הילה שקולניק־ברנר, עכבר העיר

גלריה קו 16, גלריה קהילתית לאמנות עכשווית, ממשיכה עם הפעילות הנערכת בשיתוף הקהילה שבה היא ממוקמת עם מיזם "פעולה אחת בחודש", הנערך זו הפעם השלישית. בגלל החגים אולי פיספסתם את הפעולות הראשונות, אבל זאת ההזדמנות להצטרף. הפעולה הפעם היא של האמנית חנה בן־חיים יולזרי, "שיעור בגן".

» שיעור בגן - לכל הפרטים» גלריה קו 16 - לכל הפרטים

המיצג מתבסס על מערך שיעור אמנות בבית ספר תיכון בנושא "דיוקן". המיצג יתנהל כדיון סוקרטי המבוסס על שאלות ותשובות בין האמנית ובין משתתפי המיצג ויעסוק בין השאר בתכנים ובתהליכי למידה הקשורים בהתבוננות, פרשנות ומודעות אישית וחברתית. המשתתפים במיצג יקבלו בתחילה עותק מיצירתה של בן־חיים יולזרי "המחברת", שבה יוכלו להגיב בכתיבה ובציור לנעשה בשיעור. המרחב הציבורי המוכר יהפוך לכיתת לימוד ככל כיתת לימוד בבית ספר.העבודה "המחברת" היא העתק מחברת של אחד מתלמידיה לשעבר של בן־חיים יולזרי מתוך מהלך מונחה בנושא "תלמידות" שקיימה האמנית בכיתת בית ספר תיכון שבה לימדה. בן־חיים יולזרי ניהלה עם תלמידיה מעל דפי המחברת דו שיח בנושא "תלמידות" באמצעות שאלות ותשובות. התלמידים הגיבו לשאלותיה באמצעות כתיבה ורישומים ודרכם חשפו את תפיסת עולמם ואת יחסם למסגרת החינוכית כאינדיבידואלים בעלי חשיבה עצמאית.

"להתראות תלמידים אהובים", עבודה של חנה בן-חיים יולזריסאלי הפטל נוה, אוצרת התערוכה, מציינת כי המיצג "שיעור בגן" הוא המשך למהלך אמנותי המעלה שאלות וסוגיות ביחס לתפקידו של האמן כמורה וכמחנך, מהלך שהחלה בן־חיים יולזרי ב־2009 במסגרת פרויקט בשם "סווניר אום אלחיר". תחת כותרת זו קיימה בן־חיים יולזרי דיון אקדמי שבו השוותה בין הציור "מדונה יושבת" של בליני (1615) לעבודת הצילום שלה "טחנות ירושלים" שצולמה באום אל חיר בהר חברון. גם התערוכה "מספיק בקושי" (2008), פרי שיתוף פעולה בינה לבין האמנית יעל רובין, סבבה סביב נקודת המבט הייחודית של אמנים המחזיקים גם בתפקידי הוראה ביחס למשמעות של חינוך על רבדיו השונים. » "שיעור בגן". ב' 21.10, 16:30. גינת מרכז מסחרי (צרעה 3), נווה אליעזר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ