עמודי חשמל ונעציי ענק: תערוכות מומלצות לשבוע הקרוב

תערוכה כפולה בגלריה דן, משחקים בחשמל בגלריה P8, תערוכת המשך בגלריה רו-ארט ופסלים ישנים בגלריה החדר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קטן וגדול

במרכז התערוכה "סדר גודל" שמציגה בגלריה דן בתל אביב, עומדות עבודותיהם של שני אמנים שגדלו על ברכי החינוך המסורתי לאמנות בברית המועצות לשעבר ועלו לישראל - אירינה בירגר ודים יוז.

עבודותיו של דים יוז עוסקות בייצוגים של זיכרון. הוא מרבה לעסוק בסביבות המגורים שבהן חי בעבר או בזיכרון חוויית המגורים. הוא מצייר או מפסל מקרטון ביצוע חללי מגורים וחפצים אישיים וביתיים, המצטרפים בעבודותיו לפאזל של זיכרונות אישיים ואוניברסליים. לצד ציורי שמן ריאליסטיים וירטואוזיים של סביבות ביתיות הנראות נטושות או זנוחות, הוא משתמש בפסליו בקרטון ביצוע – חומר זמני ומתכלה - ומייצר בכך אנלוגיה לחומריות החמקמקה של הזיכרון עצמו.  

חפצים קטנים המוגדלים לממדי ענק עומדים גם במרכז רישומיה של אירינה בירגר. בסדרת רישומי פחם מוקפדים על נייר היא מפנה את הזרקור אל שורה של חפצי יומיום קטנים וכמעט איזוטריים - כמו נעץ, עדשת מצלמה או חלק של שקע חשמלי. היא מעצימה את קנה המידה שלהם ובכך מפקיעה אותם מהקשרם המיידי ומעניקה להם משמעות איקונית.

» סדר גודל, עד ה-16.12. גלריה דן, גורדון 36, תל אביב. שעות פעילות: א'-ה' 10:00-12:00, 16:00-18:30, ו' 10:00-13:30

לוקחים בפרופורציה. מימין - עבודה של אירינה ברגר, משמאל - עבודה של דים יוז

מתחברים לחשמל

התערוכה Power Sucker עוסקת ביחס האנושי האמביוולנטי לתופעת החשמל ולהתמכרות הגלובלית הנלווית אליה. תמי סואץ מתעדת בצילומי נוף פתוח את טשטוש הגבולות שבין האובייקט הדומם לבין התחושה החיה של מפלצות הענק - עמודי החשמל. יואב שביט הוא חוקר השואף להגיע להבנה, שלמות ושליטה בכוחות גדולים ואדירים. בעבודותיו הוא בודק את הגבול בין מסוכן ובטוח, ומעמיד בסכנה את המרחב במיצבי החשמל שלו. נטלי מנדל היא  ביולוגית שעושה ניסויים בזן חדש של צמחים הניזונים, גדלים ופורחים מתוך הנבטות של כבלי חשמל. כרמלה וייס מציירת אנשים המקיימים יחסים אינטימיים עם יצורים טכנולוגיים. אוצרת: רותם ריטוב.

» Power Sucker, עד ה-26.11. גלריה P8, פוריה 8 ,יפו. שעות הפתיחה: ב' 16:00-19:00 שישי-שבת 11:00-14:00

יש חשמל באוויר. עבודה של תמי סואץ

לא עוצרים באדום

"אוטו" היא התערוכה השניה בסדרת התערוכות הקבוצתיות שפתחה את עונת התערוכות גלריה Raw Art. כמו בתערוכה הקודמת ואקום, היא משלבת בין אמנים צעירים מוכרים לבין בוגרי לימודי אמנות טריים.

שם התערוכה מתייחס למצב ביניים בין המרחב הפרטי למרחב הציבורי ולמתחים העולים בין שתי קיצוניות אלו, בפרט לכורח לציית לכללי החברה. החיים בתוך מסגרת כללים אמנם עונים על צורך אנושי במסגרת ובשגרה, אבל עומדים בסתירה תמידית לדחף האדם לממש את רצונותיו החופשיים.

» תערוכת אוטו, עד ה-17.12. גלריה Raw Art, שביל המרץ 3, בניין 8 קומה 4, תל אביב. שעות פעילות: ג'-ה' 12:00-18:00 שישי-שבת 11:00-14:00

על אוטומט. "ללא כותרת", עבודה של הדס בסט

ממולדובה באהבה

התערוכה "עצם עמלני" של הפסל סשה סרבר מציגה עבודות מוקדמות שיצר האמן בשנים הראשונות עם הגעתו ארצה ממולדובה בשנות התשעים. פסלים אלו יוצגו לראשונה לקהל הרחב. החומרים איתם עובד סרבר הם עץ, רדידי נחושת, ברונזה, בד ועלי זהב. לצד פסליו יוצגו בתערוכה רישומים של בנו הצעיר יונה, איתו מנהל סרבר בתערוכה דיאלוג המעלה שאלות באשר לגבולות הגדרת של אמנות גבוהה אל מול אמנות נאיבית.

» סשה סרבר - עצם עמלני, עד ה-31.12. גלריה החדר, גוטליב 11, תל אביב. שעות פתיחה: ג'-ה 13:00-19:00

אוסף מתחילת שנות ה-90. רליקווריום מכונף, עבודה של סשה סרבר

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ