פסלים של יגאל תומרקין וגרפיטי על קירות המוזיאון: תערוכות מומלצות לסופ"ש

טיילת בת ים מציעה אמנות ברחוב, ביתן הלנה רובינשטיין נותנת במה לאמני הרחוב התל-אביביים וגלריה חזי כהן מציגה שתי תערוכות חדשות של יגאל תומרקין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאורך הים: התערוכה "נו" בטיילת בת ים נו היא תערוכת מחווה לפסטיבל בת-ים הבינלאומי לתיאטרון ברחוב. היא מוצגת בתוך פלטפורמה ההצגה "חלון לים", תיבות סטטיות הפרושות לאורך הטיילת בעיר והיא פתוחה לקהל הרחב.

האמנים שואבים השראה מתוך השפה התיאטרלית ומתייחסים למרחב הציבורי או עושים שימוש בשפה אדריכלית. העבודות המוצגות שונות אחת מהשנייה ומזמינות לגעת, להשתתף ולמעשה לקחת חלק פעיל ביצירה ולהשלים זה את זה. הרצון להוציא תיאטרון ואמנות אל הרחוב, אל המרחב הציבורי נובע מהכמיהה שמשהו יקרה, שמשהו ישתנה, שמשהו ייגע או ישפיע.

האמנים המשתתפים בתערוכה: קרין מנדלוביץ וטל שטרן, אילן יונה, אלעד קופלר ופז הדס, רון קציר וגיא דוביוס (אושרוב) מ"הצימר", יאיר רשף, שלי פדרמן, גילי אבישר, ניבי אלרואי, מור ארקדיר ורונה פרי ו - klone.

» נו, עד ה-15.9. טיילת בת ים

השראה מהרחוב. עבודה של מור ארקדיר ורונה פרי

חתולי רחוב: התערוכה "בפנים" בביתן הלנה רובינשטיין התערוכה בפנים - אמנות רחוב בתל אביב מציגה את הקשר העמוק שבין יצירה ובין הרחוב. הישר מרחובות דרום העיר, מוצגות בה סיסמאות פשוטות, עבודות בתרסיסי צבע ואקריליק, עבודות הדבקה וסטנסילים ועוד. כולן שונות ומגוונות, אבל המכנה המשותף שלהן הוא שהן נעשות בהיחבא ומחוץ לחוק ודורשת מיומנות, כישרון, מהירות ותפיסה מרחבית מצוינת.

התערוכה תציג את אמני הרחוב המרכזיים בתל אביב, את סגנונותיהם השונים, את המדיות הקיימות בתחום ואת דרכיהם השונות להתמודד עם המעבר מהרחוב הפעלתני ורווי הפרטים אל קירותיו הלבנים של המוזיאון.

» בפנים - אמנות רחוב בתל אביב. ביתן הלנה רובינשטיין, שדרות תרס"ט 6, תל אביב

שונה ומגוון. מתוך התערוכה "בפנים - אמנות רחוב בתל אביב"

מפריז וחזרה: שתי תערוכות חדשות ליגאל תומרקין בגלריה חזי כהן שתי תערוכות חדשות נפתחות לאמן יגאל תומרקין בגלריה חזי כהן בתל אביב. הראשונה, פסלי חוץ, ממוקמת בקומת הכניסה של הגלריה ומציגה מבחר פסלי חוץ של תומרקין מתקופות שונות. הרעיון, הנועז יש לומר, להציג מבחר מפסלי החוץ של יגאל תומרקין בתוך חלל פנים של גלריה, מאפשר לבחון מחדש את העבודה של מי שנחשב כאבי האוונגרד הישראלי, ומי שאחראי לקידום האמנות בישראל ושילוחה אל שדות חדשים.

התערוכה השנייה, פריז 1959-1957, מציגה מתווים ורישומי תפאורות של תומרקין, מסביב לפסלים קטנים מוקדמים שלו - יצירות המעידות על הצד האידיאי והמשחקי של השלב הזה בעבודה שלו, השלב של שנות פריז. המימד האידיאי מופיע גם בפסלים שמוצגים בתערוכת פריז זו, אולם בניגוד לרישומים, בפסלים אפשר כבר להתחיל לראות כיצד תומרקין יעבוד עם הרדי מייד האסמבלז'י, ואיתו יפתח את התפיסה הגורסת כי הרדי מייד הוא מה שבעולם האמיתי אבד עליו הכלח ולכן חדל מלתפקד. תפיסת הרדי מייד כאשפה, המושפעת מהנובו-ריאליזם הצרפתי, מצטלבת בתערוכה זו עם פסלים הצופים אל העתיד ומצביעים על דבר מה גדול מהם שעומד לקרות.

» יגאל תומרקין - פסלי חוץ, פאריס 1957-1959, עד ה-30.9. גלריה חזי כהן, וולפסון 54, תל אביב

פריז, פריז. יגאל תומרקין, פונטילה, 1959

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ