עדי הררי, עכבר העיר

חתולי ביבים

כמו בשנים קודמות, גם השנה יהפוך השפד"ן בחול המועד פסח לחלל תערוכת אמנות פלסטית. מפעל טיהור השפכים הגדול יארח תערוכה רבת משתתפים הכוללת  את בתי הספר המובילים בעיצוב בארץ. בתי הספר המשתתפים: האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל המחלקה לעיצוב תעשייתי, שנקר ביה"ס הגבוה לאמנות ועיצוב במחלקה לעיצוב תעשייתי, המרכז האקדמי ויצ"ו חיפה המחלקה לתקשורת חזותית ומכון אבני לאמנות ועיצוב תל אביב המחלקה לעיצוב תעשייתי ותקשורת חזותית.

סטודנטים מבתי הספר לעיצוב תעשייתי ומדיה חזותית יציגו את הפרשנות שלהם לעולם מחזור המים שמציע מפעל השפד"ן. הפרשנויות מגוונות – הן יכללו כרזות, סרטונים, מוצרים לצריכה אישית, פתרונות אקולוגיים בתחום טיהור מים, אביזרים מעוצבים לחסכון במים ועוד עשרות מוצרים מפתיעים, בעלי זיקה חברתית עמוקה אך גם משעשעים ויעילים. בנוסף לתערוכה, יוכלו המבקרים ליהנות מאירועי תרבות שונים, סיור אקולוגי במרכז המבקרים, חדרי הפעלה לילדים והדרכות  מטעם המועצה לישראל יפה.

» סיר לילה – תערוכת עיצוב תעשייתי בשפד"ן, עד ה-12.4. מפעל השפד"ן, מפעל השפד"ן (ליד הסופרלנד),ראשון לציון.  שעות פעילות: א'-ה': 09:00-19:00.

אינטרפטציה צעירה. עבודה של נועם קורן ולירון אפרתי התערוכה "סיר לילה"

שניים במחיר אחד

בגלריה 39 נפתחו לאחרונה שתי תערוכות חדשות: הראשונה, Flatland: A Romance in Many Dimensions היא תערוכה משותפת של הציירים טליה ישראלי וקובי אסף. הציור של ישראלי רק נדמה כמיטיב עם צופיו. הוא נשאר במקום מופשט ולא נלחץ אל הדימוי. הציור של אסף משלים את קו המחשבה של ישראלי. בעוד היא מביטה ממעלה או מתוך הסערה, אסף ממקם את הצופה בירכתי הציור. אוצר: דני יהב-בראון. התערוכה השנייה, של הילה לביב, מספרת סיפורים קטנים באמצעות מיצב המורכב מנייר צלופן, קרפ, שקיות פלסטיק וכדומה. הם יומיומיים, פשוטים, נחותים וחסרי אפיל אך היות והיא מסוקרנת ומוקסמת מהיתרונות ומהמגבלות הטבעיות שלהם, מצליחה לקרב אותנו אליהם, ליצור מהם משהו בעל משמעות ונפח. אוצרת: טלי בן נון.

» טליה ישראלי וקובי אסף - Flatland: A Romance in Many Dimensions, הילה לביב - לא גלימה, עד ה-26.4. גלריה 39 לאמנות עכשווית, רחוב נחמני 39, שעות פעילות: ב'–ה' 19:00-11:00, ו' 14:00-10:00, שבת 13:00-11:00תל אביב.משלימים אחד את השני. מימין -  טליה ישראלי, משמאל - קובי אסף

נפגשים שוב

"פורטפוליו בבית העיר" היא סדרת הרצאות בתחום העיצוב בהנחיית העיתונאי יובל סער בבית העיר ובשיתוף עיריית תל אביב. ההרצאות יתקיימו מדי חודש ויעסקו ביחסי הגומלין בין תחום כלשהו בתרבות החזותית- כמו איור, טיפוגרפיה, עיצוב, אמנות, צילום, תרבות דיגיטלית ועוד – לבין טכנולוגיה, תרבות, שפה ומקום.

סוגיות כמו המעבר של אסתטיקה בין עולמות האונליין והאופליין, החזרה לעבודת הידיים דווקא בעידן הדיגיטלי והסיבות לכך שאנחנו לא עוזבים את המחשב, יעמדו במרכז הערב החמישי בסדרת המפגשים "פורטפוליו בבית העיר". שאלות נוספות שיידונו במפגש יהיו האם יצירה ידנית בעידן הדיגיטלי היא גימיק שנועד לפאר את היכולות הטכניות של היוצרים או שמאחורי תהליך היצירה שלהם יש עומק ומחשבה? האם הניסיון להישאר נאמן למסורות ומלאכות יד עתיקות הוא מאבק בקידמה שסופו כשלון ידוע מראש? ואיך משפיעים המרחק ההולך וגובר בין אנשים לבין העשייה, אובדן הכישורים ואובדן הידע של איך דברים נעשים על חדשנות ויצירה. במפגש ישתתפו : המעצב והמאייר Jewboy ירון שין; טליה זליגמן, ממקימי ועורכי מגזין התרבות המקוון "אנטייטלד"; ואיתי ולדמן, עורך מגזין טיים אאוט תל אביב.

» הרצאות "פורטפוליו בבית העיר" עם יובל סער, 3.4.12 בשעה 20:30. בית העיר תל אביב, ביאליק 27, תל אביב.

בין פיזי לוירטואלי. עבודה של Jewboy

מתחדשת

דגנית ברסט, אמנית גלריה ג'ולי מ', זכתה השנה בפרס רפפורט לצייר בכיר 2012. במקביל נפתחה תערוכת יחיד בגלריה המציגה עבודה חדשה, מחווה לשיר של המשורר הפולני תדיאוש רוז'ביץ'.

» דגנית ברסט - שיר של תדיאוש רוז'ביץ', עד ה-14.4. גלריה ג'ולי מ, בצלאל יפה 10, תל אביב. שעות פתיחה: ב-ה 12:00-19:00, ו ושבת 11:00-14:00.

עבודה חדשה. דגנית ברסט בג'ולי מ

אותה גברת בשינוי אדרת

התערוכה "פלנטי" מציגה את תגובתם של מספר ציירים לאותו מושא התבוננות. כל צייר קיבל את אותם שני עציצים - טבע לא מת. מעצם היותו כזה, האובייקט השתנה ונמצא בתנועה מסוימת שאינה חד-כיוונית. העציצים "פלשו" לתוך חלל היצירה של הצייר לתקופה לא ארוכה, ומשם עברו הלאה לצייר הבא. משתתפים: גיא אביטל, קובי אסף, בויאן, אורן בן-מורה, נטעלי שלוסר, איילה פוקס, גליה פסטרנק, אברהם סטורר, יצחק לבנה, טל ירושלמי, יאיר פרץ, טליה ישראלי, אייל ששון, ברכה אטינגר. אוצרת: טליה ישראלי.

» פלנטי, עד ה-17.5. מנשר, דוד חכמי 18, תל אביב. שעות פעילות: א'-ו': 12:00-19:30.

מזוויות שונות. עבודה של טל ירושלמי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ