אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

גינות בחיפה, מחול בתל אביב: תערוכות מומלצות לשבוע הקרוב

אתי שוורץ מציגה תצלומים על תחליפי טבע בגלריה של ויצו חיפה, חנה בן חיים יולזרי משתפת את הקהל במיצג "שיעור בגן" בנוה אליעזר, הבית האדום עורכים מחווה לצייר מארק וצ'רושנסקי, ומיכאיל ברישינקוב מציג יכולות צילום בסוזן דלל

תגובות

טבע האדם עונת התערוכות לשנת 2012/13 בגלריה לצילום ע"ש מורל דרפלר בוויצו חיפה נפתחת בתערוכתה של אתי שוורץ, "הנפילה". שוורץ מציגה בתערוכה תצלומים של גינות עירוניות במרווחים שבין בתים, סביב מוסדות ציבור, מסעדות ועוד. זהו טבע מוגבל שחלים עליו חוקי הג'ונגל העירוני. לעתים הוא מוזנח ומושפל, גדל בתוך שאריות של אשפה עירונית, לעתים הוא טבע תחום, מסומן ומוגן מפראותו של "טבע הבר". תערוכה מוצגים גם תצלומים של חיות המופיעות כבובות צעצוע מפלסטיק או כפוחלצים. אלו הם תחליפי חיות, תחליפי טבע.

עבודותיה של שוורץ עוסקות במתח שבין המוגבל, הנשלט, או הבזוי  לפוטנציאל הצמיחה שלו, ודנות בשאלת הניתוק בין טבע לטבעי, ברצון הניכוס והשליטה של האדם וברצונו להתגונן מהטבע. אוצרת: חנה שביב.

אתי שוורץ - הנפילה. עד 23.11. הגלריה ע"ש מורל דרפלר במרכז האקדמי לעיצוב ויצו חיפה, הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה. שעות פתיחה: א'-ה' 18:00-10:00.

המתח בין טבע נשלט לפוטנציל הצמיחה שלו. עבודה של אתי שוורץ

פילוסופיה אסתטית המפגש האחרון של "שיעור בגן", מיצג של חנה בן-חיים יולזרי בשיתוף הקהל, ייערך ביום שני 22.10. המיצג מתקיים במסגרת הסדרה "פעולה אחת בחודש" בגינות נוה אליעזר בתל אביב מטעם הגלריה הקהילתית קו 16. "שיעור בגן" מתבסס על מערך שיעור אמנות בבית ספר תיכון בנושא "דיוקן". המיצג מתנהל כדיון סוקראטי המבוסס על שאלות ותשובות בין האמנית לבין משתתפי המיצג ועוסק בין היתר בתכנים ובתהליכי למידה הקשורים בהתבוננות, פרשנות ומודעות אישית וחברתית.

המשתתפים במיצג מקבליםבתחילתו עותק מיצירתה של בן-חיים יולזרי "המחברת", שבה הם יכולים להגיב בכתיבה ובציור לנעשה בשיעור. המרחב הציבורי המוכר הופך לכיתת לימוד ככל כיתת לימוד בבית ספר.

המיצג "שיעור בגן" הוא המשך למהלך אמנותי המעלה שאלות וסוגיות ביחס לתפקידו של האמן כמורה וכמחנך, מהלך שהחלה בן חיים יולזרי ב-2009 במסגרת פרויקט בשם "סווניר אום אלחיר". למיצגים מוזמנים קהילות מתוך אוכלוסיית השכונה אך הם פתוחים לקהל הרחב. אוצרת: סאלי הפטל נוה.

"להתראות תלמידים אהובים", עבודה של חנה בן-חיים יולזרי

פסיפס ציורים פיוטי בתערוכה "הסטודיו של מארק" בבית האדום מוצגות עבודות של של מאסטר הציור מארק וצ'רושנסקי. הפרק הראשון של עבודתו של וצ'רושנסקי אבד תחת השלג הרוסי, תוצאה של משטר הדיכוי שממנו נחלץ כשעלה לישראל בשנת 1976. בתערוכה מוצגות עבודות שנבחרו מתוך העושר העצום הנמצא אצלו בסטודיו, אשר מרכיבות פסיפס של איכויות ציוריות ופיוטיות אמנותית. אוצרים: יובל פלד וסשה אוקו.

מארק וצ'רושנסקי – הסטודיו של מארק. עד 10.11. הבית האדום, הזרם 13, תל אביב. שעות פתיחה: ג'-ה' 19:00-12:00, ו' 14:00-10:00, שבת 15:00-11:00.

עבודה של מארק וצ'רושנסקי

נולד לצלם הרקדן מיכאיל ברישניקוב מציג בסוזן דלל את התערוכה "לרקוד בדרך זו". התערוכה מציגה צילומי מחול המתעדים רגעים קסומים של יצירות ויוצרים, ובהם נכסי צאן ברזל של עולם המחול העולמי: מרס קנינגהאם, אוהד נהרין ובנג'מין מילפייה. התמונות מתעדות גם רקדני היפ הופ ופלמנקו.  

התערוכה תוצג במשך ארבעה ימים באוהל ייחודי שיוקם במתחם סוזן דלל, ובסיומה תתקיים מכירה פומבית של הצילומים שכל הכנסותיה יוקדשו לטיפוח ועידוד היצירה הישראלית הצעירה במחול במרכז סוזן דלל.

מיכאיל ברישניקוב - לרקוד בדרך זו. עד 27.10. סוזן דלל, נוה צדק, תל אביב. שעות פתיחה: ד'-ו' 22:00-1:00, שבת 19:00-10:00.

להקת המחול מרס קנינגהאם. עבודה של מיכאיל ברישניקוב

*#