הדפסים של נוף מופשט, ציורים של נשים שקופות: תערוכות מומלצות לסופ"ש

אמנים צעירים בתערוכה במוזיאון ינקו דאדא, נסרין אבו בכר מציירת נותנת ביטוי לאישה הערבייה ואלימה מסכמת חמש שנים של יצירה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נעדרת: תערוכה של נסרין אבו בכר במוזיאון לאמנות ישראלית

במסגרת סדרת התערוכות "שישי ראשון" במוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן, תפתח ביום שישי ה-5.8 התערוכה On This Earth What Makes Life Worth Living של האמנית נסרין אבו בכר.

במרכז יצירותיה של אבו בכר, עומדת האישה הערבייה בקונטקסט פוליטי בגלל העדרותה מהשיח הפוליטי החברתי העולים אל סדר היום. את דימוי האישה, אותו היא חוקרת בעבודתה, היא מטביעה בתוך לוח בטון כאשר האזכור לגדר ההפרדה הוא בלתי נמנע בעיניה.

אבו בכר מרבה לצייר בצבעים תעשייתיים של אביה הסייד על גבי בד ערבי פשוט ולא מתוח, מתוך רצון לעסוק בחומרים זמינים מן החיים ובאמנות ישירה ללא תיווך של ייצוג. בין עבודותיה בולט השימוש האקלקטי בחפצים מקומיים הלקוחים מחיי היום יום שלה כמו וילונות אשר זכורים לה מבית אמה  שטיחי תפילה וכאפיות.

» נסרין אבו בכר - On This Earth What Makes Life Worth Living, עד ה-29.8. המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן, אבא הלל 146, רמת-גן

העדרותה של האישה הערבייה. עבודה של נסרין אבו בכר

האמנים הצעירים: תערוכה המציינת עשור למותו של עודד מסר

בתערוכה אזור חיתוך, המתקיימת במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד, מציגים שבעה אמנים שזכו בפרס עודד מסר לאמן צעיר בין השנים 2003-2010. האמנים המשתתפים: גל קינן, אפרת קליפשטיין, איתמר ג'ובני, לאה אביטל, מאיה אטון, ורד נסים וטמיר ליכטנברג.

כל אחד מהם הציג תערוכת יחיד במוזיאון בשנה בה זכה, וכיום התכנסו כולם יחדיו בתערוכה המציינת עשור למותו של עודד מסר. מקבץ אמנים זה מייצר אזור חיתוך אסתטי ותוכני של מעשה האמנות כאן ועכשיו.  

» אזור חיתוך, עד ה-11.11. מוזיאון ינקו-דאדא, ינקו דאדא, עין הודכולם ביחד. עבודה של גל קינן מתוך "אזור חיתוך"

מסכמת חמש שנים: תערוכת יחיד של אלימה בסדנת ההדפס בירושלים

צורה בנוף, תערוכת יחיד של האמנית אלימה, מציגה עבודות על נייר מחמש השנים האחרונות. יצירות ההדפס פוגשת את ציוריה החדשים במתח שבין הפיגורטיבי למופשט: הנוף, על כל מרכיביו, מתהווה מתוך בחינה מתמדת של גבולות הצורה, בעוד היא מנסה לפרוץ את גבולות הנוף ומתחקה אחר מעשה האמנות עצמו.

» אלימה - צורה בנוף, עד ה-2.11. סדנת ההדפס, שבטי ישראל 38, ירושלים

מתח בין פיגוריטיבי למופשט. עבודה של אלימה מתוך "צורה בנוף

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ