, גיישות ומפלצות עם עיניים בולטות".

שנה שעברה הצגת ומכרת היטב. כמה עבודות את מעמידה לרכישה ומה טווח המחירים?"אני שמחה כשהעבודות שלי נמכרות, כמו כולם אני צריכה לשלם את החשבונות. יש דברים שלא הסכמתי לעשות. למשל, לפעמים בעלי הגלריות רומזים שכדאי שאצייר בפורמטים יותר גדולים כי זה יימכר יותר טוב. אבל מה לעשות, אני יותר נהנית לצייר על גבי דפים קטנים. לגבי הציפיות - זה משהו שאני נזהרת ממנו באופן כללי, כי ציפיות יתר הרבה פעמים מובילות לאכזבות. השנה אני מציגה קרוב לשלושים עבודות במחירים של בין 1500 ל-1900 שקלים".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ