קוסמים והגנה עצמית - תערוכות מומלצות לסופ"ש

קבוצת אמנים מנסה לעשות טריקים, קרן שפילשר מציירת את האבל וגם הזוכים בפרסי משרד התרבות והספורט לאמנות ועיצוב 2010

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום חמישי: אמנות עשיית הטריקים

את סוף השבוע שלכם כדאי להתחיל בדרום תל אביב, ברחוב אבולעפיה 15, שם תתקיים תערוכה לערב אחד בלבד. התערוכה קסם ללא דמעות תתרחש  בבניין הנמצא בשיפוצים, כיוזמה עצמאית של משתתפיה: יעל אפרתי, אילת בן דור, הילה לביב, אלעד לרום, הרן מנדל ורוני שניאור. כל האמנים למדו יחד בתכנית התואר השני של בצלאל, והם עובדים ויוצרים בחללי סטודיו צמודים אחד לשני ולאתר התערוכה. 

"קסם ללא דמעות", כשמה, עוסקת בקסם - אמנות עשיית טריקים ליצירת אשליה בידורית. קסמים נוצרים לרוב בתנאים ואמצעים פשוטים ויומיומיים, חפצים, אנשים וחיות  יכולים להפוך למופלאים במהלך המופע. היומיומיות נעטפת בזוהר מזויף: טקסטורות נוצצות, מוזיקה דרמטית, מניירות גופניות מוגזמות ושמות משונים הם אמצעים ליצירת הסטה מהשגרה לאזור בו הלא יאומן מתרחש. יש לכם רק ערב אחד לגעת בקסם מקרוב, אז מומלץ מאוד להתחיל את בילויי סוף השבוע שלכם שם.

» קסם ללא דמעות - יום חמישי, ה-26.5, 19:30-23:00, רח' אבולעפיה 15, תל אביב.

על הקוסם להפגין את מיומנותו. עבודה של רוני שניאור

יום שישי: תנועות בוטות ובטוחות

לא רחוק משם, ביפו, נפתחת תערוכה חדשה באורבן גלרי ביפו, אותה יאצור ד"ר גיא מורג צפלביץ'. התערוכה מציגה את סיפור חייה האישי של האמנית קרן שפילשר. בקרב מגע מביאה שפילשר, שמשתמשת לא פעם במוטיבים ודימויים משירי ילדים, את חייה האמיתיים. היא מחצינה ומעצימה את ההלם והאבל על מות אביה, אך גם מסרבת לקבל את רוע הגזירה. היא מציירת וצובעת את החלל שנותר בליבה אחרי מותו, בתנועות בוטות ובטוחות, כמו בקרב מגע. קרב המגע אינו עבורה רק שיטה להגנה עצמית, הפעם הוא גם פולחן פרטי של מוות ובריאה. מי שלא יתעצל ויגיע לערב הפתיחה ביום חמישי, יזכה לראות בנוסף לעבודות את יצירת תיאטרון המחול של אוריין רוזן ודניאל-נתלי קינד בעבודתן "תשליך".

» קרב מגע - קרן שפילשר, אורבן גלרי, יפו.

פולחן פרטי של מוות ובריאה. עבודה של קרן שפילשר

יום שבת: תערוכה אחת - 35 אמנים

ומחוץ לתל אביב, ביום שישי תיפתח במוזיאון לאמנות ישראלית, רמת גן תערוכה קבוצתית של הזוכים בפרסי משרד התרבות והספורט לאמנות ועיצוב 2010. 35 אמנים משתתפים בתערוכה אותה יאצור: מאיר אהרונסון, שהצליח לגבש את כל העבודות לתערוכה אחת בעלת עוצמה ואחידות. פרסי שרת התרבות והספורט הם סוג של הבעת הערכה לאמנים על עבודתם ועל תרומתם לאמנות הישראלית. יום שישי, החל מהשעה 12:00.

» תערוכת הזוכים בפרסי משרד התרבות והספורט לאמנות ועיצוב 2010 - לכל הפרטים

כוח, עוצמה ואחידות. דימוי של ציבי גבע

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ