אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

מסדרים בירושלים, מתנסים בתל אביב: תערוכות מומלצות לשבוע הקרוב

שתי תערוכות בסדנאות האמנים בירושלים קוראות תיגר על הסדר הקיים, גלריה החללית בעקבות ייצוג של בשר ודם בדמות, בית תמי מארח את פסטיבל ניסוי כלים 9, וגלריה אריה שי חוקרת את הצירוף כניסה חופשית

תגובות

בסדנאות האמנים בירושלים מוצגות שתי תערוכות - "אנטרופיה" וקיר אמן של האמנית ההולנדית יני הקסמן-קלזמר תחת הכותרת "בארוק מול זן: סידור פרחים,  2011-12 'Transformation'".

העבודות בתערוכה "אנטרופיה", מבקשות למצוא איזון אחר בין הסדר לאי הסדר ולהצביע על כך שדווקא העולם הברור והמובנה הוא לעתים יותר כאוטי וחסר פשר. העבודות מציעות שיווי משקל חלופי בין מבנה לקריסה, בין פיגורטיביות להפשטה ובין שפה לרעש. בתערוכה משתתפים רועי חפץ, שרושם דמויות בדויות המתייחסות למתח בין אנונימיות לבין זהות; הילה טוני נבוק, שמציגה רישומים המתמקדים ברגע הקריטי שבין קריסה והתפוררות מוחלטת לבין בנייה מחדש; וגיא גולדשטיין, שמציג עבודות סאונד ווידאו ובוחן את הטרנספורמציה מדימוי לטקסט, סאונד ואובייקט.  אוצר: אבי לובין. התערוכה "אנטרופיה" מוצגת בחלל ת(א)עשייה שבסדנאות.

מקבץ העבודות בתערוכתה של הקסמן-קלזמר הוא חלק מסדרה של מסע המתחיל בהשאלה של דימויים מז'אנרים שונים בהיסטוריה של  סידורי פרחים. הקסמן-קלזמר מארגנת, מעבדת ומצלמת מחדש את הדימויים, ותוך כדי מתערבת בהם. באמצעות הנחה של פרט מסוים, כמו עלה או פרח על צילום, היא יוצרת שכבה של טרנספורמציה רגעית המגיבה, מדגישה ולעתים אף מאירה באור מגוחך את הדימוי המקורי.

אנטרופיהיני הקסמן-קלזמר - בארוק מול זן: סידור פרחים. עד 13.10. סדנאות האמנים - ירושלים, האומן 26, תלפיות, ירושלים. שעות פתיחה: א'- ה' 10:00-19:00, ו' 10:00-13:00.

מתח בין אנונימיות לזהות. מתוך עבודה של רועי חפץ בתערוכה "אנטרופיה"

סטס קורולוב מציג בגלריה החללית את תערוכת היחיד "שר הבשר". בתערוכה גוף עבודות של ציורים וצילומים מהשנה האחרונה. הרפרנט הצילומי מחלחל אל תוך ציוריו של קורולוב. עורן של הדמויות השונות מתפצל לצבעים רבים, כאילו כלי הדם, הבשר וחלקי הפנים צפים החוצה אל מצע העור. קורולוב עובד עם שכבות רבות ואינטנסיביות של צבע, ומתוכן מתגלמת הדמות, עד שנדמה כי הצבע הוא שורש מהותה, בשר מבשרה. אוצרת: הילה כהן-שניידרמן.

סטס קורולוב - שר הבשר. עד 9.8. גלריה החללית, הירקון 70, תל אביב. שעות פתיחה: א'-ה' 19:00-11:00, ו' 14:00-11:00.

פסטיבל ניסוי כלים, הנערך בפעם התשיעית ומופק על ידי עיריית תל אביב-יפו, מארח השנה בבית תמי יותר ממאה אמנים וכולל 25 בכורות באמנויות הבמה ו-30 עבודות אמנות פלסטית. מטרת הפסטיבל היא לתמוך ביוצרים עצמאיים מכל תחומי האמנויות, לפתח יצירות מקוריות בדגש על שילוב אמנויות ולחשוף את האמנים ואת היצירות שלהם. השנה עוסק הפסטיבל במושג "תהליך", והוא מציע שילוב של אמנויות מתחומים שונים העומדים כל אחד בנפרד, אך גם משתלבים ביניהם ויוצרים "ביחד" חדש שהוא גדול מסך כל מרכיביו. ה"ביחד" נוצר מעצבם ההצבה של העבודות אחת ליד השנייה ומהזליגה של כל אחת לתחומה של השנייה.

במסגרת הפסטיבל מתקיימת התערוכה "בתהליך", שמציגה עבודות המגיבות להיבטים שונים של התהוות, השתנות והתפתחות תוך התנסות, חקירה ופיתוח ראייה ביקורתית חווייתית. העבודות יוצגו בחללים השונים בבית תמי ובאתרים שונים בגינתו.

משתתפים: יעל בלבן, רותי הלביץ כהן, ניצן מינץ ויואב רונת, ענבר פרים ופז הדס, אילנית שרף ויגודסקי, ניר אדוני, רוני קרני, גילי אבישר, טל ועומר גולן, דבורה מורג, קרן ענבי, שי יחזקאלי, שחר יהלום, ליהי חן, דן בירנבוים, נגה שץ, נימה קטלב, דינה שנהב, עינת עריף גלנטי, ליאור שטיינר, אורית ישי, עמיחי מלכי, דורית רינגרט, אלי גור אריה, אורי שפירא, מלי דה-קאלו, ניבי אלרואי והילה עמרם ועודד בן חפ"ד. אוצרת: כרמית בלומנזון.

פסטיבל ניסוי כלים. בית תמי, בעלי המלאכה 16, תל אביב. שעות פתיחה של התערוכות בפסטיבל: ג'-ה' 23:00-17:00.

ללא כותרת, הצבה מיוחדת למקום, 2012, עבודה של דינה שנהב

התערוכה הקבוצתית "הכניסה חופשית" בגלריה שי אריה עוסקת במובן הנרמז מהצירוף - פיתוי שמזמין לקחת חלק בדבר שעל פניו לא נצטרך לתת בעבורו כל תמורה. האומנם מה שבחינם באמת לא עולה לנו?

משתתפים: ינון אביאור, ג'ניפר אבסירה, ציון אברהם חזן, יואב אדמוני, נוית בראל, נועה גרוס, ליז חג'ג', דני יהב-בראון, טובה לוטן, אסף סטי, סטס קורולוב ודינה קורנוויץ.

הכניסה חופשית. עד 10.8. גלריה שי אריה, שלמה המלך 61 פינת גורדון, תל אביב. שעות פתיחה: ג'-ה' 14:00-11:00, 19:00-16:00; ו'-שבת 14:00-11:00.

פיתוי ללא תמורה? עבודה של ציון אברהם חזן

כתבות שאולי פספסתם

*#