אוהד פישוף במיצג מחאה בשדרות רוטשילד

אוהד פישוף מתכנן ללכת היום לאורך רוטשילד בקצב של מטר לדקה, כדי להזכיר לנו ששינויים יכולים להיות איטיים ועלינו להתאזר בסבלנות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ההכנות לקראת צעדת המיליון במוצאי שבת, יחד עם החשש מהיחלשות המחאה, מעודדים לא מעט יוזמות יצירתיות בשטח. אחת היוזמות המעניינות באה מכיוונו של האמן והמוזיקאי אוהד פישוף, שיבצע היום (חמישי) בעשר בבוקר הליכה איטית לאורך שדרות רוטשילד. ההליכה תימשך כל היום - בקצב ממוצע של מטר לדקה.

זו הפעם השנייה שפישוף מקיים הליכה איטית בסגנון זה. הפעם הראשונה היתה ב־2005 על גשר לונדון, שם נכללה ההליכה בחגיגות חמש השנים ליצירה "Long Player" (יצירה מוזיקלית שהתחילה להתנגן בשנת 2000 וצפויה להתנגן ברצף ומבלי לחזור על עצמה עד שנת 3000). "שינויים, ובעיקר עמוקים כל כך, הם עניין ארוך טווח, וזה דורש סבלנות, עקביות והתמדה", אומר פישוף ביחס למחאה, "הפרויקטים של ההליכות האיטיות נועדו מראש, מבחינתי, לקשר למקומות שמזכירים לנו את האיטי והארוך. מובן מאליו שהתרבות שלנו מפלה לטובת המהיר, שמטבעו הוא יותר נראה, יותר עושה בלגן ומושך תשומת לב, ולכן חשוב להנכיח את הקטבים היותר איטיים. הם קיימים אבל לפעמים איטיים מדי מכדי שנזהה אותם כתנועה".

גשר לונדון ב - 9 שעות, 43 דקות ו-25 שניות, ככה זה נראה:

אתה חושש שהמחאה עלולה להיחלש כי השינויים לא קורים מספיק מהר?"אני חושב שאסטרטגיה טובה כרוכה בחשיבה לטווח הארוך. כולנו רוצים שהדברים יהיו כמו שאנחנו רוצים ומהר, ואם לא אנחנו לפעמים מתפשרים או עוברים הלאה. אם כל אדם יחשוב שהשינוי הוא לא רק למען עצמו אלא עבור הילדים שלו, אם נעביר לילדים את המקום הזה טוב יותר ממה שקיבלנו אותו – חשיבה כזו יכולה לשנות את כוח העמידה ולתת פרספקטיבה אחרת".

האמנות שלך לרוב לא עוסקת בנושאים שעל סדר היום הציבורי."זה נכון, אני לרוב טיפה מסתייג מאמנות כזו, למרות שלפעמים היא מצוינת, אבל זה מאוד רחוק מהיצירה שלי בכללותה. מצד שני אני חושב דרך האמנות ויש רגעים שקצוות כאלו נפגשים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ