שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

קדמה ביולוגית או שימור העבר: תערוכות מומלצות לשבוע הקרוב

יונתן אופק נוגע בקורבן והקרבה, גלריה גל-און מהרהרת בטרנסהומניות, בויאן בוחן את מודל הציור ומיכל בנדרסקי וקרן שקד בודקות את חרדת התיעוד

נורית אסיאג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נורית אסיאג, עכבר העיר

עגל הזהב

"מעלות", תערוכתו של יונתן אופק בגלריה אנגל, מציגה עבודות פיסול וציור שנעשו בשנתיים האחרונות, ובמרכזן צלמיות מוזהבות של חיות קורבן והקרבה. בציוריו של אופק הקומפוזיציה, הדמויות השטוחות והרקע המוזהב מבקשים לקשור בין החומרי לרוחני, תוך הימנעות מודעת מכל ייצוג ריאליסטי. אופק איננו מבקש להתחקות אחר מאפייני החיה ואף לא לייצג את דמותה, אלא להביע מושג ורעיון.

לצד עבודות אלו מוצג בתערוכה סרטון תיעודי המתחקה אחר מקורות ההשראה הראשונים של אופק כאמן. בסרט אופק שב למצפה עזוז, שם נחשף בזמן רעיית צאן לציורי סלע פרה-היסטוריים.

להביע מושג ורעיון. עבודה של יונתן אופק

יונתן אופק - מעלות, גלריה אנגל. גורדון 26, תל אביב. שעות פעילות: א'-ה' 20:00-10:00, ו' 14:00-10:00.

חיי נצח

התערוכה הקבוצתית "מתושלח", המוצגת בגלריה גל-און, עוסקת בטרנסהומניזם ובהשלכות של תהליכים מדעיים וטכנולוגיים הרי גורל, כמו הארכה רדיקלית של תוחלת החיים, השתכללות הבינה המלאכותית ומשחק על הגנום האנושי. משתתפים: יערה אורן, אלי גור אריה, שחר פרדי כסלו, עוז מלול, נטלי מנדל, גילי מרדינגר, עדי נחשון, רותי סלע ומעין אמיר, ורה קורמן, דביר כהן-קידר, אניה קרופיאקוב ועלמה שניאור. אוצר: אבי שניבאום.

נוסף לכך מוצגת בחלון הפרויקטים עבודת חלון של לצי - "מילה רודפת".

בחינת השלכות של תהליכים טכנולוגיים. עבודה של אלי גור אריה

מתושלח - תערוכה קבוצתית, גלריה גל-און מקום לאמנות. יהודה הלוי 79-81, תל אביב. שעות פתיחה: ב'-ד' 19:00-11:00, ה' 21:00-12:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

טופ מודל

תערוכת היחיד של בויאן "ללא כותרת (גד זוקין)" בגלריה זומר מציגה ציורים מהשנתיים האחרונות, שהם חלק מסדרת דיוקנאות של מודל קבוע (גד זוקין). בויאן החל לצייר את חברו הטוב זוקין בגלל העניין שמצא הן במראה הייחודי שלו והן במעמדו כאמן הפועל בעיקר מאחורי הקלעים כאסיסטנט של אמנים אחרים. בהדרגה נטש בויאן את השאלות הנרטיביות בדבר דיוקנו הפסיכולוגי ומעמדו של זוקין ביחס לשדה האמנות לטובת חיפוש אחר שאלות העוסקות בציור בכלל ובציור מודל בפרט.

העבודות המוצגות בתערוכה מתכתבות עם עולם דימויים נוצרי באמצעות שפה ויזואלית ייחודית הרוויה בסרקזם והומור שחור. תחושת הניכור העולה מן הציורים בולטת דווקא לאור יחסו הדקדקני של בויאן לפרטים קטנים ולסמלים אינטימיים המשובצים לצד הדמויות הגרוטסקיות.

שפה ויזואלית הרוויה בסרקזם והומור שחור. עבודה של בויאן

בויאן – ללא כותרת (גד זוקין), גלריה זומר. שדרות רוטשילד 13, תל אביב. שעות פעילות: ב'-ה' 18:00-10:00, ו' 14:00-10:00, שבת 13:00-11:00.

סרט תיעודי

התערוכה הזוגית "Chasing Ghosts" בגלריה אלפרד מציגה את עבודותיהן של מיכל בנדרסקי וקרן שקד, הצומחות מתוך העיסוק בהיכחדות ובשארית. בבסיס התערוכה הניסיון להגן ולשמר עבר שנעלם כחלק מהשיח על חרדת התיעוד שבה לוקה החברה המערבית במאה ה-21, שאינה נסמכת על זיכרון החוויה עצמה אלא על תיעודה ועל הזכר שהיא מותירה. בנדרסקי מציגה עבודות ציור מהשנה האחרונה -  ציורי נוף על משטחי פורמייקה ועץ, שבחלקם אפשר לזהות שרידים לנוכחות אנושית. גוף העבודות מתפקד כמעין ארכיב של דימויי נוף שהאמנית מנכסת.

שקד מציגה מיצב המורכב משלושה חלקים, תוך שימוש בחומרים הלקוחים מהתחום הביתי (פורמייקה, עץ, שטיח, שעם). כל חלק מהמיצב נוגע באספקט אחר של התפתחות והיכחדות החברה האנושית, תוך שימוש באובייקטים המתפקדים כשרידים, כתלי עדות של מה שאולי היה. 

להגן ולשמר עבר שנעלם. עבודה של מיכל בנדרסקי

מיכל בנדרסקי וקרן שקד - Chasing Ghosts, גלריה אלפרד. בן עטר 19, תל אביב. שעות פעילות: לבונטין 19. ג'-ה' 21:00-17:00, ו' 14:00-10:00, שבת 15:00-11:00.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ