ספנסר טוניק רוצה לקחת ממכם כסף כדי שתתפשטו

מי שהתפרסם בזכות צילומי עירום המוניים שיצר במקומות שונים בעולם, יגיע בעוד כחודש לצילומים בים המלח. בינתיים, הוא מנסה לגייס מהציבור הישראלי כסף. טוניק: "אני חולם על הפרויקט מימי הראשונים כאמן"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כבר חודשים רבים שהצלם ספנסר טוניק חולם להגיע לארץ. בדמיונו הוא מפשיט אלפי ישראלים וישראליות, ואוסף אותם יחד לצילום קבוצתי בעירום. עכשיו יש מי שמנסה לעזור לו לגייס את התקציב. איש העסקים אורי פרוכטר, פתח לפני כשבוע אתר אינטרנט בו הוא פונה אל לב תושבי ישראל, כדי שאלה יתרמו, כל אחד לפי יכולתו, כסף עבור הפרויקט. המטרה - לגייס כ-60 אלף דולר תוך חודש, כדי להצליח לארגן את הצילום הנדיר. » האם ספנסטר טוניק יפשיט את הישראלים?» למה כדאי לכם להתפשט בשביל ספנסר טוניק - דעה

"אני פונה לכל מעריצי ספנסר טוניק", כותבת פרוכטר בפנייה נרגשת לגולשים. "בין אם עקבתם אחרי עבודתו בעבר או השתתפתם בה - בבקשה תרמו לפרויקט". פרוכטר מדגיש כי ניתן לתרום מבלי להשתתף בצילום עצמו, אך גם מזמין את כל מי שרוצה לצפות בקטעי וידאו בהם נראה טוניק בתהליך עבודתו. כך, אולי, גם הם ישתכנעו להתפשט מול המצלמה.

טוניק עצמו מוסיף גם הוא פנייה לציבור הישראלי - "הפרויקט הזה מאוד מיוחד עבורי, וחלמתי עליו מאז ימי הראשונים כאמן. אנחנו מקווים לקבל את תמיכתכם, ומצפים לחשוף חלק בישראל באופן שלא נעשה בעבר, כמו גם לספק מבט חדש על ים המלח".רוצים להתפשט? תשלמו. עבודות קודמות של ספנסר טוניק: בעבר, כאשר התפרסמו כוונותיו של טוניק להגיע לישראל, נשמעו שורה של התנגדויות. ח"כ ניסים זאב ממפלגת ש"ס שלח מכתב חריף לשר התיירות סטאס מיסז'ניקוב, ודרש לטרפד תוכניותיו של טוניק לצלם מאות גברים ונשים ישראלים. זאת לאחר שפנייתו של טוניק נענתה בחיוב הן על ידי עיריית תל אביב והן על ידי משרד התיירות. זאב בחר לכנות את עבודתו של טוניק "התכנית הסוטה אשר תשחית את הערכים והמוסר של בני הנוער ותהפוך אותנו לסדום ועמורה". הוא אף הוסיף כי הוא רואה באישורו של השר בבחינת  "ירידה מוסרית בקנה מידה כזה, ממסמסת את כל הרעיון הציוני שעל בסיסו קמה מדינת היהודים, והופכת אותו לתרבות קלוקלת של אנשים חוטאים, להתפרקות ולהתבהמות". "לתדהמתי, כבוד השר מיסז'ניקוב הגיב ליוזמה באור חיובי", כתב ח"כ זאב "ומאמין באמונה תפלה שהמצג האומנותי יתרום לחשיפתה של ישראל, יציג אותה מזווית שונה וימצב אותה כיעד אטרקטיבי, מודרני וליברלי ובכך יתרום להגדלת התיירות אליה". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ