עכבר העיר אונליין
עכבר העיר אונליין

קרמיקה וטכנולוגיה: הביאנלה לקרמיקה במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב

כותרת הביאנלה הפעם היא: "עיצוב קרמי: כלים טכנולוגיים", וישתתפו בה 110 אמנים מתחומים שונים. התערוכה מתקיימת בשיתוף עם אגודת אמני קרמיקה בישראל. בנוסף, כחלק מהביאנלה לקרמיקה תוצג התערוכה "קרמיקה טכנית" שאצרה אפרת פרידלנד - תערוכה המציגה את עולם הקרמיקה הטכנית המנוצלת למגוון מטרות בתעשיות שונות כמו אלקטרוניקה, תחבורה, חלל, רפואה, טקסטיל ותעשיות רבות אחרות.

הביאנלה לשנת 2011 תתמקד ביחסים בין אדם לטכנולוגיה כפי שהם באים לידי ביטוי בעיצוב קרמי עכשווי. האמנים הפועלים היום הם תוצרי המהפכה התעשייתית והדיגיטאלית, שהפנימו ערכים של שינוי וחידוש. החיפוש אחר כלים טכנולוגיים וחומריים ואחר תובנות חדשות בא לידי ביטוי בתערוכה. התערוכה מציעה מסע אל ההיבטים הרבים והמגוונים של יחסי הגומלין בין החפץ הקרמי, התרבות והטכנולוגיה דרך עשר תמות עיקריות, כפי שהן מיוצגת בעבודות השונות, בינהן: מגדר, סיפור אישי - סיפור קולקטיבי, ו-Low tech - High Tech.

הביאנלה לקרמיקה - כל הפרטים

היחסים בין האדם לטכנולוגיה. עבודה של בתיה מלכא מתוך הביאנלה לקרמיקה

בין אידליה לזכרונות דור-שני: היה הייתה ילדות בגלריה ג'ינא

הזדמנות אחרונה לראות את "היה היתה ילדות" של נירה לב בגלריה ג'ינא. בתערוכה מוצגים ציורים בסגנון נאיבי, המשקפים את חוויות ילדותה ולוקחים את הצופה למסע של זיכרון בזמן. זהו מסע נוסטלגי ואידילי אל חיפה של שנות ה- 40 וה- 50. לב, ילידת חיפה של טרם קום המדינה, נוצרת בזיכרונה את המראות, הטעמים והריחות של תקופת ילדותה. תערוכתה היא געגועים לתקופה שעברה מן העולם, לארץ ישראל הישנה והטובה, עם התום וחדוות היצירה, עם אנשים המסתפקים במועט ושמחים בשמחת הזולת.

ציוריה של לב הם זיכרונות מציאותיים ודמיוניים המתערבבים למערך רגשי סבוך. לב מתייחסת בציוריה גם למורכבות מצבו של "הדור-השני" הנוכח בזיכרונה: מבטם של הילדים הצברים השזופים על ילדי הדור-השני, שנתפסו על ידם כעוף מוזר; האכזבה מסירובה של הדודה הצעירה, ניצולת השואה, שלא מסוגלת לוותר על פיסת בד משי פרחוני אותה קיבלה בחבילה מאורוגוואי, ועוד אירועים הזכורים לה מעברה.

נירה לב -היה הייתה ילדות - כל הפרטים

זכרונות נאיביים מחיפה. נירה לב מתוך היה היתה ילדות 

עבודה משותפת למען ג'סי כהן: מחוץ לקופסא בדיגיטלי בג'סי

עוד הזדמנות אחרונה לסוף השבוע הזה: "מחוץ לקופסא" - פרויקט מיוחד של סטודנטים לאדריכלות ממכון אבני, בשיתוף עם משפחות משכונת ג'סי כהן בחולון. התערוכה גם חונכת את דיגיטלי בג'סי - חלל תצוגה חדש של המרכז הישראלי לאמנות דיגיטאלית בחולון.

במסגרת הפרויקט "מחוץ לקופסא" יצרו הסטודנטים תוכניות לעיצוב מחדש לדירות של חמש משפחות בשכונה. הדירות תוכננו במיוחד על מנת לענות על כל צרכי בני הבית, תוך התחשבות בתקציב מוגבל, החלל הקטן והגבלות של תקנות ומיסים. בסיום הפרויקט קבלו הדיירים לידיהם הדמיות של הדירה לאחר השינוי וכן את תוכניות, שאיתן יוכלו לגשת לעירייה או לקבלנים. מטרתו של הפרוייקט היא לעודד התפתחות והמשכיות בשכונת ג'סי כהן, בדרכים שאינן תלויות במימון של המרכז.

מחוץ לקופסא - כל הפרטים

סטודנטים ותושבים מעצבים מחדש. מתוך מחוץ לקופסא

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ