שבוע הספר: שיח קפה של סטימצקי ועכבר העיר בשידור חי

מה נותן ליורם קניוק השראה? מי הגיבור של שמעון אדף? ועל מה חולם סמי מיכאל לכתוב? לכבוד שבוע הספר משוחחים סופרים ומשוררים, בשידור חי, על כתיבה, ספרות וכל מה שבינהן. והערב - צרויה שלו וסיון בסקין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שבוע הספר, שייפתח ביום רביעי 15 ביוני ויסתיים ב-25 בחודש, הוא הזדמנות נפלאה לפגוש את הסופרים ואת הסיפורים שמאחורי הספרים.

בשיח קפה – הקפה הספרותי של עכבר העיר וסטימצקי ביריד שבוע הספר בכיכר רבין בתל אביב – יתארחו מדי ערב סופרים ואנשי ספר, שידברו על יצירתם, על הרגלי הכתיבה שלהם, על הנושאים שמעסיקים אותם, על הספרים שהשפיעו עליהם, ועל מקומם של הספרים בחייהם.

את הקפה הספרותי עורכת העיתונאית שירי לב ארי, שתנחה את הערבים לצד הסופרת שהרה בלאו.

החל מהשעה 20:30 יתארחו בקפה הספרותי מיטב הסופרים הישראלים, ובהם: שמעון אדף, לאה איני, קובי אריאלי, דרור בורשטיין, סיון בסקין, שי גולדן, אריק גלסנר, אופיר טושה גפלה, יעל לביא, סמי מיכאל, נאוה סמל, אמילי עמרוסי, יורם קניוק, צרויה שלו וחיים שפירא.

באוירה נינוחה, על כוס קפה, תוכלו לשמוע מהם כל מה שמעניין אתכם.

» שבוע הספר 2011 - לכל הפרטים» שבוע הספר 2011 - לכל האירועים לילדים» האולפן השקוף של סטימצקי ועכבר העיר את הקפה הספרותי תפתח הערב הסופרת צרויה שלו, שפירסמה לפני כמה חודשים את הרומן החמישי שלה, "שארית החיים". ברומן הנפלא הזה, על אם מבוגרת, ויחסיה עם בתה ובנה, מטפלת שלו בנושאים טעונים: יחסי הורים וילדים, אהבה ומדידה של האהבה בתוך התא המשפחתי, ילדים מועדפים, וגם – איך מעניקים משמעות לחיים, או למה שנשאר מהם.אחרי "חיי אהבה", שעסק באהבה וזוגיות, "בעל ואשה" שעסק בחיי נישואים, ו"תרה" שדיבר על הקמת משפחה, פירוק משפחה, וניסיון להרכיבה מחדש – חוזרת שלו ב"שארית החיים" אל הדבר הבסיסי ביותר שעומד בלב יחסינו עם בני אדם: אהבה בין הורים וילדים. שלו תדבר על כל זה, וגם – על איך זה לכתוב, בפעם הראשונה שלה, דמות גברית.לאחר מכן תתארח המשוררת והמתרגמת סיון בסקין. בסקין, שנולדה בליטא ב-1976 והגיעה לישראל ב-1990, היא חברה בכתב העת לשירה "הו!" – וכותבת בעיקר שירה בחרוז ובמשקל. בסקין תדבר על ספר שיריה החדש – השני במספר – "מסעו של יונה". "אוי, עזוב אותי, עזוב אותי, אלי! / היא נינווה, אני נביא, ומצבי גבולי", היא כותבת מפיו של יונה הנביא בפתח הספר. בסקין תדבר על יונה, על כתיבה מחורזת, על מה נשאר לה מהמורשת הליטאית שלה, על השירה כמקצוע, על למה אין לה טלויזיה בבית, על הקשר שלה ללאה גולדברג – גם היא ילידת ליטא – ועל החיים הסוערים בתל אביב הקוסמופוליטית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ