ספגטים: ניקולה בולאפי מספר על עבודותיו האקספרסיביות החדשות

האמן האיטלקי חושף את הסיבות שמאחורי השימוש בספגטי

ניקולה בולאפי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניקולה בולאפי

התחלתי לצייר בגיל 15. מעולם לא למדתי באקדמיה לאמנות כלשהי, אלא באופן פרטי אצל צייר ידוע בטורינו, עיר הולדתי, שבה אני מתגורר עד היום. סיימתי דווקא תואר במדעי המדינה. תערוכת היחיד שלי התקיימה לראשונה בשנת 2007. עד אז ציירתי על קנבס בצבעי שמן ואקריליק בחיפוש אחר איזון בין האבסטרקטי לבלתי פורמלי, ואז התחלתי (לא יודע מדוע, אולי מתוך רצון "לצאת מהקנבס") להשתמש בחומרים.

» ניקולה בולאפי: עבודות חדשות - לכל הפרטים

הגעתי לשימוש בספגטי בעיקר משום שהודות לחומר זה אני מצליח להשיג דיאלוג בין אור לצל, בן איחוד להפרדה, ובעיקר, הספגטי, בסיום העבודה, הופך למרקם של צורות הנחשפות על המשטח. כמו כן, הספגטים הנם "קשים" ובו בזמן "רכים" ושבירים. שלא מרצונם הם מייצגים את המצב הקיומי שלנו. עבורי הם מייצגים צורה, משמעות, בהתאם לשימוש שאני עושה בהם (שבורים, מאוחדים, חופפים).

השימוש בצבע: בעבודות שבהן משולב החומר (ספגטי) אני נוטה לשמור על הצבע במצבו הטהור, על מנת להבליט את החומר עצמו ולא ליצור דיסאוריינטציה. כמו כן ביצירות של צבע אחד, החומר הוא שמשנה את הגוונים על פי השינויים באור וצל והפרספקטיבה של הצופה.

» ניקולה בולאפי: עבודות חדשות. עד 1.10. גלריה ארמנו טדסקי, לילנבלום 3, תל אביב. שעות פעילות: ב'-ה' 13:00-10:00, 20:00-16:00, ו' 14:00-11:00.

השתתפה בהכנת הכתבה: הילה שקולניק-ברנר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ