אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

טיול לברלין או טיול לירושלים? תערוכות מומלצות לסופ"ש

תערוכה כפולה בגלריה קונטמפוררי, אמנות גרמנית בבביתן הלנה רובינשטיין וסדרת תערוכות בבית האמנים בירושלים

תגובות

גלריה קונטמפוררי מציגה שתי תערוכות חדשות באצירתה של טלי תמיר. הראשונה היא תערוכת יחיד של האמנית עדי בר, בוגרת בצלאל משנת 2010, שרושמת על נייר באמצעות דם הלקוח מגופה ועטי כדורי אדומים. בר ממשיכה לפתח את הרישומים הוירטואוזיים שלה המתמקדים בעיקר בחיות: כלבים, עורבים, יונים, חולדות, חתולים וצמחייה חולית. גיבוריה הראשיים הם כלבים, ספק כלבי בית מאולפים ומבוייתים, ספק כלבי-חוץ פראיים ותוקפניים. בר מתבוננת בכלב כמי שמשמר אינסטינקטים חייתיים, ויכול, ברגע של התעוררות חושית, לנעוץ שיניים בגוף ובבשר, כשפיו נוטף תערובת של דם וריר.

התערוכה השנייה שייכת לשרי כראל - אמנית ישראלית שחיה בניו יורק, מציגה עבודת וידיאו וסדרת פוטוקולאז'ים על נייר. כראל מבקשת לבחון את האתוס המודרניסטי גם כמורשת היסטורית שזמנה עבר, וגם כהשתקפויות של קולוניאליזם תרבותי שקיבץ אל תוכו סגנונות שונים והטביל אותם כאייקונים של הטעם הטוב. היא עושה זאת תוך כדי ערבול בין שפות ומקורות, בין עיצוב לבין אמנות, בין צילום לבין ציור, בין מודרניזם לבין פרימיטיביזם, בין אוניברסאליות ללוקאליות.

» עדי בר - כלבי דם, שרי כראל – שתי וערב, עד ה-17.3. גלריה קונטמפוררי בי גולקונדה, הרצל 117, תל אביב. ימים ושעות פתיחה: א' 16:00-19:00, ב'-ה' 19:00 – 11:00, ו' 10:00-14:00 ושבת 11:00-14:00.

בעט כדורי ודם. עבודה של עדי בר, "כלבי דם"

התערוכה "אני ברלינאי" מציגה את ההשראה ההדדית בין האמנות הגרמנית והישראלית לאורך השנים. בשלושים השנים האחרונות, השנים שלאחר ההכרזה ש"הציור מת", קם האמצעי האמנותי הזה לתחייה וחזר לתפוס את מקומו בזירה האמנותית. האמנות הישראלית אינה חורגת ממגמה זו, ובשנים האחרונות הדור החדש של האמנים חוזר לציור. מעניין לסקור את הציור הישראלי במאה השנים האחרונות בהקשר של מגמות בין־לאומיות בכלל, וגרמניות בפרט.

המגמה האחרונה בציור בישראל התפתחה במקביל לנעשה בזירה הבין־לאומית. ציירים, כגון מריק לכנר, אופיר דור, אבנר בן-גל ואולף קונמן, לא רק מתעדכנים בנעשה בעולם ובייחוד בברלין, אלא גם נוסעים ושוהים שם כדי ללמוד ולשאוב השראה מהעיר עצמה. ההיסטוריה והמורשת הארוכה בציור בכלל ובציור אקספרסיבי בפרט הפכו את ברלין למוקד משיכה לציירים ישראלים המגיעים לעיר ולומדים אמנות במוסדותיה הרבים. כשהם חוזרים לארץ, הם מיישמים את הידע שרכשו ואת חוויותיהם ובשילוב עם האור, הסגנון והנושאים הישראליים יוצרים מעין הכלאה ניאו-מודרנית חדשה הממזגת בין הישראליות לגרמניות. החיבור בין שתי מורשות ותרבויות.

» אני ברלינאי, עד ה-24.3. ביתן הלנה רובינשטיין, שדרות תרס"ט 6, תל אביב. שעות פתיחה: א' סגור ב' 10:00-16:00 ג' 10:00-22:00 ד' 10:00-16:00 ה' 10:00-22:00 ו' 10:00-14:00 שבת 10:00-16:00.

כמה שיותר - יותר טוב

 בית האמנים בירושלים מציג מספר תערוכות חדשות ששווה ללכת אחת מהם שייכת לאמן אדוארד לוין. התערוכה "טבע דומם"מפגישה את הצופה עם חוכמתו של צייר בעל כח שכנוע בולט. ביד רגישה ובטוחה הוא מצליח להשיג הבנת עולם מפתיעה. העיסוק בציור "טבע דומם" הוא יומיומי עבורו כמו גם מסורתי ומקצועי. טבע דומם הוא תחום שקשה לחדש בו, אך אצל לוין הוא 'טבע דומם חי' בזכות יכולתו הגבוהה בשימוש בצבע, במכחול כמו גם ברגשות עזים. בתערוכתו מציג לוין כארבעים ציורי שמן ואנקאוסטיקה בעיקר מהעשור האחרון. אוצר: יאן ראוכוורגר.

» לעוד תערוכות בבית האמנים. כתובת: שמואל הנגיד 12, ירושלים. שעות פתיחה: א': 16:00–19:00 , ב', ג', ה': 10:00–13:00, 16:00–19:00 , ו' : 10:00–13:00, שבת: 11:00–14:00.חי-צומח-דומם. "טבע דומם עם ראשי דגים 2", עבודה של אדוארד לוין

*#