אורי ליפשיץ ואחרים שוברים שיאים במכירה פומבית

במכירה פומבית של בית "תירוש" ציורו של ליפשיץ נמכר ב-30,000 דולר - סכום שיא לציור של האמן שהלך לעולמו לפני כחודש. ציור של ראובן רובין נמכר ב-530 אלף דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

החלק הראשון במכירה הפומבית של בית המכירות "תירוש" בהרצליה הסתכם במוצאי שבת האחרון במחזור של 3 מיליון דולר. במכירה נמכרו מעל 90% מהפריטים שהוצעו, הישג הדומה למכירה הקודמת בבית המכירות, שהתקיימה בינואר השנה. בשני המועדים מרכז המכירה היה הפריטים שהוצעו למכירה מאוספם של גבי ועמי בראון.

במכירה שלשום נקבעו שיאים חדשים למחירי יצירות של ארבעה אמנים. השיא הגבוה ביותר נרשם עבור "הסיר", עבודתו של ארם גרשוני. מדובר בציור שמן על בד בגודל 50x50 ס"מ שהוערך במחיר של עד 3000 דולר אך נמכר ב-24,100 דולר. ציור של רות שלוס נמכר ב-17,250 דולר, ציור של אורי ליפשיץ נמכר ב-30,000 דולר וציור של קטה אפרים מרכוס נמכר ב-25,300 דולר.

המחיר הגבוה ביותר שהתקבל במכירה היה על ציורו של ראובן רובין "שייח מוניס" משנת 1924, ציור שמן על בד בגודל 65x80 ס"מ. הוא הוערך במחיר של 150 עד 200 אלף דולר אך נמכר במחיר של 530 אלף דולר. הציור היה חלק מאוסף בראון. עוד הישגים נרשמו לציור שמן של יוסל ברגנר שנמכר ב-86 אלף דולר, ציור מים של מרדכי לבנון מעיזבון גולדה מאיר שנמכר ב-16 אלף דולר וציור של ראובן קופפרמן שנמכר ב-40 אלף דולר.

החלק השני של המכירה יתקיים במוצאי שבת הקרוב, וינחה אותו מני פאר. למכירה נוספו שני ציורים של נחום גוטמן, ציורים נדירים יחסית בשוק האמנות. עוד יוצעו יותר מ-30 פריטים מאוספו של מואיז פאר

מנכ"ל בית המכירות תירוש דב חזן אמר לעיתון "הארץ" כי "הקפיצה הנחשונית של ארם מקרבת את היום שבו מחירי הבן ישתוו, ואולי יעברו את מחירי האב". חזן התכוון כמובן לצייר והפסל משה גרשוני. על היצירות שנקנו השייכות לאוסף גבי ועמי בראון אמר חזן כי "האוסף קיבל הכרה רבה והוצג במוזיאונים, וגורם לקונים החדשים להסכים לשלם יותר כסף על כך שמישהו אמין, מכובד וחד עין כבר עשה את הבחירה עבורם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ