פסלי ברזל, כלי קרמיקה: תערוכות מומלצות לסופ"ש

<P>אחמד כנען מציג 26 פסלים במוזיאון הפתוח בעומר, חולי סרטן ודלקת פרקים מתעדים את חייהם דרך המצלמה במתחם התחנה, ותערוכה של בית הספר בצלאל במסגרת אירועי "חמשושלים" </P>

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בין קלאסי למודרני

הקיום האנושי מרובה פנים הוא. לאדם, באמצעות חושיו גופו ותבונתו, יש אפשרויות רבות לגעת, להרגיש, לחוש ולהבין את עולמו. המהפכה הטכנולוגית - דיגיטאלית שאנו חיים בעצם התהוותה, מעניקה דגש רב ותשומת לב ניכרת למימדים מסוימים של הקיום האנושי. העושר המופלא והמתחדש אשר מהפכה זו מביאה אל חיינו, עוצמתו של השינוי והיקפן של התמורות בחיינו מעניקים לנו תחושה שאנו מצויים בפתחו של עידן ללא סוף ושיעור.

כחלק מאירועי חמשושלים נפתחה בתחילת החודש התערוכה  "והחמר היה להם לחומר", המציגה מניפה עשירה של עשייה במחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל. התערוכה כוללת  כ-60 עבודות של כ-50 סטודנטים, ומציגות לצד הטכניקות המסורתיות של עבודת יד וחמר, עבודה טכנולוגיות ודיגיטאלית. אוצרים : לנה דובינסקי וערן ארליך.

» והחמר היה להם לחומר, עד ה-31.12. יפו 23 - בצלאל, יפו 23, ירושלים. שעות פתיחה: ב'-ה' 16:00-20:00 ו' 11:00-14:00

משלבים טכנולוגיות. "והחמר היה להם לחומר", עבודה של תמר בנאי

מעבר לעדשת המצלמה

התערוכה "תמונת חיים" מציגה עבודות של 50 ילדים ומבוגרים מרחבי הארץ, המתמודדים עם מחלת הסרטן ודלקת המפרקים. במשך מספר חודשים הם צילמו ותיעדו רגעים מיוחדים בחייהם. החולים השתתפו בסדנאות צילום ותיעוד, אותם העבירו צלמים מקצועיים מובילים בתחומם כמו עודד בלילטי, דן בלילטי, אלדד רפאלי ועוד. מדובר בפרויקט קהילתי של "רוש מושיטה יד", של חברת רוש.

הסדנאות התקיימו בשישה מרכזים רפואיים ברחבי הארץ: איכילוב, הדסה, שיבא תל השומר, בני ציון, שניידר ובלינסון. במהלך המפגשים הושם דגש על ביטוי עצמי דרך עדשת המצלמה, העצמת היצירתיות והראיה האומנותית, תוך התמקדות במרכיבים המביאים לשמחה בחיי המשתתפים ולקירוב לבבות.

» התערוכה "תמונת חיים" במתחם התחנה, עד ה-20.12. מתחם התחנה - תל אביב, רחוב פרופסור יחזקאל קויפמן 2, יפו. התערוכה פתוחה לקהל הרחב ללא תשלום. שעות פתיחה: 15-20.12.11, ימי א'-ה' ושבת: 10:00-22:00, יום שישי: 10:00-16:00.

מושיטים את היד. "תמונת חיים"

בין בית לנדודים

26 פסלי ברזל של האמן אחמד כנעאן מוצבים במדשאות המוזיאון הפתוח בגן התעשייה בעומר. כנעאן יוצר מתוך מציאות החיים בכפר הולדתו תמרה בגליל, בו הוא גם מתגורר, מתוך חוויותיו כבן לחברת מיעוט במדינה, השקפותיו האישיות והמצב הפוליטי המורכב בישראל.

כנעאן הוא אחד האמנים הערבים הבכירים ביותר, ועבודותיו נוגעות בשאלות של זהות, בית, מקום ונדודים. יצירותיו מציגות את מסעו בחיפוש אחר זהות ומביעות את המורכבות ממנה בנוי עולמו: המסורת והתרבויות הערבית העתיקות. היצירות בתערוכה משלבות מוטיבים מהאמנות האסלאמית, עם אלמנטים המבטאים את שאלת הזהות כגון: סירות, כנפיים, דמות המורכבת מדמויות קטנות רבות, מפתחות ועוד.

» אחמד כנעאן - פסלים, עד ה-30.10. המוזיאון הפתוח בעומר, גן התעשייה עומר. שעות פתיחה: ימים ראשון עד חמישי בין 16:00-09:00, ימי שבת בין 17:00-10:00

מיתוס של עם שלום. אחמד כנעאן פסלים (צילום: אבי חי)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ