עדי הררי, עכבר העיר אונליין

יד ביד במוזיאון תל אביב

שותפי־על היא תערוכה חדשה משותפת לצייר שי אזולאי ולפסל ראובן ישראל במוזיאון תל אביב. יצירתו של אזולאי היא מסעו אל פסגת ההשראה והיצירה, ועוסקת ברגע הקריטי של התגלותה מנקודת מבט הומוריסטית וספקנית. בסדרות "האמן בסטודיו" ו"המדבר", נופי המדבר והסטודיו הירושלמי שלו מתעוררים לחיים עתירי פנטזיה.

הפסלים של ישראל נראים במבט ראשון קרים, סגורים וחידתיים, ומאזכרים בסגנונם את הפיסול המינימליסטי, אך צבעוניותם הפתיינית והזוהרת מאזכרת את אמנות הפופ. בעבודתו הוא גוזר צורות יסוד מאתרי קדושה בשילוב אלמנטים פסבדו-מדעיים, וכך הפסלים עוברים מהמציאות האזורית המסוכסכת והטעונה שלנו לעולם חלומי, קסום ופנטסטי.

» שי אזולאי וראובן ישראל - שותפי־על. מוזיאון תל אביב לאמנות, שדרות שאול המלך 27, תל אביב. שעות פתיחה: ב', ד' 16.00-10.00 ג', ה' 22.00-10.00 ו' 14.00-10.00 שבת 16.00-10.00

מדברים בינהם. מימין: שי אזולאי, שילוח, 2011; ראובן ישראל, שלשלת, 2010; שי אזולאי, תלוי, 2009 (צילום: יעקב ישראל)

חקוק בחומר

התערוכה פיקאסו: תחריטים מציגה לראשונה בגלריה זיסמן למעלה מ- 30 תחריטים מקוריים של פיקאסו. התערוכה הושאלה על ידי הגלריסט ג'ון צוקי מניו יורק, הנחשב לאספן הגדול בעולם בתחום זה.

בתערוכה זו, שמה דגש הגלריה על הקומפוזיציות העשירות, הבאות לידי ביטוי בקווים הנקיים והייחודיים של יצירותיו. העבודות בתערוכה מייצגות את הנושאים הדומיננטיים בעבודות התחריט של פיקאסו ובהם: האמן והמודל, מלחמות השוורים, פורטרטים של נשותיו, נושאים מן המיתולוגיה היוונית ועוד. 

» פיקאסו: תחריטים, עד ה-4.11. גלריה זיסמן, רח' הירקון 98, תל אביב. שעות פתיחה: א-ה 10:00 – 18:00. יום ו': 10:00- 15:00

חדר שינה וינשוף. תחריטים של פיקאסו

עירום ישראלי

אחרי הרבה דיבורים והכנות, ביום שבת מגיע האמן האמריקאי-יהודי ספנסר טוניק לצלם את פרויקט העירום המפורסם שלו בים המלח. ההרשמה מתבצעת באמצעות האתר הרשמי של המיצג בארץ ופרטים נוספים על הגעה, שעה ואזור מדוייק נמסרים במייל לאחר ההרשמות. ביום הצילומים האזור יהיה מתוחם למשתתפים בלבד.

ספנסר טוניק, יליד ניו יורק, מפורסם ברחבי העולם בזכות פרויקט צילום ייחודי, שבו הוא מתעד מיצבי ענק של אלפי מתנדבים המגיעים להצטלם בעירום. המיצבים משלבים גוף אנושי עירום עם נופי טבע ונופים עירוניים, ומתועדים על ידי ספנסר בסדרת תמונות וצילומי וידאו. לבסוף מתקבלות סדרת תמונות במהדורה מוגבלת וסרט וידאו, המוצגות בתערוכה.

» ספנסר טוניק בישראל - ביום שבת 17.9, 05:00-09:00. ים המלח. הרשמה דרך  האתר הרשמי.פרויקט חייו. עבודה של ספנסר טוניק

חוגגים בחולון

עונת התערוכות בחולון ביום שבת ה-17.9.2011 עם חמש תערוכות חדשות בגלריות העירוניות, ערב נעילה חגיגי לתערוכה הישן החדש במוזיאון העיצוב חולון ותערוכת רחוב בשדרות דב הוז. הכניסה חופשית לכל הפעילויות.

בגלריית המשכן בית מאירוב תוצג התערוכה "מחולות לחולון". התערוכה משלבת אדריכלים, מעצבים ואמנים מישראל והעולם המציגים התייחסותם לנושא "חול".בגלריית החווה תוצג התערוכה Pass Forward. פרויקט רב משתתפים המתאר תהליך התפתחותי לא שגרתי של מוצר. בגלריית התיאטרון תוצג התערוכה "זיכרונות ילדות" של נתן אלקנוביץ. העבודות משלבות טכניקת פופ ארט ייחודית היוצרת תבליטים תלת ממדיים על קנבס בשילוב אביזרי קישוט מעולם עיצוב האופנה. בגלריית העיצוב חנקין תוצג התערוכה "מתחת לחגורה". ובשדרות דב הוז תוצג תערוכת החוצות "לקרוא קירות", המציגה סקירה אדריכלית  של מאות לוחיות וכיתובים החקוקים על חזיתות מבנים בפריז.

» פתיחת עונת התערוכות בחולון - לכל הפרטים

פופ ארט אפנתי. "זכרונות ילדות" של נתן אלקנוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ