אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

הזיות: מגזין פסיכדלי ישראלי ראשון ייצא לאור בקרוב

ביקורות ספרים, מדור שירה ואפילו מדע - המגזין החדש יתן במה למתחדש בעולם הפסיכדליה

תגובות

בתחילת מרץ צפוי לראות אור גיליון הביכורים של המגזין הפסיכדלי הישראלי הראשון - “לפסיכונאוט". מדובר ביוזמה עצמאית של בעז יניב ועידו הרטוגזון (שמגדירים את עצמם כרדיקלים חופשיים), והוא יופץ בכ־1,000 עותקים באירועים ובמקומות הקשורים לקהילה הפסיכדלית. פסיכונאוט ביוונית פירושו "נווט התודעה", ובהתאמה, המגזין יפנה לבעלי עניין רעיוני והגותי בתודעה האנושית, כמו גם בנושאים פסיכדליים נוספים כפי שהם באים לידי ביטוי באמנות, בפוליטיקה ובמדע. “גם אני וגם עידו, העורך השני של המגזין, כותבים על פסיכדליה ורואים את עצמנו כחלק מקהילה פסיכדלית", מסביר בעז יניב, מעורכי המגזין, "הרגשנו שיש בארץ חוסר בבמה שנותנת מקום לעסוק בשיח פסיכדלי אחראי כפי שהוא מתגלם בכל מיני תחומים. המגזין לא בא לעודד שימוש בפסיכדליה או לקדם את זה, אלא לחלוק ידע אדיר שנאגר ונצבר במשך המון שנים בעולם, וגם נהגה עדיין באופן אקטואלי".

יניב אינו חדש לתחום, בשנתיים האחרונות הוא עוסק בעריכה של אתר האינטרנט The Daily Psychedelic Video, שמפרסם וידיאו אחד ביום בנושא. "פסיכדליה היא תחום פילוסופי ששואל שאלות על הקיום ועל התודעה, ובמקביל הוא גם פרקטי ועוסק בערכים שיש לפעול על פיהם", מרחיב יניב, "אין לנו תשובה פשוטה בנוגע למה זה פסיכדליה, זו הגדרה שהיא מאד מורכבת. חלק מהניסיון ב'לפסיכונאוט' הוא לענות על השאלה הזאת, ואנחנו מקווים שזה משהו שיתנסח מגיליון לגיליון".

הוידיאו הפסיכדלי היומי, Matthew Dear - Headcage:

יניב גורס כי בהחלט קיימת בארץ קהילה פסיכדלית עם סממנים ושפה משלה. "המקור של כל הדיבור היום בתל אביב על סחים, דיבור ששינה לגמרי את המשמעות שלו, הוא בקהילה הפסיכדלית", הוא טוען, "זה פשוט סלנג שזלג גם לתרבות המיינסטרים". לדבריו, הם פרסמו קול קורא ותוך זמן קצר קיבלו פניות רבות, בין השאר של מוזיקאים שיוצרים מוזיקה פסיכדלית ומעוניינים לחלוק אותה.

השניים שואפים להוציא שלושה גיליונות בשנה, שיכללו בין השאר ביקורת על ספרים פסיכדליים, מדור שירה פסיכדלית ושאר מטעמי תודעה.

כתבות שאולי פספסתם

*#