המדור "מצב משפחתי": עכשיו בתערוכה חדשה

אחרי שסקרו משפחות לאורכה ורוחבה של המדינה, הצלמת רלי אברהמי והעיתונאי אבנר אברהמי מעבירים את המדור המצליח אל קירות המוזיאון

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

"לא אחת נשאלנו איך אנחנו בוחרים משפחה", מספרים רלי ואבנר אברהמי. "התשובה: תמיד על פי המיקום. כמה שיותר רחוק יותר טוב, זאת מתוך הנחה שסיפור יש  לכולם. בכל מקרה אין תחקיר, אין איסוף מודיעין ואין שאלות מעבר ל'מי משתתף והאם כולם מסכימים?'. עם זאת, רבים מהמדורים התרחשו בתל אביב". במשך עשר שנים ביקרו השניים מאות משפחות ישראליות ותעדו את סיפורן. הכתבות הופיעו במסגרת המדור "מצב משפחתי" בעיתון "הארץ" ולאחרונה ב"מעריב". לפני כשנה וחצי הופיעה אסופת המדורים גם כספר.

» רלי אברהמי ואבנר אברהמי - מצב משפחתי - לכל הפרטים

בתחילת מאי תפתח תערוכה "מצב משפחתי" ראשונה ותציג 60 משפחות ישראליות מתוך מאות אותן ביקרו השניים בבתיהם. תצלומי המשפחה האינטימיים הוגדלו והם מאפשרים להתבונן בארכיטקטורה שהתפתחה כאן לאורך השנים במרכז ובפריפריה, ביישובים עירוניים וביישובים כפריים, להעלות שאלות בדבר קיומם של עיצוב ישראלי ואופנה ישראלית.

במהלך השנים ובעקבות פניות רבות למערכת העיתון, הורחבה ההגדרה של "מצש משפחתי" ל"כל מי שגרים תחת קורת גג אחת" וכך נפתח השער להשתתפותם של החולקים דירות שכורות, כלואים בבתי כלא, מטופלים במעונות גמילה, חברי קומונות טרום-צבאיות ועוד. הסיפורים האישיים מעלים שאלות על זהות פרטית וקולקטיבית המתקיימת בתוך החברה הישראלית הסובלת משסעים לאומיים, דתיים, כלכליים  ועדתיים, מחשבות על מהות הגדרת המשפחה היום  והרהורים על מה הוא "בית".

» רלי אברהמי ואבנר אברהמי - מצב משפחתי, 3.5-30.8. מוזיאון ארץ ישראל, חיים לבנון 2, רמת אביב, תל אביב. שעות פתיחה: א'-ד' 10:00-16:00, ה' 10:00-20:00, סופ"ש: 14:00-10:00.

מצב משפחתי עם משפחת אגמור מיודפת. (צילום: רלי אברהמי)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ