שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ח"כ זבולון אורלב נגד ספנסר טוניק: "תרבות של סדום ועמורה"

חבר הכנסת אורלב (הבית היהודי) שיגר הבוקר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה בו הוא דורש למנוע מטוניק, שהתפרסם בזכות צילומי עירום המוניים, לצלם פרויקט כזה גם בים המלח. אורלב: "התרסה בוטה ופומבית הפוגעת ברגשות ציבור גדול בישראל"

אלעד בילו, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אלעד בילו, עכבר העיר אונליין

ח"כ זבולון אורלב ממפלגת "הבית היהודי" מתנגד להגעתו של ספסטר טוניק - האמן הידוע בצילומי העירום ההמוניים שיצר במקומות שונים בעולם - לצילומים בים המלח. עוד לפני שהצליח טוניק לגייס את מלוא הסכום (כ-60 אלף דולר) לצילום הענק, פנה הבוקר (חמישי) אורלב ליועץ המשפטי לממשלה, זאת על מנת שימנע את פרויקט הצילום ההמוני בעירום על רקע המדבר. במכתב ששלח ליהודה ויינשטיין ציין בין היתר כי החוק אוסר על מעשה מגונה בפומבי וכתב כי מדובר כאן ב"התרסה נגד החוק, הפוגעת ברגשות ציבור רחב ואשר על כן אבקש את התערבותך הדחופה והנחיותיך לרשויות האכיפה למנוע הפקה זו".

"אין ספק כי הפקה של צילום עירום המוני באתר ציבורי פתוח, ויתכן אף על המצדה, היא התרסה בוטה ופומבית הפוגעת ברגשות ציבור רחב וגדול בישראל" אמר בתגובה ח"כ אורלב. "מדובר בתרבות של סדום ועמורה". עוד הוסיף אורלב כי "כפי שרשויות האכיפה ימנעו ואף יתבעו לדין כל סדנת אומנות שתרצה לקיים הפקה של ציור דוגמניות עירום במקום ציבורי כך צריכות רשויות האכיפה לפעול במקרה זה שאין כל ספק כי הוא מהווה מקום ציבורי פתוח לכלל האוכלוסייה". פרט לאורלב, גם ראש מועצת תמר, דב ליטבינוף, הביע את התנגדותו לצילום העירום ההמוני של ספנסר טוניק בשטח המועצה.

טוניק עצמו, שמנסה בימים אלה לגייס כסף למימון הפרויקט (בעזרתו של איש העסקים אורי פרוכטר) אמר לפני שבוע לקהל בארץ כי "הפרויקט הזה מאוד מיוחד עבורי, וחלמתי עליו מאז ימי הראשונים כאמן. אנחנו מקווים לקבל את תמיכתכם, ומצפים לחשוף חלק בישראל באופן שלא נעשה בעבר, כמו גם לספק מבט חדש על ים המלח".ספסנר טוניק מבקש עזרה במימון הצילומים בים המלח

תגובות