עדי הררי, עכבר העיר

אמנות צעירה ומעניינת, סדנאות אוכל והופעות לא שגרתיות -  ירושלים מעבירה הילוך החורף ומציעה מגוון אירועי תרבות מעניינים. מאחורי פרויקט "שאון חורף" עומדת רשות הצעירים של עיריית ירושלים ששמו להם כמטרה לקרב את הצעירים בעיר לתחומי התרבות, החברה והפנאי בעיר. האירועים יתקיימו מדי ימי שני בחודש פברואר ויציעו תערוכות, סדנאות יצירה, מסיבות בחללים מיוחדים, ג'אם סשן בחנויות מוזיקה, כיתות אמן בפאבים ועוד  - בכל שבוע במיקום אחר. הנה כמה אירועי אמנות שאסור לפספס:

» שאון החורף 6.2 - לכל האירועים

שאון חורף 6.2

האירוע הראשון יתקיים ברחובות בצלאל, ש"ץ, ההסתדרות, קינג ג'ורג' והסביבה החל מהשעה 18:00.

» בבית מזיא יתקיימו חגיגות שנתיים למגזין האורבני "אף" ודפי העיתון יקומו לתחייה באירועים מוחשיים ותלת מימדיים. הכניסה חופשית.

בשעה 18:00 השף רועי "התרנגול" אברהם יקים לתחייה את מדור האוכל של המגזין, ויחשוף אותו לקהל הרחב אל מחוץ לדפי המגזין. התרנגול יבשל מאכלים תוך כדי הקרנת וידאו-ארט בשילוב צעצועים לכדי יצירה קולינרית אחת גדולה. בנוסף יחולקו פנזינים עם מתכונים שפרסמו במדור אוכל במשך השנתיים בהם המגזין ראה אור.

בהמשך הערב, החל המשעה 19:00 יוצגו התערוכות "מחוץ לרחם" שכוללות מיצגים, מיצבים ועבודות וידאו בהשראת ה"אף", ותערוכה החוגגת עשור לידיעון "מסיבות בטחוניות". התערוכה תספק מבט אחורה על הסצנה התרבותית הירושלמית של תחילת המילניום ותציג את הדפים המקוריים של "מסיבות ביטחוניות", שליווה את ירושלים במשך 5 שנים. עוד במקום: אירוע "הפרייה סלון" - דיון אמנותי במטרה ליצור שתיופי פעולה עתידיים.

מתחת לאף:

בשעה 21:00 יתקיים מופע הבכורה של פורמט ה- "מנאז' א-טרואה":Acollective, L.F.N.T, ו- The Wrong Demons (חברי המוגו'ז לשעבר) יופיעו במופע משולב בו חברי הלהקות השונות יתערבבו בינן לבין עצמם ויצרו אנדרלמוסיה מוזיקלית אחת גדולה. ההופעה תלווה בחלל מעוצב בדמויות שאותן תייצר ג'ולה ג'ק, בשילוב הקרנות וידאו של קבוצת Mejadra Eyes.

בית מזיא, מסילת ישרים 18, ירושלים.

עוד באותו אירוע:

» בבית האמנים יוצג מיצג חי המייצר אינטראקציה בין רישום, נגינה והקרנת וידאו של האמנים יהודה בראון ונטלי פורטונה באור. הכניסה חופשית בין השעות 19:30-23:00.

» במרתף הגלריה לספרות, רח ש"ץ 6, יפתח שיעור מודל בהנחיית האמן גיא סער רוסו. לא צריך להיות מבין גדול באמנות - רק לבוא. ההשתתפות חופשית. החל מהשעה 21:00. הכניסה חופשית אך יש להרשם מראש בטל' 02-6298148.

שאון חורף 13.2

האירוע השני בפרויקט יתקיים ברחובות יפו, כורש, ינאי, בן שטח, שלומציון, בן סירה ושושן החל מהשעה 19:00.

» בגלריה העירונית ברחוב יפו 17 תוצג התערוכה "קודש | חול". העבודות בה עוסקות בסוגיות שונות סביב נושא הדת והאמונה, מנקודת מבטם של אמנים שיחסם לנושא אינו חד ערכי. אמנים שבחייהם חווים באופן יומיומי את קו התפר שבין חילוניות לדת, בין אמונה באל לאתיאיזם, ומתוך כך מבטאים את החיבור או הניתוק בין השניים ביצירותיהם. בין האמנים המשתתפים: אסי משולם, רעות אבישר, יהודה בראון, תמר צהר ועידו דה לה וגה. אוצרים: יניב "יויו" יור ושלומית יעקב.

» הגלריה העירונית בירושלים, יפו 17, ירושלים.

"תשעה קבין של יופי", עבודה של רעות אבישר. מתוך התערוכה "קודש | חול"

» בבית הקפה בית הקהווה שברחוב ינאי יגיע VG Felixoffermann מברלין ויקרין על בניין שלם את האמנות הויזאולית המיוחדת שלו. ברקע: מוזיקה טובה ואלכוהול זול.

בית הקהווה, ינאי 3, ירושלים.

» בר המחסן מוציא אל הפסאג' המקורה הפנינג של דוכני מכירה, מיצגי אמנות רב תחומית, תערוכת אמנות רחוב, אופנה, יד שנייה והרבה מוסיקה טובה.

המחסן, פסאג' בן סירה 3, ירושלים.

שאון חורף 20.2

האירוע יתקיים ברחובות חבצלת, יפו, הלני המלכה, אריסטובולוס, הורקונוס, ריבלין, יוסף דונאס ויואל משה סלומון החל משעה 19:00.

» "אמנים עושים לאמריקן אפרל מה שהבארוק עשה לרנסנס" -  בחלל שבעבר שימש את החנות  "אמריקן אפרל"ברחוב ריבלין 3, תתקיים תערוכה שתחקור את המפגש בין אמנות ואופנה. המותג האמריקאי מתהדר במוצרים MADE IN USA ומצליח ברמה בינלאומית. מתוך המפגש עם המקום והבנת המהות שלו, הוחלט לחקור את ביטוי האופנה באמנות עכשווית. אמנים רבים התעסקו ועוסקים בשאלות של תפיסת היופי, האסתטיקה, דימוי הגוף, לבוש, כסף וחדירה של ביטויים אלה לתודעה שלנו כחברה. התערוכה תתעסק במפגש שבין היפה והפגום, הפלאסטי והאותנטי.

נולד בארה"ב, אמנים מתכתבים עם אמריקן אפרל:

» עוד באותו אירוע: תערוכה על הגדר הלבנה המציגה אמני רחוב ירושלמים אנונימיים. רחוב אריסטובולוס. החל מהשעה 19:00. עבודת וידאו בהקרנה ממופה על חלונות ראווה נטושים של האמנית דניאל זיני. כיכר אריסטובולוס, החל מהשעה 21:00.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ