אמנות מודרנית, אמנות יפנית: תערוכות מומלצות לסופ"ש

חיים מאור בתערוכה חדשה במוזיאון קיבוץ תפן, מוזיאון תל אביב באוסף אמנות מהמחצית השנייה של המאה ה-20 ומוזיאון טיקוטין בחיפה נפתח מחדש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יפן-חיפה: תערוכות חדשות במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית בחיפה

החל מיום שבת ה-13.8 יפתח מחדש מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית בחיפה עם שלוש תערוכות חדשות. הראשונה, סורימונו, מציגה מעל ל- 500 הדפסי סוּרִימוֹנוֹ (מילולית: דבר מודפס), רובם מאוספו של מייסד המוזיאון, פליקס טיקוטין. הסורימונו הם איגרות ברכה, הזמנות לרסיטלים וקונצרטים והודעות לאירועים שונים. בניגוד להדפסי העץ האחרים שנימכרו בכמויות גדולות, הסורימונו ראו אור במהדורות מצומצמות ומעולם לא נמכרו. התערוכה השנייה, יאקושה־א - כל העולם במה, מציגה הדפסי עץ מז'אנר היַאקוּשָה־אֶ - תמונות של שחקני תיאטרון הקַאבּוּקִי של טובי האמנים בתחום. והשלישית, תערוכת אמנות עפיפונים של קאטסוהיסה אוטה, יוצר עפיפוני-אדו מסורתיים משנת 1970. בהתאם למסורת, העפיפונים שלו מעוטרים בדמויות של לוחמים, שחקי קאבוקי, או ציורי נישיקי-א (Nishiki-e) המושפעים מהדפסי העץ הצבעוניים (Ukiyo-e). 

» מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית - תערוכות קבע. מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית, שדרות הנשיא 89 ליד מלון דן כרמל ,חיפה

מעודד הערצה. יאקושה־א - כל העולם במה

אנדי וורהל בתל אביב:  המאה ה-20 - המחצית השנייה, מוזיאון תל אביב

תצוגת האוסף אמנות המאה ה-20 - המחצית השנייה, ממשיכה את הרצף הכרונולוגי בהתפתחות המודרניזם ובביטוייו המגוונים בארצות הברית ובאירופה בשנות החמישים,השישים והשבעים של המאה ה־ 20.

אקספרסיוניזם מופשט אמריקני, ארט אינפורמל, הפשטה אחר ציורית, פופ וריאליזם חדש ואמנות מינימליסטית ומושגית. כמו כן מוצגות מגמות בולטות בפלורליזם היצירתי שהתפתח בשנות השמונים ומאפיין את הפוסט/ניאו מודרניזם.

» אמנות המאה ה-20 - המחצית השנייה. מוזיאון תל אביב לאמנות, שדרות שאול המלך 27, תל אביב

התפתחות המודרניזם. קנטרדי, עבודה של פרנק סטלה 1998, מתוך אמנות המאה ה-20 - המחצית השנייה

סעו דרומה: "חיים מאור - הם אני", מוזיאון קיבוץ תפן

"הם אני" היא תערוכה חדשה של חיים מאור, אמן רב תחומי, אוצר, עורך ומרצה לאמנות, הסוקרת שנים של יצירה במיצג, ציור וצילום. במשך שנים ניסה מאור לשמור על ייחודיות סגנונית אבל להימנע מדבקות בחומריות מסוימת. העבודות מסכמות שנים של תהיות והצהרות סוציו-פוליטיות.

» חיים מאור - הם אני, עד ה-31.12. המוזיאון הפתוח - גן התעשייה תפן, מגדל תפן 24959

מסכם שנים של תהיות ומחשבות. "העלמות אימא" עבודה של חיים מאור

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ