משחקים לא תמימים ותיעוד שיפוצים - תערוכות מומלצות

יעל שחר מזמינה אתכם להעז ולשחק איתה מקרוב, בירושלים אמנים מתעסקים בשמלות והתערוכה השנתית של בוגרי התואר השני בבצלאל

גלית זינגר, עכבר העיר אונליין
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
גלית זינגר, עכבר העיר אונליין

יום ראשון: התקרבות עד כדי חיכוך

את תחילת השבוע לפני חגיגת השבועות מומלץ להתחיל ברמת גן בתערוכת הצילומים האינטימית והנועזת של יעל שחר ?wanna play, המציגה ייצוגים אינטימיים לדמותה מתקופות שונות המביעים את דרכה כאמנית וכאשה. התערוכה מתקיימת כחלק מסדרת תערוכות לאמנים צעירים במוזיאון לאמנות ישראלית רמת גן.

במבטה על החיים שחר מאתרת סצנות תיאטרליות ומייצרת בתוכן הסטה דרך הצילום, כך שהגבול בין המקום המתעד למקום המביים מתערער לרגע. היא מתקרבת אל מצולמיה עד כדי חיכוך- פולשת אל תוך מרחבי האינטימיות שלהם ומזמינה אותם בגלוי או בהסתר, לשחק מול המצלמה. ההזמנה למשחק אינה תמימה, ומאפשרת לצלמת ולמצולם לבחון מחדש את גבולותיהם, להשיל קליפות, להחליף זהויות ותפקידים ולקיים דיאלוג צבעוני ופתוח.

» ?wanna play - כל הפרטים

ההזמנה למשחק אינה תמימה. עבודה של יעל שחר

יום שני: רצף של תצוגות יחיד

ביום שני ב-20:00 תפתח התערוכה השנתית של בוגרי תכנית התואר השני באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל ירושלים, יפו - תל-אביב 2011. השנה היא תתקיים בנמל יפו במחסן 2 בשטח של 1,700 מ"ר , ותציג רצף של תצוגות יחיד, איים של עולמות אישיים ופרטיים במגוון אמצעים: פיסול, ציור, מיצב, צילום, וידיאו ואנימציה.

בין המציגים: זהר אלפנט, טל ברויטמן, בעז ברקני, לנה גומון, עפרה איל גור-אריה, עירית תמרי ועוד .

» יפו - תל-אביב 2011 - כל הפרטים

מגוון אמצעים. עבודה של עירית תמרי

יום שלישי: בנייה ושיפוצים

בשביל לעורר את התיאבון לארוחת החג מומלץ לקפוץ  לגלריה זימאק בתל אביב שם תמצאו את התערוכה עבודה של האמן  יובל יאירי. בתערוכה מוצגת סדרה של צילומי סטילס ווידאו המתעדות את תהליך עבודות השיפוץ במוזיאון ישראל, ירושלים.

יאירי הוזמן ע"י מוזיאון ישראל, לתאר מזווית הראייה שלו את השינוי שהתחולל במוזיאון במהלך הבנייה והשיפוצים שהסתיימו בקיץ האחרון, ובחר לעשות זאת דרך התמקדות בעובדים, בעבודתם, ודרכם במצבו הזמני של המוזיאון.יובל יאירי - עבודה - כל הפרטים

תיעוד סיטואציות פיזיות. "bucketman" (עבודה של יובל יאירי)

יום רביעי: בין רומניה לציריך

בערב החג, בין הטיולים שלכם בצפון הארץ מומלץ לעבור בכפר האמנים עין הוד. מוזיאון ינקו-דאדא מציג תערוכה חדשה של האמן מרסל ינקו שנפתחה באפריל האחרון.  התערוכה כוללת שלושה חדרים של עבודות שיצר ברומניה ובציריך ושלושה חדרים המציגים את הפרק הישראלי של יצירתו. התערוכה מציגה עבודות נדירות שלא הוצגו מעולם, מעיזבון האמן ומאספנים בארץ וברומניה. לכבוד השבועות ובעקבות פסטיבל מאסטרו שמתקיים בכפר, יהיו בתים פתוחים ותצוגות נוספות, לכן בכלל מומלץ לקפוץ לשם בין הטיולים והגבינות.

עבודות שלא הוצגו מעולם. "נמל בים החשחור" (מתוך תערוכה חדשה של מרסל ינקו)

סופ"ש: לעטוף ולהפשיט את הגוף

בבית האמנים מתקיימת שמ-לה: מחשבות על כסות . התערוכה מבקשת לבחון את השימוש שעושים אמנים עכשוויים בכסות ומציגה את השמלה כאובייקט שהוצא מהקשרו. האמנים המשתתפים: גילי אבישר, נלי אגסי, איציק בדש, יוסף-ז'וזף דדון, דרורה דקל, מיכל היימן, ראפת חטאב, לי ינור, רבקה פוטשבוצקי, בלו סימיון פיינרו, יגאל עוזרי, שוש קורמוש, צביקה קנטור, אורי קצנשטיין, תמר רבן, פיליפ רנצר.

הכסות חוצצת בין הגוף לסביבתו. עבודה של גילי אבישר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ