אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

צלבנים, קווים וצפייה מודעת: תערוכות מומלצות לשבוע הקרוב

בשמורת עין אפק בוחנים את השפעות התקופה הצלבנית, בגלריה מיקה מתבוננים בכוחות המניעים את הזוגיות, ובגלריה ג'ולי מ. בודקים את חוויית הצפייה באמנות

תגובות

מסע בזמן "צלבנים", הביאנלה השנייה להדפס בשמורת הטבע עין אפק, עוסקת בהשתקפות התקופה הצלבנית בארץ ישראל בהדפס עדכני. התערוכה מאירה את הפן ההיסטורי של מסעות הצלב והשפעותיהם לאורך הדורות, ובמקביל מציבה אותם מול האספקט הפוליטי העכשווי.

העבודות בתערוכה עוסקות בנושאים שונים, ובהם הצליינות כמניע, האופי הלוחמני של התקופה, מהות הלחימה בכלל ומלחמות בשם הדת בפרט, אותות וסמלי לחימה והפן האזרחי של הנוכחות הצלבנית בארץ ישראל - הנכסים החומריים העשירים של התקופה אשר נותרו בנוף הארץ.

צלבנים. עד 31.12. שמורת הטבע עין אפק. שעות פתיחה של התערוכה: א'-ה', שבת 16:00-8:00; ו' 15:00-8:00. 

מסעות הצלב באור היסטורי ועכשווי. עבודה של חנה אלטרץ

כוחו של קו תמה גורן מציגה בגלריה מיקה תערוכת יחיד ובה עבודות המתארות מערכות יחסים בין בני זוג הנעות על הציר הדו קוטבי שבין איחוד ופירוק. בעבודות בולט בעיקר כוחו של קו הדיו השחור הנשלט בידי תהליכים פנימיים ומבטא במינימליזם בוטה ומכאיב את יומן חייה של האמנית.

תמה גורן - תערוכת יחיד. עד 10.10. גלריה מיקה לאמנות ישראלית עכשווית, בן יהודה 97, תל אביב. שעות פתיחה: א'-ה' 10:00-19:00 ו' 10:00-14:00.

זוגיות בין איחוד לפירוק. עבודות בתערוכה של תמה גורן

צפייה ישירה סדרת העבודות של טלי בן בסט "להתבונן על אווה רוטשילד" בגלריה ג'ולי מ. מתבססת על תצלומים שונים שהתבצעו בחללי תצוגה ברחבי העולם. רוב התצלומים צולמו על ידי בן בסט עצמה כחלק מתהליך מתמשך הכולל צפייה מודעת בחלל ובצופים כאחד. מבטה של בן בסט מופנה אל העכשווי בלבד והוא מבט של השהיה, מבט המתעכב על רגע לכאורה סתמי, ובתוך כך כמו מייצר הווה מתמשך ארוך יותר.

אולם חיפושה של בן בסט אינו אחר הסתמי, אף לא אחר החברתי. התעכבותה על פרקטיקת הצפייה באמנות תרה אחר רגע מסוים שבו מתחוללת חוויית הצפייה; רגע שבו מתרחש משהו אינטימי בין הצופה לבין היצירה. למעשה מבטה של בן בסט מצוי בתהליך ולא רק מתבונן בו. הוא נגזרת של שדה פעיל שבו היא לוקחת חלק בזמן אמת; הווה מתמשך שבמסגרתו היא בוחנת לא רק את חללי התצוגה, את יצירות האמנות ואת הצופה אלא גם ובעיקר, את עצמה, כמו מחפשת את מיקומה בתווך שבין צופה לנצפה, אמן ויצירה.

טלי בן בסט - להתבונן על אווה רוטשילד. עד 13.10. גלריה ג'ולי מ., בצלאל יפה 10, תל אביב. שעות פתיחה: ב'-ה' 19:00-12:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

מקום האמן בין צופה לנצפה. עבודה של טלי בן בסט

*#