אמנות גאה בגלריה גבו, חיות אקזוטיות במנשר: תערוכות מומלצות לשבוע הקרוב

טיול אל עולם החי בגלריה במנשר, פרחים בגלריה P8 ביפו, תערוכה משותפת של רועי חפץ ואביבה אורי בבית St-Art ואמנים גאים מציגים בגלריה גבו

עדי הררי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי הררי, עכבר העיר

פינת ליטוף

הגלריה במנשר מציגה במהלך חודש דצמבר שתי תערוכות חדשות:

אלי אהרוני כגן - חיות בצד:

אהרוני כבן יצא למסע בן שנה אל פינות החי של ישראל. חיות שבי הממוקמות באופן שונה על "סקאלת העניין", או כפי שמנהל אחת מפינות החי הגדיר זאת: “סקאלת האקזוטיות". כל החיות שנמצאות בתחתית הרשימה- חמורים, תרנגולים ואווזים, בראשה - חיות מעוררות עניין - קנגרואים, איילים קנדים, ותוכים אמזוניים.

 ירון אתר - משאלות מלכודות:

האם משאלות יכולות להתממש דרך יצירתן של מלכודות? מערכת יחסי הכוחות בין הלוכד לנלכד מתעתעת ומתועתעת. מצלמת הווידאו משמשת כלי פיתוי, לעתים נגלה ולעתים נסתר. בחלל הגלריה יוצג מיצב וידאו המאפשר הצצה מותחת אל רגע פגישתם הראשונית של דמויות מפתח בחייו של האמן.

» ירון אתר ואלי אהרוני כגן - שתי תערוכות יחיד, עד ה-12.1. מנשר, דוד חכמי 18,תל אביב. שעות פתיחה: א'-ה' 11:00-19:00.

חוות החיות. עבודה של אלי אהרוני כגן

מדברות בפרחים

בתערוכה "פרחים בפוריה 8" ארבע  אמניות מציגות תערוכת פרחים. שלוש מהן מקיבוץ כברי, ואחת חברה בגלריה P8. כל אחת התוודעה לדימויי הפרחים בהקשרים אחרים, אך התבוננות בעבודות מגלה חיבורים מעניינים. תחושת אופל, עיסוק בחיים ובמוות, צמיחה, וביקורת על הקיום. גם הקשרים צבעוניים בולטים ביניהן בנוכחות השחור והאדום.

ההתמודדות עם דימוי הפרח היא  אתגר שלא מאבד מתוקפו. כיום הפרח כבר איננו אתגר ליצירות כלילות יופי ושלמות, האמנים מחפשים "לדבר בפרחים". יש שחושפים את המופשט  או את הניגוד בין העיטורי לטבעי, יש שמעבירים בעזרת הפרחים ביקורת חברתית פוליטית, ויש שמעלים לדיון שאלות עמוקות על צמיחה, לבלוב ומוות. יצירות הפרחים מאפשרות להתייחס למושג המקום, ליחסים שבין האמן לחברה, לערך של הטבע או למקומו של המלאכותי. בתערוכה מנסות כנעני, אלבוים, וייס, ודקל להטביע כתב יד אישי ומודע.

» פרחים בפוריה 8, עד ה-31.12. גלריה P8, פוריה 8, יפו. שעות הפתיחה: ב' 16:00-19:00 שישי-שבת 11:00-14:00.

מתמודדות עם הפרחים."ללא כותרת", עבודה של יעל כנעני

ראש בראש התערוכה "שובר שוויון" מייצרת נקודת מפגש בין- דורי של שני אמנים: רועי חפץ ואביבה אורי. רועי חפץ, יליד ירושלים (1978), הינו אמן צעיר החי ועובד בתל אביב. עבודותיו הן רישומים מונומנטאליים של עיפרון וגרפיט על גבי נייר, בשילוב חומרים תעשייתיים שונים. אביבה אורי, ילידת צפת (1989-1927), פרצה לתודעת השיח האמנותי הישראלי בשנות ה- 50. עבודותיה ודמותה שלה, הפכו למיתוס עוד בימי חייה והיו לאבן המייסדת של שדה האמנות בארץ משנות ה-70 ואילך. הסגנון הייחודי של אביבה, דלותה החומרית, נבע מהצורך לביטוי עצמי טהור, חסר אמצעים ובלתי מתווך.

צירת המפגש בין אורי לחפץ נובע מתוך קריאה המחברת ביניהם; זהו תוצר של דיאלוג מתמשך עם חפץ, הרואה באורי דמות מעוררת השראה שהשפיעה רבות על תהליך עבודתו. אוצרת: דינה יקרסון.

» אביבה אורי ורועי חפץ - שובר שוויון, עד ה-5.1. בית st-art, רחוב הצדף 8, יפו. שעות פעילות: ימים א, ב, ד, ה 10:00-13:00, יום ג' 16:30-19:30.

נקודת חיבור. עבודה של אביבה אורי

משירים מבט

התערוכה "מבט גאה" באה לבחון את המיניות הגברית מנקודת המבט ההומוסקסואלית. המין החד-מיני הינו מין זכרי בצורתו הטהורה ביותר, מקום שבו הפנטזיות והדינאמיקה עם בני המין הזהה, הם ברורים וחופשיים מכל עכבות, ודעות קדומות. השחרור הזה והיכולת להתנסות במיניות הגברית במלואה, היא ייחודית וללא ספק חתרנית. באמנים המשתתפים: רפי פרץ, נתן אלקונוביץ, מקס מורון, ליעד נורי, מרק אורן, רון ישועה, רוני שוקרון, הולגר הולמן.

» מבט גאה, עד ה-30.12. גלריה גבו - Gebo, שדרות שאול המלך 35, תל אביב. שעות פתיחה: ימים ב'-ה' 14:00-11:00, 16:00-19:00, יום ו' - בתיאום מראש.

תעשו סקס, לא מלחמה. "מבט גאה", עבודה של רוני שוקרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ