פסח 2011: כל התערוכות המומלצות לחג

<P>מבנים נטושים בארצות הברית, יערות מיסתוריים, רוח גרוטסקית, מעבדה המפגישה את האובייקט והחלל עם הצופה, דיכוטומיה של מסעות וחמישים מוזיאונים בחינם – פסח הקרוב עמוס באמנות שלא כדאי להחמיץ</P>

יעל גוטרייך אורון, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אין זמן טוב יותר מהחופשה הארוכה של פסח כדי להתעדכן בכל המתרחש בזירת האמנות המקומית. מבין כל האטרקציות, הבילויים והאירועים המתוכננים לחג, כדאי להשאיר קצת מרחב למשב רוח תרבותי.» פסח 2011 - המדריך המלא» פסח 2011 - כל האירועים» פסח 2011 - כל הפסטיבלים והופעות המוזיקה

17.4 - ביקור במבנים נטושים

בגלריה דן נפתחה תערוכה מרתקת של הצלם יאיר ברק - ליקוי, באצירתה של רווית הררי. עבודותיו של ברק משלבות בין צילום ישיר לבין תצלומים מטופלים העוברים תהליכי שיבוש ומחיקה. תצלומיו מתאפיינים באלגנטיות נקייה ומוקפדת והטיפול במטענים היסטוריים ותרבותיים נחשף בהם רק במבט שני. בשלוש סדרות התצלומים המוצגות בתערוכה, התמקד ברק בצילום מבנים נטושים, בעיקר בארצות הברית (שם שהה זמן מה), תוך שהוא עושה שימוש בארכיטקטורה שלהם ככלי להצבת שאלות תרבותיות והיסטוריות.

ליקוי - כל הפרטים

עוד תערוכות שלא כדאי לפספס: "אל לה למכונת העבודה לרצות לנגן בכינור" בחלל האמנות ברוטשילד 12 (פרוייקט של גיא בר אמוץ באצירת נועם סגל) ותערוכת היחיד של יאן ראוכוורגר "פסטל על נייר" בגלריה זימאק.

בניינים נטושים כשאלות תרבותיות והיסטוריות. מתוך "ליקוי" של יאיר ברק

18.4 - מסע ביער מסתורי

"דובים ויער" היא תערוכת יחיד של האמנית רויטל לסיק, המוצגת בגלריה ארליך. היער, אשר מהווה את התמה המרכזית בתערוכה, משמש גם כהצצה אוטוביוגרפית לחייה של האמנית, שאביה היה יערן. אותו יער החוזר בציורים מזמין את הצופה למסע הטומן בחובו זיכרונות קולקטיביים של סיפורי עם, אגדות ומיתוסים. היערות של לסיק מצוירים מנקודת המבט של מי שצועד בהם, תוך התמקדות, ואפשרות התבוננות מעמיקה בפרטים הקטנים.

איפה: בגלריה ארליך, ידידיה פרנקל 7, תל אביבמתי: 31.3-5.5. א'-ג': 11:00-15:00, ד': 17:00-20:00, ה': 11:00-15:00

עוד תערוכות שלא כדאי לפספס: תערוכה קבוצתית "שלח את עמי" בגלריה אנגל, והתערוכה הקבוצתית "בקרוב אגיע לפסטורליה" בגלריה טבי.

היער ומה שעומד מאחוריו. מתוך "דובים ויער" של רויטל לסיק

19.4 - רגע מתוך סרט אימה

גלריה Rawart מציגה את תערוכת היחיד של האמן הבריטי העולה ג'יימס אנסוורת' - "מפולח". התערוכה מורכבת ממספר גופים המייצגים את עשייתו המגוונת בטכניקות שונות. בין השאר מוצג אוסף של למעלה מ-140 ציורים בעט ובדיו, מעודנים ומלאי פרטים. בנוסף יוצגו שתי סדרות של עבודות צילום, עבודות קרמיקה והדפסים וסרטים באורך מלא. עבודותיו הגרוטסקיות של אנסוורת' מאופיינות בגופניות וולגריות וניכרים בהן מאוד מקורות ההשראה מסרטי אימה.

איפה: גלריה Rawart, שביל המרץ 3, תל אביבמתי: 11.4-30.4. ג'-ה': 12:00-18:00, ו-שבת: 11:00-14:00.

עוד תערוכות שלא כדאי לפספס: תערוכתם המשותפת של ניר אלון וגאזמנד אג'ופי "The Ground On Which I Stand" בגלריה שלוש ותערוכת היחיד של מיכל בקי "אפור אש" בגלריה יאיר.

גופניות וולגריות.. מתוך "מפולח" של ג'יימס אנסוורת'

20.4 - בוחנים השפעות על גוף ותודעה

בגלריה גרוס נפתחה תערוכת יחיד של האמן הבינתחומי בוריס אויחרמן הנקראת "פרשיית ידע מקומי". אויחרמן מציג מיצב מותאם מקום (Site Specific) בשני חללי הגלריה, בהם הוא יוצר סביבה המשלבת בין אלמנטים של צבע, אור וטמפרטורה. למעשה, יוצר האמן מעבדה בה מוזמן הצופה לבחון את תפישתו, את יחסי אובייקט-חלל- צופה ואת ההשפעה המתמשכת והמשתנה של צבע, אור, חום וקור - על גופו ועל תודעתו.

פרשיית ידע מקומי - כל הפרטים

עוד תערוכות שלא כדאי לפספס: תערוכת היחיד של נוי פורר “Exoskeleton" בגלריה המדרשה בתל אביב ותערוכת היחיד של שירה גלזרמן, "יום הולדת לאינפנטה" בגלרה שי אריה.

צבע, אור וטמפרטורה. מתוך "פרשיית ידע מקומי" של בוריס אויחרמן

21.4 -  חיים כאן ושם

בגלריה אינדי מוצגת תערוכת יחיד "אוברנייט" של הצלם אילן כרמי. שלא כמו בעבודותיו הקודמות, הפעם מפנה כרמי את עדשת המצלמה אל עצמו. סדרה זו של תצלומים, אשר צולמו במהלך נסיעותיו התכופות של האמן לחו"ל, מבקשת לבחון את הדיכוטומיה של חיים כאן ושם. התערוכה מבקשת להציב זרקור לא רק על החלק הפיזי של חיים דיכוטומיים אלא גם על הצד הנפשי, ובמובן זה מהווה מסמך אישי ומעורר הזדהות.

איפה: בגלריה אינדי, יהודה הלוי 57, תל אביבמתי: 31.3-26.4. א'-ה': 11:00-14:00, 16:00-19:00. ו'-שבת: 11:00-14:00.

עוד תערוכות שלא כדאי לפספס: המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל מתארחת בנמל יפו עם התערוכה הקבוצתית "שיבולת" ותערוכתה של הצלמת סתיו סוויד "חוכמת רחוב” במתחם סמארט במלון בראון בתל אביב.

הדיכוטומיה של חיים כאן ושם. מתוך "אוברנייט" של אילן כרמי

22.4 - תהליכים מואצים של הקדשה

תערוכת היחיד "קבר הצדיק", של האמן דן בצלאל משה בגלריה חזי כהן הנה תוצאה של ביקור במערת הקבורה של רבי נחמן באוקראינה. היא מורכבת ממבנים דמויי תאים, חממות, או מערות קבורה, ההופכים תחת ידיו של משה למקומות התייחדות. עבודותיו, העשויות מחומרים לא שגרתיים כגון גומי, שמן זית, שערות, קליפות ביצים, מבחנות וקיסמים יושבות על קו התפר שבין מערכות לבין מבנים. בתוך כל אחד מהמבנים מצויה מערכת של אובייקט, מעין הפשטה של קבר, שביחס אליה הצופים מרחיבים את המודעות לגופם, לאיכויות הפיזיות של הגוף, כמו גם לאפשרות לעבור תהליך מואץ של הקדשה.

קבר הצדיק - כל הפרטים

עוד תערוכות שלא שווה לפספס: תערוכת יחיד של הצלמת ליאת אלבלינג "חלקים" במוזיאון רמת גן ותערוכתו של המאייר זאב אנגלמאייר "היהודי הנודד" במוזיאון הקומיקס והקריקטורה בחולון.

קברים כמקומות התיחדות. מתוך "קבר הצדיק" של דן בצלאל משה

בנוסף, בנק הפועלים מזמין את הציבור ליהנות מ-50 מוזיאונים ואתרים חינם אין כסף בימי חול המועד פסח. בין האתרים ניתן למצוא את מוזיאון ת"א לאמנות, המוזיאון הישראלי במרכז רבין, הגן הבוטני בירושלים, מוזיאון ארץ ישראל, עיר דוד, מוזיאון חיל האוויר, צריף בן גוריון, יד לשיריון לטרון, מוזיאון נחום גוטמן, מוזיאון ארצות המקרא, מוזיאון לתולדות ההתיישבות בעמק, מוזיאון המים בנגב ועוד רבים נוספים.

» פסח 2011 - המדריך המלא» פסח 2011 - כל האירועים» פסח 2011 - כל הפסטיבלים והופעות המוזיקה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ