רטרוספקטיבה לוליד אבו שקרה, תערוכת יחיד לשחר גולן סריג: תערוכות מומלצות לסופ"ש

תערוכה נשית קבוצתית בגלריה 121 בתל אביב, תערוכת יחיד לשחר גולן סריג בגלריה רוזנפלד ורטרוספקטיבה כפולה לוליד אבו שקרה בגלריה אום אל פחם

עדי הררי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי הררי, עכבר העיר

מהמחברת הפרטית של שחר גולן סריג

בתערוכה "כל מיני דברים" מציג שחר גולן סריג את מחברות הסקיצה שלו. רישומים שלאט לאט גדלו והפכו לציורים, המשמרים עדיין את האופי של רצף רישומי, ציורי, אינטנסיבי שמייצר נרטיב שהוא בין חלום למציאות. הרישומים מתארים מקבץ רגעים, חלקם אינטימיים עד כאב, חלקם קולקטיביים וברוטליים. הוא מייצר בקווים ישירים, פשוטים וצורמים אלימות, כאב, יופי ותשוקה, כוח ומצוקה. פשטות היום-יום מלאה בשעמום ודרמה בערבוביה כאוטית פועמת.

» שחר גולן סריג - כל מיני דברים, עד ה-14.1. גלריה רוזנפלד, שביל המפעל 1 (בניין 6), תל אביב. שעות פעילות: ימים ג'-ה', 19:00-12:00, יום ו', 14:00-11:00; שבת, 13:00-11:00

במקום האינטימי ביותר. שחר גולן סריג - "כל מיני דברים"

נד-נד

בתערוכה "איך בגללך- אני למטה למעלה" מוצגות  עבודות העוסקות בהיבטים שונים של מוטיב הנדנדה, אליו התייחסו אמנים שונים לאורך תולדות האמנות. האמניות המשתתפות בתערוכה בוחנות את הנדנדה כאלמנט צורני, ואפילו קווי על גבול המופשט, ובמקביל כמטפורה לחיים הנעים כמטוטלת קדימה ואחורה.

» איך בגללך אני למטה למעלה, עד ה-7.1. גלריה 121 לאמנות, הרצל 121, תל אביב. שעות פתיחה: ג',ד', ו' ושבת 11:00-15:00

פעם למטה, פעם למעלה. עבודה של ליאור שטיינר

עושים כבוד לוליד אבו שקרה

"מנטרת אלבאטן" היא תערוכת רטרוספקטיביה לאמן וליד אבו שקרה המתקיימת  בגלריה אום אל-פחם ובמוזיאון תל אביב במקביל. וליד אבו שקרה, יליד אום אל-פחם, הוא מבכירי האמנים הפלשתינים. הוא החל ליצור בישראל בשנות ה-60, ובשנות ה-70 עבר לאנגליה שם השתלם בלימודי אמנות התחריט. תערוכה זו הינה תוצר של ידידות אשר נרקמה בין פרופ' מוטי עומר (ז"ל) והאמן וליד אבו שקרה ובטרם נפטר פרופ' מוטי עומר הוחלט על קיומה.

בגלריה לאמנות אום אל פחם מוצגות עבודות מתקופת היצירה הראשונה של אבו שקרה משנות ה-60. כבר בתחילת דרכו האמנותית ובשנותיו בתל-אביב הביע אבו שקרה את געגועיו לכפר הולדתו, למשפחתו ולנוף עצי הזית. הוא היה הראשון לחזור עם מצלמה ולתעד את מטעי עצי השקד, את עצי הזית, ואת זקני היישוב.

במוזיאון תל אביב מוצגות עבודות מתקופת היצירה השנייה של אבו שקרה. בתחילת שנות ה-70 נסע אבו שקרה ללונדון להתמחות באמנות התחריט. תחושת הזרות באנגליה הניעה אותו להתמסר באופן מוחלט לנוף מולדתו. 

» וליד אבו שקרה - מנטרת אלבאטן, עד ה-10.4. הגלריה לאמנות אום אל-פחם, דרך אלמרמאלה, אום אל פחם. התערוכה במוזיאון תל אביב תפתח ב- 5.1.12. שעות הפתיחה: א'-ה': 9:00-17:00, שישי סגור, שבת 9:00-17:00. תוצר של ידידות מופלאה. התערוכה "מנטרת אלבאטן"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ