מחול במוזיאון, קבוצתית בדרום ת"א: תערוכות מומלצות לסופ"ש

ששה אמנים צעירים עושים מחווה לאביב, קבוצת צלמים בודקים תנועה מול העדשה ולהקת רקדנים מקשטת את מוזיאון ישראל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דברים מעניינים בתחום האומנות קורים בסוף השבוע הקרוב. בגלריה דן ברחוב גורדון אפשר למצוא את התערוכה "צילום. פעולה". תערוכה עכשווית על היחסים המורכבים וארוכי השנים בין צילום לציור בתולדות האמנות. מקבץ עבודות וידאו וצילום הנובעות ישירות מתוך ציור.

אפשר לראות שם מקבץ עבודות וידאו וצילום הנובעות ישירות מתוך ציור. עבודות אחדות  בתערוכה משלבות בצילום טכניקות הלקוחות מעולם הציור, תחריט או הדפס, כמו עבודותיהן של רוני סתר ואלי אהרוני. יש  עבודות שהצלם מתחיל את פעולת הצילום קודם כל בציור. כך למשל, בציוריו המופשטים של תומר קאפ ההופכים לרקע בצילומיו. לעיתים מטפל הצלם בעבודות ציור מפורסמות, כמו עבודת הפירוק והבנייה מחדש שמבצע בועז אהרונוביץ' בדימויי ציוריו של ג'קסון פולוק. רוג'ר באלן יציג בתערוכה ארבע עבודות מתוך הסדרה Boarding Room, המתעדת בין היתר ציורי קירות בשכונות מצוקה בפאתי יוהנסבורג.צילום. פעולה - כל הפרטיםציורים מופשטים הופכים לרקע בצילום. עבודה של תומר קאפ

למי שמתגלגל במקרה לדרום תל אביב, כדאי בהחלט לפנות לרחוב שביל המרץ ולבקר בגלריית רוארט (RAWart). פולחן האביב, תערוכה של ששה אמנים צעירים שמציגים את עבודותיהן האחרונות מהשנה לכבוד פריחת האביב. האמיצים מביניכם ימצאו עבודות שונות ומגוונות מסקיצות ועד מיצבים שהורכבו במיוחד לחלל הגלריה, רישומים דיגיטליים, ציורי שמן ופסלים. שווה קפיצה. בין המציגים: ליבי קסל, תם תומר גולדברג, רויטל רטיג ועוד.

פולחן האביב - לכל הפרטים

לאתגר את הטכניקה הקלאסית. עבודה של תם תומר גולדברג

לקינוח ירושלמי. במוזיאון ישראל בירושלים תתקיים תצוגת מחווה לרקדן והכוריאוגרף האמריקאי, מרס קאנינגהם (2009 - 1919). התצוגה משקפת את מעמדו המיוחד כפורץ גבולות מסורתיים בין תחומים, באמצעות יצירות מאת אנדי וורהול ומאת רוברט ראושנברג. בתצוגה אף יוקרן "אוקיינוס", סרטו של הבמאי צ'רלס אטלס שהרבה לתעד את עבודת הלהקה. הסרט מתעד מופע שהועלה ב-2008 במחצבה במינסוטה שבארצות הברית.

בנוסף יש לציין שבעוד מספר שבועות כחלק מפסטיבל ישראל, להקתו של קאנינגהם תופיע לצד העבודות במוזיאון במופע מיוחד. זאת תהיה אחת מההזדמנויות האחרונות לצפות במורשת המחול שלו מבוצעת בידי אותם רקדנים ורקדניות שהכשיר במו ידיו. לא לפספס.

מרס קאנינגהם - לרקוד עם אמנות - כל הפרטים

פיסת מההיסטוריה של המחול. להקת מרס קנינגהאם (צילום: טוני דוכרט)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ