תערוכת מרצים ב"מנשר" ועוד אירועי אמנות מומלצים לשבוע הקרוב

מבט לתוך חדר המיון בבית העיתונאים, האמנית אנדריאה מוריין בגלריה קיבוץ, תערוכות חדשות בבית האמנים בתל אביב ומרצים עושים אמנות בבית ספר "מנשר"

עדי הררי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי הררי, עכבר העיר

24 שעות

פרופ' אלישע בר-מאיר, מנהל מחלקת רדיולוגיה ומכון מ.א.ר במרכז הרפואי בני ציון בחיפה עוסק מזה שנים רבות באבחון תצלומי רנטגן וסריקות למיניהן. בתערוכה "אבחנה דקה", הוא חיבר 24 תצלומים כמניין שעות היממה ויצר סיפור עלילתי מצולם. בכך הוא מציג זרקור רב עוצמה החושף את המתרחש מאחורי הקלעים של בית חולים: בחדר מיון, בטיפול נמרץ, במיטות במסדרון ועוד. אוצר: גיא עולמי.

» פרופ' אלישע בר מאיר - אבחנה דקה, עד ה-8.3. בית סוקולוב, קפלן 4, תל אביב. שעות פתיחת התערוכה: א'-ה'- 8:30-19:00, יום ו' - 9:00-13:00.

סריקת רנאגן. מתוך "אבחנה דקה", פרופ' אלישע בר מאיר

בין אמנות, מדע ופילוסופיה

"Night My Light" היא תערוכת יחיד של האמנית הגרמנייה הרב תחומית אנדריאה מוריין. יצירתה של מוריין מאופיינת בבחינה מתמדת של חומרי הגלם ומציעה מבט רפלקסיבי אודות טיבם של המדיומים בהם היא עושה שימוש, תוך הדגשת יחסי הגומלין המתקיימים בין העבודה, הצופה והחלל המכיל אותם. האמנות של מוריין מצליבה בין יסודות מתחומי האמנות, המדע, והפילוסופיה, וקוראת תיגר על הגדרות מדיומליות. היא נעה בין החומרי לרוחני, בין הגלוי לסמוי, בין הרציונאלי לרגשי ובין הפיגורטיבי למופשט ומטשטשת את הגבולות בין המדיומים השונים ואופני השימוש בהם.

חלל התערוכה והיחסים בינו לבין העבודות, מהווים מרכיב מרכזי ביצירתה. הרקע הבימתי של מוריין ניכר בעבודת החלל שלה המתאפיינת בקומפוזיציה בימתית. מוריין רואה בהצבה חלק אינטגרלי מהאמירה האמנותית שלה ומהתפיסה הכוללת של כל תערוכה. את הדרך בה היא יוצרת תערוכה היא מכנה "דקדוק בחלל" – שימוש במדיות מגוונות כדי לייצר אמירה כוללת, במסגרתה כל עבודהמתכתבת עם יתר העבודות בחלל התערוכה. אוצרת: יעל קיני.

» אנדריאה מוריין - Night My Light, עד ה-24.3. גלריה הקיבוץ, דב הוז 25, תל אביב. שעות פתיחה: ב'-ה' 11:00-15:00, 16:00-18:00, ו' 11:00-14:00.

מתכתבת עם חלל הגלריה. עבודה של אנדריאה מוריין - Night My Light

חדש בבית האמנים

במהלך השבוע נפתחו בבית האמנים על שם זריצקי בתל אביב מספר תערוכות חדשות. התערוכה המוצגת בחלל המרכזי היא של האמן יחזקאל ירדני  - "למרות הכל , תראו איזו ילדה יפה יש לי", המציגה עבודות בנושא תשואה ותקומה. לעוד תערוכות בבית האמנים תל אביב.

» תערוכות בבית האמנים תל אביב, עד ה-17.3. בית האמנים תל אביב, אלחריזי 9, תל אביב. שעות פתיחה: ב'-ה' 10:00-13:00, 17:00-19:00 ו': 10:00-13:00 שבת: 11:00-12:00.

מהשואה עד האיום האיראני. עבודה של יחזקאל ירדני

אחד אחד

התערוכה "אחד מאחד" מאחדת רשימה מכובדת של אמנים פעילים, כולם מרצי המחלקה לצילום במנשר. המשתתפים מציגים עבודות שטרם הוצגו במסגרות אחרות. התערוכה מאפשרת מבט ראשון על עבודות קודמות וראשוניות של חלק מהמשתתפים לצד עבודות שהן סנונית ראשונה בגוף עבודה חדש ועדכני של האמנים.

» אחד מאחד, עד ה-22.3. מנשר, דוד חכמי 18, תל אביב. שעות פתיחה: א'-ה' 11:00-19:00.

חדש חדש. עבודה של ליאת אלבלינג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ