מעצבים בחולון, מצלמים בחיפה, חוגגים בתל אביב

שבוע העיצוב בחולון עושה כבוד ליוצרים ישראלים, סטודנטים צעירים עושים כבוד לצלמים ידועים ובליינים תל אביבים עושים כבוד לעצמם

טל לוין, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל לוין, עכבר העיר אונליין

חגיגת עיצוב בחולון

לקראת יום העצמאות ה-63 יתקיים ברחבי העיר חולון "שבוע העיצוב הישראלי חולון"  בתאריכים 5-15 למאי 2011. שבוע העיצוב נערך ביוזמת עיריית חולון, מוזיאון העיצוב חולון וקהילת המעצבים הישראלית. במסגרת השבוע יתקיימו תערוכות, הרצאות, מפגשים וימי עיון. הארועים יתקיימו במוקדים הבאים: מוזיאון העיצוב חולון, מדיטק, גלריית המשכן בית מאירוב, גלריה לעיצוב חנקין, גלריית תיאטרון חולון, גלריית החווה לאמנות אקולוגית בינתחומית ובשד' דב הוז משתרעות מנתיבי  איילון ועד ככר סטרומה בחולון.

בין התערוכות שיצוגו: "עוצב בישראל 4" תתקיים במוזיאון העיצוב חולון ותחשוף את הישגי העיצוב הישראלי העכשווי בשנה האחרונה. בתערוכה יוצגו כ-240 עבודות בתחומי העיצוב התעשייתי, עיצוב גרפי, מיתוג, מדיה אינטראקטיבית, עיצוב תכשיטים ועוד. תערוכת "מעצבי העתיד 4" תוצג אף היא במוזיאון העיצוב חולון ובה יוצגו כ- 70 פרויקטי הגמר הנבחרים של בוגרי כל בתי הספר לעיצוב בתחומי עיצוב תעשייתי, עיצוב גרפי ועיצוב תכשיטים מהשנה האחרונה.

"אקספו כחול לבן – מעוצב ומיוצר בישראל" תתקיים במתחם המדיטק. האירוע יחשוף את תעשיית "כחול לבן" בסקטורים מגוונים כמו: בניה, מזון, אלקטרוניקה, תכשיטים, מוצרי צריכה, אופנה וכדומה, המציגים את הקשר בין עיצוב ישראלי לתעשייה הישראלית. "Garbs of creamy goodness" - תוצג בגלריית המשכן בית מאירוב. צמד המעצבים פיליפ והלנה בלאונשטיין ("פראו בלאו"), מציגים קולקצייה חדשה וססגונית שעוצבה בהשראת עבודות המעצב הגרפי הנודע גארי בייסמן.

שבוע העיצוב הישראלי בחולון - כל הפרטים

עוצב בישראל. עבודה של אייזיק אסקי (מתוך "מעצבי העתיד 4")

צלמים בעקבות צלמים בעקבות צלם היא תערוכה ייחודית שמציגים סטודנטים בשנה ב' מהמחלקה לצילום במרכז האקדמי ויצו חיפה. במסגרת קורס לצילום בין זמננו, בהנחיית תמר סצמסקי, בחרו הסטודנטים בצלמים מרכזיים מהארץ ומהעולם. במהלך השנה חקרו לעומק את יצירתם, הן מבחינת נושאי הצילום והן מבחינת ההיבטים הטכניים ומאפייני התקופה. המחקר הוביל לעבודה של כל סטודנט, שהושפעה מעבודתו של הצלם הנבחר אבל התפתחה לכיוון אישי. הסטודנטים בחרו צלמים העוסקים בתחומים שונים החל מצילום עיתונות, צילומי חטף, תיעוד חברתי, תיעוד אישי וגם צילום מבוים. נבחרו צלמים שעבדו בתקופות שונות החל משנות ה -60 ועד ימנו, אמנים בינלאומיים מכל העולם וישראלים החיים ועובדים בארץ.מי: בעקבות צלם - תערוכה קבוצתיתמתי: 5.5-18.5איפה: בגלריה ע"ש מורל דרפלר בויצו חיפהבין צילום עיתונות לצילום חברתי. קארין לפידות בעקבות פטרישיה ארידג'יס אבק השריפה התל אביבי החגיגה התל אביבית היא פוטנציאל נפץ בתערוכת היחיד FLASH POWDER של האמנית אלין אלג'ם. 12 ציורי שמן מתעדים ובוחנים את תרבות הבילוי הדקדנטית, כפי שהונצחה במסיבת יום ההולדת של אלג'ם, בהשתתפות חבריה של האמנית - האליטה התרבותית הצעירה של תל אביב והבליינים שהופכים את חיי הלילה של העיר למה שהם: אמנים, קולנוענים, סופרים, דוגמנים ומעצבי אופנה.FLASH POWDER  הוא אבק שריפה המשמש ליצירת זיקוקים, וזהו גם החומר שבעבר הצית את פלאש המצלמות: אבקת כוכבים פלאית שהיא גם בעלת פוטנציאל הרסני. אותו פלאש טעון ליווה את התערוכה מראשיתה, כשצלמת חיי הלילה גוני ריסקין תיעדה במצלמתה את החגיגה הפרועה של אלג'ם, במועדון תל אביבי שאוסף אליו מדי ערב את המעגל החברתי של האמנית ויצרה דיוקן קבוצתי של "האצולה החדשה". מוזמני החגיגה התבקשו לציית לקוד לבוש מחמיר, אשר תאם לתפאורה, לכיבוד ולמוסיקה ששירתו כולם את החזון האסתטי המדויק של האמנית, והשתתפו בלילה של שחיתות - מהברנדי שמילא את קנקני התה ועד המתרחש הנסתר בחדרי השירותים.האצולה החדשה חוגגת. מתוך - "Flash powder"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ