אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

גולשים ומציירים בבת ים, מפרקים ומרכיבים באשדוד: תערוכות מומלצות לסוף השבוע

קולאז'ים משפחתיים בגלריה מיקה בתל אביב, גרפיטי על גלשנים בגלריה הריביירה בבת ים והעברת סטודיו במוזיאון אשדוד

תגובות

התערוכה של הדס לוי בגלריה מיקה, "לִפֽנֵי-אַחֲרֵי / לֵפָנַי-אַחֲרַי", מציגה דיוקנאות של האמנית, ילדיה ובני משפחה אחרים, המתקבצים יחד בציור קולאז'י.  הקולאז' מתפקד כאוסף משפחתי-היסטורי שמאגד בתוכו סיפורי ילדות מזמנים שונים, וכך סיפור הדורות הקודמים, סיפור ילדותה של האמנית וסיפור ילדיה מתלכדים לסצנה אחת שיוצרת זמן אינסופי וסיפור חדש.

הציור של הדס לוי נוגע בנימים חשופים, בפרגמנטים של סיפורי משפחה שלא סופרו במילים; סיפורים העוברים מדור לדור, כמו DNA או ירושה של שייכות ושל זהות עצמאית ומשפחתית, שאין אפשרות לחמוק ממנה. באמצעות הדיוקנאות מבקשת לוי לתאר מצב רגשי ונפשי הנובע מהיחס שלה אל מעגל הקרובים אליה. הקולאז' טעון האמוציות הוא פרטי-משפחתי ועם זאת אוניברסלי. הקולאז' המאחד בין הזמנים, המצבים והדמויות מתבטא גם בטכניקת ציור מורכבת, המאחדת בין דיוקן עצמי, המצויר מהתבוננות במראה, לבין דיוקנאות המצוירים מהתבוננות בצילומי משפחה וארכיון ומהתבוננות פנימית. אוצרת: נורית טל-טנא.

הדס לוי - לִפֽנֵי-אַחֲרֵי / לֵפָנַי-אַחֲרַי. עד 31.8. גלריה מיקה לאמנות ישראלית עכשווית, בן יהודה 97, תל אביב. שעות פתיחה: א'-ה' 19:00-10:00 ו' 14:00-10:00.

קולאז' המתפקד כאוסף משפחתי-היסטורי. עבודה של הדס לוי

התערוכה "SURFWRITERS" בגלריה הריביירה בבת ים משלבת ים, גלישה, אמנות ומטרה טובה. בתערוכה מוצגים 50 גלשנים ושברי גלשנים שעליהם ציירו אמני גרפיטי ישראלים, היוצרים יחד אוסף צבעוני שיימכר במכירה פומבית. חלק מהרווחים של המכירה יועברו ל פרויקט המעודד ילדים מהקהילה האתיופית להשתלב בספורט הימי. בין האמנים המשתתפים: דהדה, ניצן מינץ, עדי סנד ו-Klone. התערוכה בשיתוף חברת הגלשנים חני ואלי אבינועם ממועדון הגלישה לגונה. אוצרת: טלי חולדאי.

SURFWRITERS - גרפיטי על גלשנים. עד 23.8. גלריה הריביירה, רח' בן גוריון פינת נורדאו, בת ים. שעות פתיחה: א'-ה' 22:00-16:00, ו' 14:00-10:00, שבת 22:00-16:00.

ים, גלישה, אמנות ומטרה טובה. עבודה של עדי סנד

"אובייקט, מעבר" היא תערוכת יחיד רחבת היקף של ציבי גבע המתארחת במוזיאון אשדוד. במהלך הכנת התערוכה החל גבע בתהליך של פינוי הסטודיו שבו עבד במשך כ-15 שנה והעברתו למקום חדש. זהו מעבר פיזי ומנטלי, הכרוך בפירוק של חלל הוליסטי והרכבה שלו מחדש במקום אחר. התהליך הזה היווה את השלד הנרטיבי לחקירה המסועפת שאת תוצאותיה רואים בתערוכה. זווית ההתבוננות הזאת מרחיבה את הדיון בעבודתו של גבע להיבטים נוספים – סביבתיים, ארכיטקטוניים ופוליטיים – ומאפשרת חקירה של פרקטיקות ומושגים מלב המסורת המודרניסטית, כמו ready-made ואובייקט מטופל.

פרישתם מחדש של האובייקטים והעבודות ברחבי מוזיאון אשדוד משמשת מעין שלב מעבר המטעין את תהליך הפירוק וההרכבה של הסטודיו במשמעות נוספת, מטפורית ואידאית. התערוכה היא תוצר של דיאלוג מתמשך שהתנהל בין גבע ואוצרי התערוכה בחלל הסטודיו שלו בדרום תל אביב במשך שנה וחצי. המפגשים הולידו את הרעיון ליצור תערוכה ארכיונית, שתתמקד בצד האספני של עבודתו. גבע הוא גם אספן של אובייקטים נטושים וחומרי חיים הנאגרים אצלו בסטודיו, והתערוכה מבקשת לבחון את האופנים שבהם הוא משתמש בחומרים הללו וכיצד הוא מגיב עליהם בעבודתו. אוצרים: יונה פישר ורוני כהן בנימני.

ציבי גבע - אובייקט, מעבר. ללא מועד סיום. מוזיאון אשדוד לאמנות - מרכז מונארט, דרך ארץ 8, אשדוד. שעות פתיחה: ב'-ד' 16:00-10:00, ה' 22:00-10:00, ו'-שבת 13:30-10:30.

 מעבר פיזי ומנטלי. מתוך התערוכה של ציבי גבע (צילום: מתן מיטווך)

*#