תימן-תל אביב: תערוכות מומלצות לשבוע הקרוב

שלוש תערוכות חדשות נפתחות בגלריה גרוס, איילה לנדאו ואלון קדם משתפים פעולה גלריה טבי לאמנות, המוזיאון לאמנותה איסלם מציגה תערוכה חדשה עם תמונות מתימן וסטודנטים של סטודיו B6 מזדהים עם הנוער הלהטב"י

עדי הררי, עכבר העיר אונליין
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עדי הררי, עכבר העיר אונליין

מתמודדים עם הטראומה: תלמידי סטודיו B6 מביעים תמיכה דיזנגוף סנטר בשיתוף עם המסלול לעיצוב גרפי בסטודיו B6 מציגים את חוזרים לבר נוער. התערוכה מציגה כרזות שעוצבו על על ידי סטודנטים מהמסלול הגרפי בסטודיו B6, שמביעות תמיכה ב"בר נוער" ובקהילה הגאה באופן כללי, כרזות שמעבירות מסרים של "בעד",  מסרים של אהבה חופשית, זכות בחירה ובטחון ומסייעות להתמודד עם גישות ודעות שונות לנושא. 

הרעיון לפרויקט הייחודי, בהנחיית אלון ג'משידה ועדי הגר, הגיע בעקבות הרצח המזעזע אשר ארע לפני שנתיים במועדון ה"בר נוער", המשמש מקום מפגש לנוער להטב"י. הזעזוע העמוק מהברוטאליות וסמיכות האירוע לביה"ס ללימודי עיצוב הולידו את הפרויקט, מתוך יחסי שכנות טובה ובשיתוף פעולה הדדי.

» חוזרים לבר נוער, עד ה-31.8. דיזנגוף סנטר, דיזינגוף 50, תל אביב

מנציחים וזוכרים את הרגע הנורא. עבודה של ליאור בצר - "חוזרים לבר נוער"

שלוש במחיר אחד: תערוכות חדשות בגלריה גרוס

גלריה גרוס מציגה שלוש תערוכות חדשות. הראשונה, דיסטופיה של האמן לוזי שטילמן, היא תערוכה שנובעת מתוך כמיהה לאוטופיה, שמתורגמת אל תחום האמנות. לשטילמן  יש עניין בחפצים ישנים שאיבדו את תוקפם, והוא רוצה לשנות את ייעודם המקורי על ידי שימוש בחומרים סינטתיים. בצורה זו נוצרים דימויים, חלקם מופשטים וחלקם פיגורטיביים, המייצרים עמימות ביחס לזמן ומגדירים את החלל מחדש. התערוכה השנייה, זמן אגדות, בנויה משירים של יהודה יבנאי, המלווים בציורים ואיורים של אמנים פלסטיים גדולים למשל: מנשה קדישמן, אנגלמאייר, אורי פינק, דוד הנדלר, מישל קישקה, מ . אריה, ועוד. בנוסף מציגה במקום התערוכה "אבנים מקומיות", גרסה 3 של בוריס אויחרמן.

» לוזי שטילמן – דיסטופיה, יהודה יבנאי – זמן אגדות, עד ה-28.8. גלריה גרוס, בוגרשוב 86 קומה 2, תל אביב

תמונת מצב אידאלית. לוזי שטילמן – דיסטופיה

 טיול במקום אחר, בזמן אחר: נפתלי הילגר - מסעות לתימן 1987-2008

המוזיאון לאמנות האסלאם מציג תערוכת צילומים של נפתלי הילגר - מסעות תימן 1987-2008. למרות התפתחותה המואצת של תימן בעשורים האחרונים, נותר בה הרבה מן הרוח הערבית הישנה, משוק התבלינים ועד לארמונות הסולטאנים, למסגדים היפהפיים ולכפרים התלויים על הרים מבודדים. האדריכלות המרהיבה היא ממאפייניה של ארץ זו, ובמיוחד "גורדי השחקים" העתיקים: בנייני אבן וחימר בני שמונה קומות שאנשים גרים בהם מעל בהמות הבית והנופים הנשקפים מהם נפלאים. מגוון העבודות בתערוכה משקפות זאת, ויחד יוצרות תמונה אותנטית של חיי היום יום של יהודי תימן. 

» נפתלי הילגר - מסעות לתימן 1987-2008. מוזיאון לאמנות האיסלאם, הפלמ"ח 2, ירושלים

תמונה אותטנית של המציאות בתימן. נפתלי הילגר - מסעות לתימן 1987-2008

ביחד ולחוד: איילה לנדאו ואלון קדם - מערימים

אלון קדם ואיילה לנדאו מציגים תערוכה משותפת של ציור ומיצב פיסולי. כותרת התערוכה, מערימים, רומזת על האלמנטים ההיתוליים, הטריקיים, המשותפים לגופי היצירה של קדם ולנדאו, ועל מוטיב הערימה והמצבור אליהם מתייחסים השניים.

» איילה לנדאו ואלון קדם - מערימים, עד ה-26.8. גלריה טבי לאמנות, אחוה 24, נוה צדק, תל אביב

ערימה ומצבור. עבודות של אלון קדם איילה לנדאו, מערימים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ