עדי הררי, עכבר העיר אונליין
עדי הררי, עכבר העיר אונליין

להרגיש שייך: סדנת MASTERCLASS מתעדים משפחות פליטים

Not Like a Stranger היא תערוכה של  בוגרי סדנת הצילום MASTERCLASS של אלדד רפאלי ואייל לנדסמן תיעדו במשך מספר חודשים  15 משפחות עובדים זרים ופליטים מ - 15 מדינות ולאומים שונים. זהו פרויקט חברתי אקטיבי המנסה לתאר ולתעד את עולמם הפנימי של הזרים בת"א ולהבין את מקומם בחברה הישראלית.

במקביל לתערוכה יושק ספר צילומים המתעד את הפרויקט בשילוב טקסטים של : יוסי שריד, יגאל סרנה, צרויה להב ועוד.  ההכנסות ממכירת התמונות והספרים בתערוכה יועברו לפתיחת מעונות נוספים על ידי עמותת יוניטף.

» Not Like a Stranger, עד ה-3.9. מתחם התחנה - תל אביב, רחוב פרופסור יחזקאל קויפמן 2, יפו

רוצים לראות עוד? מצגת התערוכה Not Like a Strangerפרויקט חברתי אקטיבי. עבודה של דליה יוחננוף קנת, Not Like a Strenger

לברוח למקום שקט: "4 בסירה אחת" בגלריה אינדי

גלריה אינדי הזמינה את הצלמות טלי כהן גרבוז, נועה בן-נון מלמד ונורית ירדן, שלוש חברות ותיקות המנהלות ביניהן גם דיאלוג אמנותי, להציג בגלריה תערוכה משותפת. השלוש צירפו אליהן את האוצרת טלי תמיר ויחד הן גיבשו את הרעיון לתערוכה 4 בסירה אחת.

השם "4 בסירה אחת" מרמז לשני כיוונים: הראשון מבקש לציין את יחסי הידידות ושותפות הדרך המתקיימים בין ארבע המשתתפות לאורך שנים רבות; השני מבקש לכוון להלך רוח מסוים של התערוכה: ניסיון שווא לברוח למציאות אחרת, צלולה ופשוטה יותר, ולזכות במעט שקט ושלוות-נפש. כיסופי הבריחה וההתקה ל"מקום אחר" קשורים לא רק למציאות יומיומית של נשים בוגרות המתמודדות עם קשיי היומיום, אלא גם לניסיון הכושל להפנות את המבט מן המציאות הישראלית הסבוכה של כיבוש, מחסומים, והיעדר שיוויון אזרחי.

הדימויים בתערוכה נעים בין שלושת העולמות האלה: מציאות מקומית - פוליטית, נקודת זמן נשית המשקיפה על עצמה במבט אירוני, ומציאות הזויה ורחוקה, הזורקת למחוזות של יופי וחלום. על כל אלה משקיפות ארבע המשתתפות גם בהומור, כשהן מייצרות, במודעות ובכוונה, תערוכה קטנה ומענגת המלווה בפעולה בעולם האמיתי: מסע בסירת פדלים בירקון, כמחווה נשית לספר שנתן את ההשראה לכותרת התערוכה: "שלושה בסירה אחת", מאת ג'רום ק. ג'רום.

» 4 בסירה אחת, עד ה-13.9. גלריה אינדי, יהודה הלוי 57, תל אביבבריחה מהמציאות. "מתוך מימוזות" עבודה של נוה בן נון מלמד, "4 בסירה אחת"

זה עולם קטן מאוד: התערוכה "עולם" בגלריה ארמנו טדסקי בסוף החודש ננעלת התערוכה עולם בגלריה טדסקי. זאת ההזדמנות האחרונה שלכם לראות עבודות ציור, צילום, פיסול ומיצב של 14 אמנים מאירופה, ארצות הברית, המזרח הרחוק וישראל. התערוכה מעלה לדיון נושאים כמו גלובליזציה, ניידות והתפוררות גבולות טריטוריאליים ועוסקת בשאלת התרופפות הגבולות החומריים והתרבותיים הקיימים בין אנשים ורעיונות.

בין האמנים המציגים: ברברה נחמד, טוביה רווה, ואלריו ברוטי, סם הוואדטוי,  מינג'וינג קים, שרון פזנר ועוד. אוצר התערוכה: ביאטריצ'ה מאיטליה.

» עולם, עד ה-30.8. גלריה ארמנו טדסקי, לילנבלום 3, תל אביב

התרופפות הגבולות החומריים והתרבותיים. עבודה של ואלריו ברוטי

בינינו לבינם: "של מי האדמה הזאת?" בבית בנימיני  ביום שבת תנעל התערוכה של מי האדמה הזאת? המתקיימת בבית בנימיני - המרכז לקרמיקה עכשווית. השאלה הפרובוקטיבית שהתערוכה מעלה היא הד למאבק מתמשך של שנים "בינינו" ל - "בינם" וטומנת בעצמה הסכמה כי אדמה יכולה להיות שייכת למישהו. העבודות המוצגות מבקשות להראות כי יחס בין אדם לעולמו אינו חייב לעבור רק דרך מודל של בעלות, וכי קיימת אלטרנטיבה אחרת לחשוב על הקשר לעולם.

בתערוכה משתתפים: יואב אדמוני, מיכה אולמן, ציפי איתי, פינה באוש, רותי ביגר, תמרה בן-ארצי, הגר בן-מאיר, אסתר בק, מאיה סלומון, קלאודי קזנובס, גלעד רטמן, שלי שביט, קלוד שמפי ויגאל תומרקין.

» של מי האדמה הזאת?, עד ה-27.8. בית בנימיני - המרכז לקרמיקה עכשווית, רחוב העמל 17, תל אביב

שלי או שלך? מתוך "של מי האדמה הזאת?"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ