אש לגולש: גלריה הריביירה בבת ים מציגה - גרפיטי על גלשנים

עדי סנד, ממשתתפי התערוכה "SURFWRITERS", מספר על הקשר שבין התמודדות עם קיר לבן להתמודדות עם ים סוער

קליה מור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קליה מור, עכבר העיר

גלריה הריביירה בבת ים מציגה במהלך אוגוסט תערוכת קיץ שמשלבת ים, גלישה, אמנות ומטרה טובה. בתערוכה - "SURFWRITERS", באצירת טלי חולדאי - 50 גלשנים ושברי גלשנים אשר צוירו על יד טובי אמני הגרפיטי והרחוב שלנו, בהם Klone, דהדה, ניצן מינץ ועדי סנד.

הגלריה, הנמצאת על חוף הים, פועלת להדגשת תפקידה של האמנות ביצירת המפגש הרוחני והתרבותי בין שני העולמות. האירוע מתקיים בהשתתפות בית הספר לגלישה בעיר, וחלק מהרווחים שיתקבלו ממכירת הגלשנים יועברו לפרויקט חברתי חדש המעודד ילדים מהקהילה האתיופית להשתלב בספורט הימי ולערבם בקהילה.

"כבר מעל לעשור שאני מציג אמנות בתערוכות, בחללי תצוגה קונבנציונליים ובחללים לא שגרתיים", מספר האדריכל ואמן הגרפיטי עדי סנד, "ופנו אלי שאשתתף מפני שאני מתאים לקונספט של 'אמן רחוב', כלומר אמן הפועל במרחב הציבורי".

ואכן, החיבור בין אמנות רחוב לגלישה מתבקש. "היוונים עיטרו כדים לפני 2000 שנה כדי לקשט ולתת להם ערך מוסף", אומר סנד, "פעמים רבות אמנות רחוב נעשית ממקום חשוף, יצירה מהירה באקסטרים, 'art brute', דבר המזכיר במעט את התחושה של שטף האנדרנלין השוטף אותך כשאתה רץ על גל, נוסף לכך יש את ההתמודדות האישית מול קיר לבן, או ים סוער".

האם הידיעה שהגרפיטי ממוקם על הגלשנים השפיעה על היצירה? נראה שכן. "כיוצר אני מנסה לשלב תרבות בת קיימא בפעולותי", הוא אומר, "כך שהגלשנים הם סוג של מצע לציור בצורה של דג, העבודות עצמן מביעות תחושות סובייקטביות, הסתכלות מחדשת על המציאות, המשקפת תודעה ביקורתית וזיכרון, ביטוי לדו שיח ולדיאלוג, ולא רק עיצוב ויפוי הגלשן".

לצד הגלשנים מתוכננים גם אירועים ופעילויות - מסיבה של חברת הסקייטרים שפם והקרנת הסרט "Promised Land – Israel through the Eyes of Surfers" שבמרכזו אמן הגלשנים הישראלי חני (11.8); שוק ציודי גלישה וסקייטבורדים (17.8); וכמובן המכירה הפומבית של הגלשנים המצוירים (23.8); כמו כן תתקיים בימים א'-ג' סדנת גרפיטי עם אחד האמנים (20:00-18:00).» "SURFWRITERS - גרפיטי על גלשנים". גלריה הריביירה, בן גוריון פינת נורדאו, בת ים. שעות פעילות: א'-ה' 22:00-16:00, ו' 14:00-10:00, שבת 22:00-16:00.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ