קוברים אנשים חיים ועושים כבוד למיכה אולמן

וגם: תערוכה קבוצתית על גלובליזציה והתפוררות, תאווה ופנטזיות בחלל אקסקלוסיב ופרפורמנס העוסק בחיים ומוות בירושלים. כל התערוכות הכי מעניינות בשבוע הקרוב

עדי הררי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי הררי, עכבר העיר אונליין

הסופ"ש אמנם נגמר, אבל השבוע התרבותי החדש לא מאכזב. במקום ללכת ישר הביתה אחרי העבודה, ולסיים את הערב שפופי קומה על הספה, אתם מוזמנים לבקר בכמה מתערוכות חדשות והמעניינות שנפתחות השבוע ברחבי הארץ.

יום ראשון: כפר גלובלי

בתחילת החודש נפתחה התערוכה עולם בגלריה ארמנו טדסקי בתל אביב. המבקרים יוכלו להנות מעבודות ציור, צילום, פיסול ומיצב של 14 אמנים מאירופה, ארצות הברית, המזרח הרחוק וישראל. התערוכה מעלה לדיון נושאים כמו גלובליזציה, ניידות והתפוררות גבולות טריטוריאליים ועוסקת בשאלת התרופפות הגבולות החומריים והתרבותיים הקיימים בין אנשים ורעיונות.  ברשימת השמות תוכלו למצוא את ברברה נחמד, טוביה רווה, ואלריו ברוטי, סם הוואדטוי,  מינג'וינג קים, שרון פזנר ועוד.

» עולם, עד ה - 30.8.2011. גלריה ארמנו טדסקי, לילנבלום 3, תל אביב.

זה עולם קטן מאוד. עבודה של ואלריו ברוטי מתוך התערוכה עולםיום שני: פנטזיות מלאות תאווה

אם אתם בצפון העיר, כנסו להתרשם מהתערוכה סודות מחדרי חדרים, המתקיימת בחלל אקסקלוסיב ברחוב הירקון בתל אביב. מדובר בעבודות של כ - 30 אמנים מכל התחומים: ציור, צילום שירה ועוד, שעוסקות כולן במתח התמידי של האמן בין הרצון להחשף לבין הרצון לשמור על פרטיות. המיצגים ינסו להאיר על הפינות האפלות והפרטיות של האמנים, ויתנו ביטוי להעדפות הנתפסות כחריגות, לא כשרות, פנטסטיות ומלאות תאווה. באמנים המציגים: המשורר יחזקאל נפשי, הצייר יוני דנציגר, חיים צינוביץ, הרולד רובין ועוד.

» סודות מחדרי חדרים, עד ה - 1.7.2011. אקסקלוסיב, הירקון 321, תל אביב.

הרצון להחשף לבין הרצון לשמור על פרטיות. סודות מחדרי חדרים

יום שלישי: בואו לתת כבוד ביום שלישי תפתח במוזיאון ישראל ירושלים תערוכת רטרוספקטיביה שחולקת כבוד ל-50 שנות עבודה של האמן הישראלי מיכה אולמן. עבודות הפיסול והציור המוצגות בתערוכה לקוחות מאוספים בארץ, כשכמה מהן הובאו מגרמניה, ממוזיאונים, מגלריות ומאוספים פרטיים. בנוסף, במיוחד לכבוד האירוע יצר אולמן מיצב שישתרע על 200 מ"ר, ויתבסס על טכניקת זריקת החול שפיתח. סרט באורך 30 דקות, שהוכן אף הוא במיוחד לאירוע, יתעד את עבודותיו המרכזיות של אולמן באירופה ובארץ.

» שעון חול -מיכה אולמן, עד ה - 12 בנובמבר 2011. מוזיאון ישראל ירושלים, שדרות רופין 17, ירושלים.

50 שנות יצירה. תערוכת שעון חול של מיכה אולמןיום רביעי: מי מפחד מהמוות? בימי רביעי וחמישי, במסגרת אירועי אמנות-חיים של הבית ספר לאומנויות בצלאל, יוצג המופע The Future of Death של קבוצת הפרפורמנס הבינלאומית A2 בגלריית יפו 23 בירושלים. שתי הנשים שמאחורי הפרויקט חקרו את נושא המוות אצל חולים סופניים, ובעקבות כך הקימו סדנה מיוחדת העוסקת ביחסים המתוחים שבין המוות והחיים. הן מסתובבות עימה בכל רחבי העולם, ובתומה הן מקיימות יחד עם המשתתפים מופע בו הם קוברים זה את זה בהדרגתיות, באדמה שמובאת במיוחד למקום.

The Future of Death נוצר והוצג לראשונה במרכז לאמנות מודרנית (ICA) בלונדון בשנת 2005 ומאז הועלה בחמש ערים שונות באירופה וקצר שבחים רבים. כל  פרק, בכל עיר, הינו ייחודי ומשקף את הזמן, המקום ואת המשתתפים המעורבים ביצירה.

»  The Future of Death - A2, ב - 22-23.6.2011. יפו 23 - בצלאל, יפו 23, ירושלים.ביזארי. The Future of Death:

ואחד לסופ"ש: תנו לי תנו לי רוקנרול

אם אתם מחפשים לתבל את הסופ"ש, בואו לבקר בבית האמנים בתל אביב. החל מהשבוע הקרוב תציג שם תערוכת רואים רוקנרול, שמציעה מבט אל האספקטים הוויזואליים של עולם הרוק הישראלי. במסגרת האירוע יוצגו עבודות של אורי ליפשיץ, מנשה קדישמן, יגאל תומרקין, מיכה קירשנר, ורדי כהנא ועוד.  כל האמנים יתמקדו בוויזואליה של תרבות הרוק כפי שהיא באה לידי ביטוי בצבע ובצורה, בקליפים, בעיצוב עטיפות האלבומים, כרזות ומילים.

» רואים רוקנרול - המימד הויזואלי של הרוק הישראלי, עד ה - 23.7.2011. בית האמנים ע"ש זריצקי, אלחריזי 9, תל אביב.

צבעים, מילים ורוקנרול. פורטיס בעבודה של מיכה קרישנר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ