עדי הררי ונורית אסיאג, עכבר העיר

המרקם האנושי

במסגרת אירועי הקיץ ופתיחתה המחודשת של גלריית החוף בבת ים, תיערך תערוכת צילומים של הצלם זיו קורן. התמונות מתעדות את אותם רכיבים של מרקם אנושי היוצרים התרחשות מתמשכת, משקפים את רוח המושג HURBANISM וחושפים את הקסם החבוי בעין העדשה.

במסגרת התערוכה תתקיים תחרות צילום מהארץ ומהעולם העוסקת בייצוג האדם במרחב העירוני. התערוכה מאגדת סביבה אוסף של צילומים מהארץ ומהעולם החושפים בעדינות  וברגישות את הקשר האנושי אשר בין האדם למרחב העירוני.

» זיו קורן - HURBANISMגלריה הריביירה, חוף הריביירה, רחוב בן גוריון פינת נורדאו, בת-ים. שעות פתיחה: א'-ה': 9:00-14:00, 16:00-20:00, ו': 9:00-14:00, ש': 10:00-21:00.

נפתחת מחדש. גלריית הריביירה (צילום: זיו קורן)

מרגישים את הקיץ

בתערוכה "עונת הרחצה" מוצגות עבודות פסטורליות וסיטואציות הנעות על קו ההנאה, העונג, הרכות והיופי אך גם מכילות בתוכן מצבים מטרידים ומאיימים, מרמזי סכנה. האמנים המשתתפים: לאה אביטל, נטליה זורבוב, שחר יהלום, אלכסנדרה צוקרמן, אורית רף.

בחדר הפרויקטים: הביטאט. אמנים משתתפים: נינו ביניאשווילי, טליה קינן, גושה מכון, עמית מאן, דראגן פרגומליה.

» עונת הרחצה, עד ה-27.7. גלריה נגא, אחד העם 60, תל אביב. שעות פתיחה: ב'-ה' 11:00-19:00 שישי-שבת: 11:00-14:00.

פותחים את העונה. עבודה של אורית רף

צלילה למעמקים

התערוכה עיר הדגים מורכבת מציורי שמן מופשטים בגדלים שונים. לצידם מוצגות עבודות פיסול של חיות עשויות מבטון מחוספס בצבעי פסטל. בתערוכה ברקני מהלך בין האבסטרקט בציוריו לבין משחק עם פיסול פיגורטיבי פתוח. במבט ראשון נראה ברור שציוריו של ברקני עברו תהליך של עשייה אינטנסיבית ופיזית קשה, אולם העבודות משדרות הקלה, צינון. בעיר הדגים ברקני יורד אל הקרקע ומשם צולל למעמקים. עבודות הפיסול מפוזרות בחלל ועל הקירות וחותרות תחת אופן התצוגה החדגוני של הציור.בגלריה מציגה תערוכה נוספת,  Translocation של ויק יעקובסון-פריד, מיצב  בורא עולם המאוכלס בדמויות אנונימיות, שמקורן בדימויי מלחמה אוניברסאליים מתקופות שונות. עולם זה מכיל שרידים מתרבויות עתיקות שונות, כמו מצרים, יוון ורומי, ומשתמש בסימבוליקה ובאיקונוגרפיה הלקוחות ממיתולוגיות של תרבויות שונות: מהעת העתיקה, מתרבות האבירים של ימי הביניים, משתי מלחמות העולם, וממלחמות ימינו – מלחמת המפרץ ומלחמת לבנון.

» בועז ברקני - עיר הדגים, ויק יעקובסון-פריד - Translocation, עד ה-14.7. גלריה חזי כהן, וולפסון 54, תל אביב. שעות פתיחה: ב'-ה'  10:30-19:00, ו'-10:00-14:00, שבת 11:00-14:00. ביום ג' ה-10.7 יתקיים שיח גלריה בהשתתפות האמנים.

הקלה. עבודה של בועז ברקני

לברלין וחזרה

התערוכה AMBIGUOUS BEING - Who is afraid of identity? מציגה עבודות וידאו של אמנים מברלין, טייפה (Tapei) ותל אביב תחת הקונספט של תצוגה של ספריית וידאו המאפשרת צפייה בעבודות על פי בחירתו של המבקר.

במרכז התערוכה מתקיים דיון בסוגיית הזהות, בין אם זו זהות פוליטית, לאומית או חברתית, כמייצרת נורמות וערכים חברתיים על פיהם מתעצבת זהותו של הפרט. אם כי בעידן של גלובליזציה, חציית גבולות ונגישות בלתי מוגבלת למקורות מידע, מקובל לתפוס את המרחק המנטאלי והתרבותי בין מדינות כהולך ומצטמצם עד לכדי הפיכת העולם ל"כפר גלובלי" אחד, גם היום זהותו של אדם מתעצבת על פי מקורותיו הגיאוגרפיים והיא תלוית קונטקסט היסטורי, תרבותי וחברתי.» AMBIGUOUS BEING - Who is afraid of identity?, עד ה-31.7. גלריה קו 16, מרכז קהילתי נווה אליעזר, ששת הימים 6, תל אביב. שעות פתיחה: א'-ה' 17:00-20:00, ג' 10:00-13:00

מסביב לעולם. התערוכה AMBIGUOUS BEING - Who is afraid of identity? 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ