ספנסר טוניק בתל אביב ופתיחת שנה בחיפה

תערוכת רחוב חדשה בשוק מחנה יהודה, מאחורי הקלעים עם ספנסר טוניק בתל אביב ותערוכת אגרות שנה טובה בחיפה. כל אירועי האמנות המומלצים לשבוע הקרוב 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רוח מזרחית

פרויקט טאבולה ראסה הוא מתחם אמנות אורבני בשוק מחנה יהודה בירושלים. רחובות הדקל, השקמה ובית יעקב הסמוכים לשוק, משנים את פניהם והופכים לתוצרי אמנות עירוניים. ציירים, פסלים, צלמים ומעצבים גראפיים, הלוקחים חלק בפרויקט, נקראו להתייחס לאלמנטים הציבוריים ברחובות אלו כאל לוח חלק עליו יוכלו ליצור יצירות מקור, בהשראת האווירה הייחודית של השוק. הפרויקט מתקיים ביוזמת האגף לאמנויות בעיריית ירושלים והינו חלק מהמגמה המתמשכת של העירייה לשיפור חזות רחובות העיר ושיתוף התושבים בקביעת אופיו של המרחב הציבורי.

בפרויקט משתתפים כ-20 יוצרים, בעלי אוריינטציה לאמנות רחוב. ביניהם,KNOW HOPE- אמן הפוסטגארפיטי הישראלי, עינת שטקלר, איתמר מנדספלור, תמר פייקס, ועוד. כל מיצג שנבחר מתייחס למצע עירוני ספציפי אותו בחר האמן ומתאים רעיונית וויזואלית למקום הנתון. העבודות מתעתדות להיות מוצגות ברחוב לתקופה של שנה לפחות.

» פרויקט טאבולה ראסה בשוק מחנה יהודה, החל מה-18.9. שוק מחנה יהודה, ירושלים

בקבוק אחרי בקבוק. טדי קולק מפקקים. עבודה של עינת שטקלר ספנסר טוניק מגיעה העירה 

Slideluck Potshow הוא אירוע אמנות קולינרי שהתקיים עד כה בכ- 40 מקומות ברחבי העולם. האירוע מורכב ממצגות מולטימדיה של 20 אמנים מתחומים שונים, ומשולב בארוחה שמביאים האורחים. ביום שני ה-19.9.11 בשעות 18:30-23:00 יתקיים האירוע לראשונה בישראל, במוזיאון בית העיר ברחוב ביאליק בתל אביב. עלות הכניסה 20 ש"ח.

הפוטשואו נוסד בשנת 2000 בסיאטל על ידי הצלם האמריקאי קייסי קלבו במטרה לעודד יוצרים וקהילה דרך אמנות ואוכל. הפוטשואו מתחיל במפגש חברתי וארוחת ערב של בישולים ביתיים ולאחר מכן האורות מתעמעמים ואמנים מקומיים ובינלאומיים מקרינים מצגות בנות 5 דקות על תהליך עבודתם ויצירתם, על פרויקטים מהעבר ופרויקטים בעשייה ועוד. בתום ההרצאות תיערך מסיבה בגינת בית העיר. על עמדת הדיג'יי תנגן ענת גלעד, והמשתתפים יתכבדו בבירה של מבשלת ברוקלין.

בין האמנים המציגים: ספנסר טוניק, הצלם הידוע שיחשוף צילומים מאחורי הקלעים של אתרי הצילום מרובי המשתתפים בעירום מלא מרחבי העולם. אלינור קארוצ'י, KLONE, FOMA, פיני סילוק, קייסי קלבו ועוד.

» Slideluck Potshow Tel Aviv, יום שני ה-19.9, החל מהשעה 18:00. בית העירייה הישן, רחוב ביאליק 27, תל אביב

לא לשכוח את הסיר עם הגולעש. עבודה של קייסי קלבו

באווירה חגיגית

התערוכה שנות טובות במוזיאון העיר חיפה מציגה מאות כרטיסי ברכה לשנה החדשה מתחילת המאה הקודמת ועד ימינו. כרטיסי הברכה התמימים הם בגדר מסמכים מהימנים ומרתקים, המאפשרים לבחון את המיתוסים המעצבים של התקופות שבהן הודפסו. לאורך הדורות הם שימשו כערוצי תקשורת פופולאריים אשר שיקפו ועיצבו את המיתוס דרכו חוותה החברה היהודית המודרנית והישראלית את משמעות קיומה. כרטיסי הברכה מיטיבים לצייר – בסגנון עממי וססגוני – את השינויים המדיניים, החברתיים, הכלכליים, הטכנולוגיים והתרבותיים שחלו במהלך השנים.

» שנות טובות, עד ה-31.12. מוזיאון העיר חיפה, שדרות בן גוריון 11, חיפה

כותבים לשנה טובה. נאך ארץ ישראל, 1910, אוסף פרופ' שלום צבר

הרי את מקודשת

התערוכה הקבוצתית קדושה קדשה קדישא – נשים בחטא ובטומאה מאגדת בתוכה היבטים שונים שנבחנו בעבר, אך הותירו את שאלת הנשים העוסקות בחטא ובטומאה כשאלה פתוחה.

העבודות עוסקות בגילוי וגריעה של השכבות המיסטיות המלוות את האמניות. קדושה - על שום היותן נשים המשחקות עם דימוי הבתולה והענווה, קדשה - על שום עיסוקן בגוף, במין, בשפיכה, כליאה ועינוג, וקדישא -  על שום הקריסה והמוות המגיעים כתוצאה מן העודפות החומרית והגופנית. התערוכה בוחנת סימני זיהוי יהודים-תנכיים-ישראלים, אך גם נשיים ארכיטיפים אוניברסאליים. האיסור על אישה ליצור, האיסור על אישה להתענג ועל האיסור על האישה "לחיות".

» קדושה קדשה קדישא, עד ה-30.10. גלריה קונטמפוררי בי גולקונדה, הרצל 117, תל אביב

לקלף את השכבות המיסטיות. עבודה של היידי שטרן

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ