עדי הררי, עכבר העיר אונליין

יום חמישי: חי בסרט תרמית הרוקנרול הגדולה היא תערוכת יחיד של ערן רובינפלד, המורכבת מסדרת הדפסים דיגיטליים המדמים כרזות פרסומת עבור אוספי תקליטים מפוברקים. כשחקן הראשי אך הנסתר של הכרזות, מופיע האמן תחת השם ערן ג'יי רובינפלד, מפיק ובעל חברת התקליטים HPR Music, שמייצגת את אלביס פרסלי, בוב דילן, ריי צ'ארלס, דייויד בואי, הרולינג סטונס, מיילס דייויס, אדית פיאף ועוד.

תרמית הרוקנרול הגדולה היא הפנטזיה האולטימטיבית של רובינפלד: להיות המפיק הכל יכול, בעל הכח ובעל המאה, המושך בחוטים, מקבל ההחלטות וחורץ הגורלות. הכפופים לו הם לא אחרים מאשר המוזיקאים שהוא אוהב והנשים שהוא חושק בהן.

» ערן רובינפלד - תרמית הרוקנרול הגדולה, עד ה- 20.8. גלריה Raw Art, שביל המרץ, 3 בניין 8 קומה 4, תל אביב

הכל זה שקר אחד גדול. תרמית הרוקנרול הגדולה, ערן רובינפלד

יום שישי: שניים באחד מוזיאון תל אביב לאמנות מציג החל מיום שישי שתי תערוכות חדשות. הראשונה היא תערוכת רישום של האמן יואב אפרתי הנקראת בפשטות רישומים. האמן מתרכז ברישום סגפני בפורמט קטן, בעיפרון קשה שמסמן חורט קו דק בנייר. הוא מתרכז ברישום בגודל של כף יד, ומדבר על ילדות, באנשים קטנים ובגיבורים משניים.

התערוכה השנייההיא מקבץ עבודות צילום של טלי אמיתי-טביב הנקראת קירות ורוח. גם הפעם ממשיכה האמנית את הדיאלוג שהיא מקיימת כבר שנים עם צורות שונות של ביטוי אמנותי בחללים ציבוריים מרוקנים מאדם, כמו ספריות, מוזיאונים ואולמות קונצרטים. כיום היא מציגה תמונות מתוך חללים אינטימיים של סופרים ומשוררים, הלוכדים בתוכם את אישיותו של הכותב ואת דרך עבודתו.

» יואב אפרתי - רישומים. מוזיאון תל אביב לאמנות, שדרות שאול המלך 27, תל אביב» טלי אמיתי טביב - קירות ורוח. מוזיאון תל אביב לאמנות, שדרות שאול המלך 27, תל אביב

קטן וסגפני. "עפרון על נייר, 2011", יואב אפרתי

יום שבת: זה קורה לטובים ביותר

יום שבת זאת הזדמנות מצוינת לצאת מהעיר ולבדוק במה שמתחדש בבירה. האמנית הירושלמית גאולה צ'רנובילסקי מציגה תערוכה חדשה בית שמואל בירושלים, הכוללת עבודות בשמן ובדיו. הפרויקט נוצר בעקבות אירועים קשים שחוותה האמנית והוא שילוב בין אמנות פלסטית לפסיכולוגיית המעמקים של קרל גוסטב יונג. עבודותיה של צ'רנובילסקי מחולקות לשלוש סדרות, ופותחות צוהר לעולמה הנפשי באופן כנה וחושפני. הן מגלות לקהל את אופייה המסויט של המצוקה ומדמות באמצעות רישומי דיו ספונטנים אסוציאציות של יצורי כלאיים מפלצתיים.

» גאולה צ'רנובילסקי - זה תמיד קורה, עד ה - 15.8. בית שמואל - ירושלים, רח' אליהו שמאע 6, ירושלים

צויר מצלקות וטראומות. "חלום בהקיץ", גאולה צ'רנובילסקי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ