מצגת: פיקאסו מגיע למוזיאון תל אביב

מלחמות שוורים, מתח מיני ומבטא ספרדי סקסי - לרגל חגיגות חצי היובל ליחסים דיפלומטים בין ישראל לספרד, נפתחה בשבוע שעבר תערוכה של פבלו פיקאסו במוזיאון תל אביב. ככה זה נראה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בתחילת החודש חנך מוזיאון תל אביב אגף חדש במבנה ארכיטקטוני מרהיב. במקום הוקמו 10 גלריות חדשות בתחומים כמו עיצוב, אדריכלות וצילום ונפתחו שתי תערוכות גדולות וחשובות -  אחת של האמן אנסלם קיפר והשנייה שמסכמת שלוש תקופות באמנות ישראלית באצירתה של אלן גינתון.

» מכונת ירייה, ספרייה ריקה: תערוכות חדשות במוזיאון תל אביב» 18 אלף מטר מרובע ו-50 מיליון דולר: מוזיאון תל אביב מתחדש

ואם זאת החלק הותיק של המוזיאון איננו נשאר מוזנח, ובימים אלו מוצגות בו מגוון תערוכות חדשות ומסקרנות. לרגל חגיגות חצי היובל לכינונם של יחסים דיפלומטיים בין ספרד וישראל, פתחו ביוזמה משותפת המוזיאון ושגרירות ספרד תערוכה מעבודותיו של האמן הספרדי הגדול פבלו פיקאסו, הכוללת כמאה ציורים, רישומים והדפסים מתנת מוזיאון פיקאסו בברצלונה.

» פיקאסו - מלחמות שוורים - לעוד פרטים

התערוכה פיקאסו - מלחמות שוורים מתמקדת בנושא מלחמת השוורים, שהיווה לפיקאסו מקור השראה לאורך השנים. עולם זה אפשר לו להציג טרגדיות, כאב ומאבק בין חיים ומוות, לצד המתח המיני שהוא חלק מהותי מן הקרב בין הפר ללוחם השוורים. בבחירתו לעסוק בנושא זה המשיך למעשה האמן מסורת איקונוגרפית ספרדית ששורשיה מגיעים עד פרנסיסקו דה גויה. בעבודות מוצג הפר המסתער כדמות רבת און המנוגדת לאלגוריה שחושפת את ההיבט הנשי של לוחם השוורים ולתלבושתו הייחודית. פיקאסו דלה את דימויו גם מן המכלול רב ההבעה של שחקני משנה המאכלסים את זירת מלחמת השוורים, כמו עוזרי המטדור, הפיקדור והסוס.

לפני כחודשים הוצגה תערוכת תחריטי פיקאסו נוספת בגלריה זיסמן בתל אביב. העבודות הושאלו מהאספן הגדול לעבודות פיקאסו ג'ון צוקי.

» פיקאסו - מלחמות שוורים, עד ה-15.1. מוזיאון תל אביב לאמנות, אולם סיימון ומרי יגלום, שדרות שאול המלך 27, תל אביב. שעות פתיחה: א' סגור ב', ד' 16.00-10.00 ג', ה' 22.00-10.00 ו' 14.00-10.00 שבת 16.00-10.00.

המטאדור מגיע לישראל, "מלחמת שוורים":

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ