אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

האמנית אלימה חוגגת 80 בתערוכת עבודות שלה ושל חבריה

התערוכה "אלימה וחברים" היא מחווה של אהבה והוקרה, המציגה את עבודותיהם של אמנים־חברים בני דורות שונים באמנות הישראלית בסמיכות לעבודותיה

תגובות

"אלימה וחברים" היא הכותרת הפמיליארית של התערוכה הנערכת לכבוד הגיעה של האמנית אלימה לגיל 80. התערוכה מוצגת "כמחווה של אהבה והוקרה", כפי שמצוין בדף התערוכה, שאצר יניב שפירא, ואכן תשוקה לאמנות הנובעת מאהבה היא מוטיבציה מבטיחה לתערוכה.

» "אלימה וחברים" - לכל הפרטים

לפני כשנתיים הוצגה לאלימה רטרוספקטיבה מרשימה במוזיאון תל אביב, שבה "נפרש מכלול יצירתה של אלימה ברצף בעל היגיון פנימי, בהתבסס על שני ערוצים עיקריים: האחד, ליניארי, עקב אחר התפתחותה באופן כרונולוגי והצביע על פרקיה המרכזיים של עבודתה הנובעים זה מזה. השני, מעגלי, הצביע על הקשרים פנים אמנותיים ביצירתה בין רישום, ציור והדפס, תוך כדי בחינת ההשפעות ההדדיות בין שלושת המדיומים".התערוכה הנוכחית היא יותר בבחינת המשך והשלמה, היא אינה ספקטקולרית אלא צנועה הרבה יותר, ומציגה, לצד עבודות של אלימה שנעשו בתקופות שונות, גם יצירות מתוך אוסף האמנות שלה, ה"חברים" המלווים את קירותיה. בין היצירות עבודות של אנה טיכו, אביגדור אריכא, אריה ארוך, אביבה אורי, משה קופפרמן, יהושע גרוסברד, איקה בראון, אביבה אורי, רפי לביא, יצחק דנציגר, יחיאל שמי, דוד הנדלר, לאה ניקל, מנשה קדישמן, בוקי שוורץ, יגאל תומרקין, פנחס כהן־גן ועוד. בתערוכה יוצגו גם עבודות חדשות, שנוצרו בשנתיים האחרונות, "ציורים שחורים", הבוחנים, בודקים ונוברים בצבע השחור ומציגים פנים רעננות שלו.

שפירא, אוצר התערוכה, מציין כי "לצד דבקותה של אלימה בערכים אמנותיים טהורים, מבליטה תערוכה זו את נאמנותה למקום הישראלי, להווייתו ולחווייתו. הצגת עבודותיהם של אמנים־חברים, בני דורות שונים באמנות הישראלית, בסמיכות לעבודותיה, מאירה ממד שהיה במידה רבה סמוי מהעין עד כה. זיקות הגומלין המתגלות כאן בין עבודותיה ובין אלו של אבות/אמהות ובנים/בנות באמנות הישראלית, מצביעות על מערכת של 'שיחות' אותן מקיימת אלימה עם רבים מהם לאורך השנים, שיחות שהן בעיקרן דיאלוג חזותי, טהור, נטול מילים".

» "אלימה וחברים". פתיחה: ה' 11.10, 20:00. עד 9.11. גלריה הקיבוץ, דב הוז 25, תל אביב. שעות פתיחה: ב'-ה' 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו' 14:00-11:00.

כתבות שאולי פספסתם

*#