נשים מצלמות בתל אביב וג'ו קיוברט בחולון

תערוכת התרמה לילדים בסיכון בגלריה 121, זכרונות ילדות בגלרינה בבת שלמה וג'ו קיוברט במפגש מעריצים במוזיאון הקומיקס בחולון

עדי הררי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי הררי, עכבר העיר אונליין

גיבור על: ג'ו קיוברט בישראל

ג'ו קיוברט, אמן הקומיקס האגדי ויוצר סדרות הקומיקס "טרזן", "איש הנץ",  "תור" ועוד, יגיע לישראל יחד עם בנו, אדם קיוברט ב-17-19.8.11. קיוברט מגיע לארץ לרגל פתיחת התערוכה גיבורים במוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס חולון, תערוכה רטרוספקטיבית של יצירתו, לצד יצירותיהם של בניו אדם ואנדי, ממשיכי דרכו ואמני קומיקס מהמובילים בעולם.

לכבוד התערוכה יקיים סינמטק חולון ביום רביעי ה-17.8 ערב הצדעה לשני האמנים בהשתתפותם. המפגש, שיתקיים בהנחיית נמרוד רשף, יסקור למעלה מ-70 שנות פעילות של ג'ו קיוברט, מעבודתו על דמויות כמו "סרג'נט רוק" עד נובלות גרפיות שצייר וכתב. המפגש ילווה בקטעי סרטים, עבודות והדגמות חיות. המפגש יתקיים ביבשעה 19:00 במדיטק חולון. כרטיסים למפגש ניתן  לרכוש  בקופת המדיטק ובחנויות הקומיקס בת"א.

ביום שישי ה-19.8 יתקיים מפגש ראשון לחתימות עם ג'ו ואדם קיוברט, בחנות המוזיאון לקריקטורה וקומיקס בחולון. במפגש יחתמו השניים על ספרים ומוצרים ייחודים מבית הספר לאמנות הקומיקס של ג'ו קיוברט. באותו היום, במסגרת פסטיבל הקומיקס והאנימציה 2011, הפסטיבל הבינלאומי לאנימציה, קומיקס וקריקטורות בסינמטק תל-אביב, יתקיים אירוע שאלות ותשובות עם ג'ו קיוברט, בהנחיית דורית מיה גור.

» ג'ו קיוברט בישראל, 17-19.8. המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס חולון, ויצמן 61 חולון

יד ביד: תערוכת צילום של בוגרות "נשים מצלמות"

שני בחמש היא תערוכת צילום של בוגרות "נשים מצלמות" אשר נולדה מתוך פרויקט משותף עם פנימיית "ניצנים"- פנימייה שיקומית לנערים ונערות עם רקע של בעיות רגשיות ונפשיות. התערוכה שתוצג בגלריה 121 בת"א בחודש אוגוסט, מביאה את עולמם הפנימי ויופיים של שבעה נערים ונערות, חניכי הפנימייה.

הרעיון לפרויקט נולד מתוך תפיסה ואמונה של "נשים מצלמות" כי בצילום ובמצלמה קיים כוח מחבר ומקרב. בליווי ובתמיכה של הצוות המטפל בפנימיית "ניצנים", יצרה כל צלמת קשר עם נער או נערה לתקופה של כחודשיים למפגש קבוע  בכל יום שני בחמש. במפגשים הללו, "אחד על אחד", למדו הצלמות את עולמם הפנימי של הילדים ויצרו קירבה, אינטימיות ותמונות מרגשות. בסוף התקופה, העניקה כל אחת מהצלמות אלבום תמונות לנער או הנערה אותם היא ליוותה. כל ההכנסות ממכירת התצלומים יוקדשו לרכישת ציוד ומשחקים לפנימיית "ניצנים".

» שני בחמש, עד ה-27.8. גלריה 121 לאמנות, הרצל 121, תל אביב

סביבה חמה ועוטפת. עבודה של גילי אדלר מתוך "נשים מצלמות"

זכרונות ילדות: אלה צימבליסטה ננצל בגלרינה

על קוצו של צבר היא תערוכת ציורים של האמנית אלה צימבליסטה ננצל בגלריה גלרינה בבת שלמה. כילדה בקיבוץ רעים, הרגישה האמנית שהטבע סובב אותה ולוקח חלק גדול בעיצובה. ציורי הפרחים, הצברים והעצים מאפשרים לה לעבד את כל חוויות הילדות שלה מנקודת מבט בוגרת של היום. ציוריה מתבצעים מתוך הקרביים, בחופשיות, תוך מתן חופש לחומר, לצבע ולמים, ללא ניסיון להידמות למציאות.

» אלה צימבליסטה ננצל - על קוצו של צבר, עד ה-27.8. גלרינה, בת שלמה

על זכרונות ילדות. אלה צימבליסטה ננצל מתוך "על קוצו של צבר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ