עדי הררי, עכבר העיר אונליין

יום ראשון: שני צדדים

גלריה דן מציגה תערוכה מעניינת העוסקת במיתוסים גבריים משתי נקודות מבט. התערוכה פרא משלבת בין עבודותיהם של שני אמנים, יפתח בלסקי ויעל יודקוביק - גבר ואישה. שניהם מציעים לכאורה דימויי גבריות חזקה, פראית ושורדת, אולם למעשה מצביעים בה על סדקים של חשש, בדידות וחיפוש אחר מחסה.

יפתח בלסקי מרבה להתייחס בצילומיו לייצוגים סטריאוטיפיים של  גבריות בקולנוע ובתקשורת, מיתוסים דתיים וציטוטים אמנותיים. הגיבור הגברי שלו נראה פגיע, רדוף ומשווע לנחמה, יותר משהוא משדר חוסן ועוצמה. בדומה לו, גם יודקוביק מציעה במיצביה התייחסות אל מיתוסים וארכיטיפים של גבריות, אך בוחנת את תפקידי הגבר בעין מחויכת ומנקודת מבט נשית.

» פרא, עד ה- 15.8. גלריה דן, גורדון 36 , תל אביב

המיתוס הגברי משני צדדים. יפתח בלסקי ויעל יודקוביק

יום שני: עניין של נקודת מבט

תערוכת צילום נוספת שלא כדאי לכם לפספס נקראת Deleted Scenes ומציגה בגלריה הבועה במכון הצרפתי בתל אביב. מדובר בתערוכה חדשה של הצלמים דניאל צ'צ'יק ואורן יזרעאל, המשתמשים בגישת צילום הנקראת Divided Moment, צילום של אותו הרגע משתי זוויות שונות. גישה זו מדגישה את הסובייקטיביות שבמבט ובחוויה האנושית - מה קורה כשמצלמים את אותה סצנה משתי נקודות מבט, משני מרחקים שונים? המציאות מתגלה כמעשה רמייה, וההבטחה להראות את העולם בצורה מהימנה מתגלה כלא יותר כנקודת מבטו של הצלם.

התערוכה מציגה תמונות של השניים שצולמו בפריז. בהמשך ינדדו האמנים לפריז, שם יציגו את הפרויקט בשנית. » דניאל צ'ציק ואורן יזרעאל - Deleted Scenes, עד ה - 31.8. גלריה הבועה, שדרות רוטשילד 7, תל אביב

אותו דבר אבל שונה. דניאל צ'ציק ואורן יזרעאליום שלישיבין הנכון ללא נכון

במסגרת "שישי ראשון", סדרת תערוכות של אמנים צעירים במוזיאון לאמנות ישראלית ברמת גן, תציג ליאור וילנצ'יק מיצב הבנוי מסדרות של עבודות פלסטיות במדיומים שונים, בהם רישומי עט על נייר, הדפסות דיגיטליות בחיתוך צורני וציורי שמן.

עבודתה של וילנצ'יק מעלה שאלות של ייצוג  ואותנטיות, ועוסקת בחיבורים של דימויים דקורטיביים מיד שנייה ושלישית וחיתוכים של ייצוגים רב תרבותיים. החיבורים הללו משקפים את החיפוש של האמנית אחר גבולות בין דימוי מקומי ללא מקומי, ובין תרבות בזויה ונמוכה לנראות מינימלית, מלומדת ואלגנטית.  "היחס הנכון" בין צבעים ובין צורות, בין טעם טוב לרע, מכוון את מבטו של הצופה אל היחסים המורכבים, הרב תרבותיים והבין דוריים המתקיימים באופן תדיר בדיאלוג בין האמנות לחיים. 

» ליאור וילנצ'יק – Gardening, עד ה- 26.7. מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית, דרך אבא הלל 146,רמת-גן

חדש ומרענן. "כרית", ליאור וילנצ'יק

יום רביעי: איך הכל התחיל ואם אתם מחפשים משהו מחוץ לעיר, התערוכה אוונגרד ישראלי בחיתוליו שמציגה במוזיאון אשדוד יכולה להיות אופציה מעניינת. מדובר ב-80 עבודות של כמה יוצרי אוונגרד בולטים שפעלו בארץ בשנות ה-70 ובהם: מיכאל דרוקס, רפי לביא, מיכל נאמן ומוטי מזרחי. כל אחד מהם יוצג בחלל עצמאי כתערוכת יחיד, במבחר ספציפי של עבודות. חלק נוסף של התערוכה יפתח באוקטובר 2011. 

» אוונגרד ישראלי בחיתוליו - אמנים ישראלים צעירים בשנות ה-70, עד ה - 22.10. מוזיאון אשדוד לאמנות - מרכז מונארט, דרך ארץ 8, אשדוד

עדיין רלוונטי. "העיניים של המדינה", מיכל נאמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ