הוכרזו הזוכים בתערוכת "עדות מקומית" 2011

תמונת השנה שייכת לצלם איליה יפימוביץ' שתיעד נהג ישראלי דורס נערים פלסטינים בעת ידויי אבנים. בתואר סדרת השנה זכה יובל טובול עם סדרתו "דמויות מפתח במחאת האוהלים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היום (יום ג') הוכרזו הזוכים בתערוכת צילום העיתונות עדות מקומית. בקטגורית "תמונת השנה" זכה הצלם העצמאי איליה יפימוביץ', שצילם את התמונה הזוכה עבור סוכנות הידיעות AFP באוקטובר 2010. בתמונה רואים את הרכב של דוד בארי, מנכ"ל עמותת אלע"ד לייהוד שכונת סילוואן במזרח ירושלים, פוגע בנער פלסטיני בעת מנוסתו מקבוצת נערים, שיידו אבנים על מכוניות ישראליות. חבר השופטים נימק את בחירתו: "איליה הצליח לתפוס רגע מכריע, שחלף בשנייה, ובעצם תמונה זו ממחישה כאן את מהות צילום העיתונות בשיא תפארתו. בפריים אחד הצליח לתעד מספר רבדים שונים שנגלים במבט מעמיק - בנו של הנהג שמביט הצידה בפחד, הנער שנזרק לאוויר מהפגיעה, נער נוסף שכאילו מנסה לעצור את הרכב בגופו, ואפילו את מבטו הלחוץ של הנהג שרכבו נסקל באבנים".

» תערוכת צילומי עיתונות - לשעות פתיחה, כתובת ושאר פרטים

בקטגורית "סדרת השנה" זכתה סדרת התמונות "דמויות מפתח במחאת האוהלים" של הצלם העצמאי יובל טבול. עליה אמר חבר השופטים שהיא "מייצרת קרבה פיזית בין הצלם למצולמים, ומייצרת אינטימיות בין המנהיגים הצעירים ובין הצופים ומדגישה את מהות המחאה".

פריים אחד - אינספור רבדים. התמונה הזוכה של איליה יפימוביץ'

עוד זוכים בולטים הם: הצלם זיו קורן, מקום ראשון בקטגורית "דיוקנאות", בתמונה של נשיא המדינה, שמעון פרס, במהלך ביקור בימ"מ. במקום הראשון בקטגורית "חיי היומיום", הצלמת רינה קסטלנובו הולנדר תעדה עבור הניו יורק טיימס חיילות משמר הגבול בוחנת נשים פלשתינאיות במעבר קלנדיה בדרכן לתפילות בירושלים. את המקום הראשון בקטגוריות "תרבות ואמנות", לקח הצלם עומר מירון עם תמונת הזכייה של ג'קי מנחם, זוכה בגמר האח הגדול השלישי. זוכים נוספים הוכרזו בקטגוריות: חדשות, חברה וקהילה, דת ואמונה, אורבניזם, טבע וסביבה וספורט.

התערוכה "עדות מקומית" היא חלק מתערוכת צילומי העיתונות שנפתחת מחר במוזיאון ארץ ישראל. לצדה מוצגת תערוכת צילומי העיתונות הבינלאומית World Press Photos. שתי התערוכות מציגות במקביל זווית התבוננות על הנעשה בעולם ובאזורנו, כפי שנתפסו בצורה ייחודית ומעוררת השראה, בעדשת טובי הצלמים בארץ ובעולם.

» תערוכת צילומי עיתונות, עד ה-28.1. מוזיאון ארץ ישראל, חיים לבנון 2, רמת אביב, תל אביב. שעות פתיחה: א'-ד' 10:00-16:00, ה' 10:00-20:00, סופ"ש: 14:00-10:00.

בגובה העיניים. סדרת התמונות הזוכה של הצלם יובל טובול

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ