מיק ג'אגר ופול מקרטני בצילומים נדירים: תערוכות מומלצות לשבוע הקרוב

תערוכות צילומים נדירים של הביטלס והרולינג סטונס, תערוכה כפולה בגלריה דן, אמן איסלנדי בגלריה נגא ותערוכת אמנים צעירים בגלריה רו-ארט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רוקנרול בצילומים

לראשונה בישראל תתקיים תערוכת צילומים נדירים של הביטלס והרולינג סטונס, חתומים וממוספרים. התערוכה כוללת 40 צילומים של הצלם האנגלי פיליפ טאונסנד ותוצג בגלריה מינוטאור בתל-אביב.

טאונסנד היה הצלם הראשון שאי פעם צילם את הרולינג סטונס. בתערוכה מוצגות צילומי חברי הלהקה כשהיו עניים ורעבים, בלי חוזה הקלטות, להקה שעדיין לא פרצה לתודעה. להבדיל מהחיפושיות שהפכו "מבחורים רעים" ל"ילדים טובים" - האבנים המתגלגלות עשו דרך הפוכה, ומנהל הלהקה ביקש מטאונסנד לשוות להם בתמונות מראה "חתרני, רע, ולא נעים של ילדי רחוב". כך נולדו סדרת הצילומים בהן הם נראים הולכים ברחובות לונדון, שותים בירה ויושבים מחוץ לבר לונדוני, נשענים על קירות התמזה בפרצופים קשוחים, שידיהם אוחזות במפשעתם. צילומי החיפושיות של טאונסנד מציגים הצצה נדירה למפגש ההיסטורי בין חברי הלהקה ובנות זוגם עם המהרישי במרכז המדיטציה בלונדון . טאונסנד היה הצלם היחיד שהורשה להיות נוכח ולצלם את האירוע.

» פיליפ טאונסנד - The Beatles & The Stones, עד ה-31.12. גלריה מינוטאור, בן יהודה 100, תל אביב. שעות פתיחה: א'-ה': 10:30-19:30, ו': 10:30-14:00.

גלולה של זמן. פול מקרטני (צילום: פיליפ טאונסנד)

דבר אלי באיסלנדית

האמנות של איגל סביורנסון היא מזוג יוצא דופן של מוזיקה, וידיאו, מיצב, מיצג, אנימציה. המאפיין הבולט בעבודותיו הוא מיזוגם של האמצעים לכדי נרטיב שמעיד על מציאות מרובדת עם זיקה לאבסורד. להומור יש חלק משמעותי בעבודתו של סביורנסון אך בו בזמן חבויה בהן רצינות וקפדנות, בניה מדוקדקת ומחושבת המביאה לידי ביטוי את הפן הרציונאלי של יצירתו. בתערוכה בגלריה נגא יציג האמן שלושה מיצבי וידיאו.

איגל סביורנסון נולד באיסלנד, חי ועובד בברלין. במשך השנים הציג תערוכות יחיד וקבוצתיות בגלריה הלאומית בברלין, מוזיאון לאמנות ריקיוויק, מכון הגבוה לאמנות גנט ועוד. ב-2008 יסד עם בת-זוגתו השחקנית והבמאית הברזילאית Marcia Moraes את הקולקטיב הבין תחומי The White Rabbit במטרה לאמץ דיסציפלינות שונות תיאטרון, אמנות ויזואלית, מוזיקה וריקוד) ולשתף פעולה עם אמנים אחרים תחת קורת גג אחת.

» איגל סביורנסון - Double World - One World, עד ה-2.12. גלריה נגא, אחד העם 60, תל אביב. שעות פתיחה: ב'-ה' 11:00-19:00 שישי-שבת: 11:00-14:00.

עבודות מארצות הקור. Egill Saebjornsson

לא עוצרים באדום

"אוטו" היא התערוכה השניה בסדרת התערוכות הקבוצתיות שפתחה את עונת התערוכות גלריה Raw Art. כמו בתערוכה הקודמת ואקום, היא משלבת בין אמנים צעירים מוכרים לבין בוגרי לימודי אמנות טריים.

שם התערוכה מתייחס למצב ביניים בין המרחב הפרטי למרחב הציבורי ולמתחים העולים בין שתי קיצוניות אלו, בפרט לכורח לציית לכללי החברה. החיים בתוך מסגרת כללים אמנם עונים על צורך אנושי במסגרת ובשגרה, אבל עומדים בסתירה תמידית לדחף האדם לממש את רצונותיו החופשיים.

העבודות בתערוכה נעות על הציר שבין ייצוגים של "אוטונומיה" (היכולת לקבל החלטות ללא אילוץ חיצוני) ל"אוטומציה" (פעולה חסרת בינה, מכנית ונשלטת על ידי גורם חיצוני). כך גם במרכז התערוכה תעמוד הסטרוקטורה של העבודות. שיטת העבודה, המנגנון המרכיב, מכתיב את צורת העבודה ומצדיק את קיומה, יובא כמקרא לדרכי הפעולה של היוצר בתוך "השיטה" החברתית.

» תערוכת אוטו, עד ה-17.12. גלריה Raw Art, שביל המרץ 3, בניין 8 קומה 4, תל אביב. שעות פעילות: ג'-ה': 12:00-18:00 ו' ושבת: 11:00-14:00.

על אוטומט. "ללא כותרת", עבודה של הדס בסט

שביל קליפות התפוחים

התערוכה "קליפות אדומות" מציגה שבע אמניות שעוסקות בגוף הנשי ובאופני הביטוי והייצוג שלו ב-80 עבודות הדפס חדשות. האמניות יצרו את העבודות בטכניקות ההדפס השונות – תחריט, הדפס-רשת וחיתוך-עץ – בסדנת ההדפס ירושלים במהלך השנתיים האחרונות במסגרת פרויקט "קליפות אדומות". התערוכה כוללת, לצד ההדפסים, עבודות ציור, צילום, מיצב ווידיאו, ובוחנת את רב-השיח המתקיים בין האמניות, בין נקודות המבט השונות שהן מייצגות ובין הדיסיפלינות האמנותיות שלהן.

באמניות המשתתפות: ג'ניפר בר לב, הילה בן ארי, נעמי בריקמן, אורנה ברומברג, רקפת וינר-עומר, נעמי טנהאוזר ונועה צדקה. אוצרת: נעמי טנהאוזר.

» קליפות אדומות, עד ה-31.12. סדנת ההדפס, שבטי ישראל 38, ירושלים. שעות פתיחה: א' -ה' 08:00-15:00.

חוקרות את הגוף הנשי. "מבט הצידה, 2011", עבודה של נעמי בריקמן

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ