מיכאלה ברקו או אלונה פרידמן? מדפי העיתון אל קירות הגלריה

במסגרת עונת העיצוב בחולון יציג צלם האופנה מולה עשת את מיטב הקמפיינים שעשה לחברות המובילות בישראל. זה הזמן להיזכר מתי הדוגמניות היו טבעיות, והצלם היה "אמפריה של אדם אחד". הצצה ראשונה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דוגמניות בתוך כלובים בגן חיות, צילומי אופנה תת-ימיים, טנקים, מכוניות אפלות והדוגמניות היפות ביותר של שנות ה-80. במסגרת עונת העיצוב בחולון, מציג צלם האופנה מולה עשת את הצילומים האייקונים שלו משנות ה-60-70 וה-80. עשת עשה את הקמפיינים הגדולים של אותה תקופה בינהם גוטקס, לוח השנה של טמבור ופנינה רוזנבלום.

» מולה עשת - ללא פוטושופ - לכל הפרטים

התערוכה מעלה אופציה מעניינת לבחון את צילומי האופנה בעידן של טרום הפוטושופ. הבנות המצולמות הן תוצר מוגמר של סטייליסטים, מאפרים, במאים ומפיקים - ללא עבודה של ריטוש דיגטלי. עשת היה באותה התקופה "אמפריה של אדם אחד", ומרגע קבלת הקמפיין ועד התמונה הסופית, הכל היה עבודה משותפת שלו ושל צוותו. "בעידן שלפני סוכנות הדוגמניות, הקשר בין בתי האופנה וביני היה ישיר" מספר עשת. "סדר העבודה היה שקולקציות שלמות היו נשלחות אליי לסטודיו ומרגע זה ועד לקבלת הצילום שרציתי, עסקתי באיתור הדוגמנית שאני רוצה, בתכנון והפקת התמונה וב"עיצוב" הדוגמנית".

התמונות בתערוכה נבחרו מתוך עשרות אלפי צילומים. רבים מהם זכו לפרסום רב באמצעי התקשורת הישראלית וזכורים היטב בזיכרון הקולקטיבי. עשת שימש כצלם פרסום ואופנה מהבולטים ביותר בשוק הישראלי מראשית שנות ה-60 ועד למחצית שנות ה-90. במהלך שנות עבודתו צבר צילומים המשקפים את נושאי הפרסום, האופנה, המחול, התיאטרון ומציגים את הכוכבים של אותה תקופה.

כשבר רפאלי הייתה בחיתולים, "ללא פוטושופ":

מולה עשת - ללא פוטושופ, 21.1-17.3. המשכן לאמנות ע"ש מאירוב, בית מאירוב, הרצפלד 31, חולון. שעות פתיחה: ג', ד', ה' 17:00-20:00, ו' ושבת 10:00-13:00

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ