שבוע הספר: שיח קפה של סטימצקי ועכבר העיר בשידור חי

מה נותן ליורם קניוק השראה? מי הגיבור של שמעון אדף? ועל מה חולם סמי מיכאל לכתוב? לכבוד שבוע הספר משוחחים סופרים ומשוררים, בשידור חי, על כתיבה, ספרות וכל מה שבינהן. והערב - לאה איני ושי גולדן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אתמול נפתח שבוע הספר ועמו הקפה הספרותי של עכבר העיר וסטימצקי, בכיכר רבין בתל אביב. מדי ערב יארחו שירי לב ארי ושהרה בלאו שורה של סופרים ואנשי ספר לשיחה על יצירתם, על הרגלי הכתיבה שלהם, על הספרים האהובים עליהם. המפגשים ישודרו כאן באתר החל מ-20:30.

» שבוע הספר 2011 - לכל הפרטים» שבוע הספר 2011 - לכל האירועים לילדים» האולפן השקוף של סטימצקי ועכבר העיר

אתמול שוחחה שירי לב-ארי עם הסופרת צרויה שלו, שפתחה את הקפה הספרותי, על ספרה "שארית החיים". שלו דיברה על החיפוש אחר אהבה ועל המחסור באהבה שיש לפעמים בתוך התא המשפחתי; על הגיבורה שלה, שמאמצת ילד קטן ומעניקה בכך משמעות חדשה לחייה; על הפעם הראשונה שהיא כותבת דמות גברית; ועל הרגלי הכתיבה שלה – שלו כותבת בעיקר בבית, בדרך כלל בשעות היום כשהילדים נמצאים בבית הספר או בגן, וכשהיא כותבת היא נמצאת במצב של חלום.אחריה התארחה המשוררת והמתרגמת סיון בסקין, שקראה מתוך ספר שיריה האחרון "מסעו של יונה". בסקין דיברה על הכתיבה בחרוז ובמשקל ועל החלום שלה להיות כוכבת רוק; על אהבתה לעיר תל אביב ועל חוויית ההגירה וגעגועיה לנופים של ליטא; על העברית שרכשה כשעלתה לישראל בגיל 14 ועל הקשר שלה ללאה גודלברג; וגם על החיים בין העבודה המסודרת בבנק לבין כתיבת שירים.הערב תקיים הסופרת שהרה בלאו שיחה עם שני סופרים – לאה איני ושי גולדן.איני תדבר על ספרה "ורד הלבנון", זוכה פרס ביאליק לספרות לשנת 2010. זהו  רומן אוטוביוגרפי רב עוצמה שמביא את סיפורה של ורד (שבהמשך תהפוך ללאה עצמה) – חיילת המתנדבת לשבת ליד מיטתו של חייל פצוע קשה ממלחמת לבנון הראשונה, ותוך כדי כך מגוללת באזניו את כל קורותיה וזכרונותיה. הספר פוסע במחוזות נפשיים שטרם נחקרו, הקשורים לחוויות בני הדור השני לשואה. השיחה תעסוק בדמות הניצול שעולה מתוך קריאת הספר, בהכחשה של שואת "ישראל השניה", ובביקורת החברתית והפוליטית שמותחת קו אפל בין מלחמת לבנון לבין מלחמת העולם השניה.בלאו תשוחח גם עם הסופר והעורך שי גולדן, שהשתתף בשנה שעברה בסדרה "מחוברים". גולדן פירסם לפני שנים אחדות את ספרו האוטוביוגרפי "הבן הטוב", שמגולל סיפור ילדות והתבגרות חריגים על רקע אימוץ בגיל צעיר. השיחה תיסוב על מידת החשיפה הכרוכה בכתיבה אוטוביוגרפית, על המחיר הנפשי שתובעת החשיפה, ועל ההבדלים שבין המדיום הספרותי למדיום הטלויזיוני, בכל הקשור ל"כתיבת" סיפור – בעקבות השתתפותו ב"מחוברים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ