תערוכות זוכי פרס רפפורט: שרון פוליאקין ואורן אליאב

לצד ההכרזה על זוכי פרס רפפורט לצייר ישראלי בכיר וצעיר לשנת 2011, נפתחות התערוכות של הזוכים מהשנה שעברה - שרון פוליאקין ואורן אליאב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שתי תערוכות זוכי פרס רפפורט לצייר ישראלי בכיר וצעיר נפתחות השבוע, בד בבד עם ההכרזה על הזוכים לשנת 2011, אסף בן צבי לאמן בכיר ומיכאל חלק לאמן צעיר, שתערוכותיהם יוצגו בשנה הבאה.

תערוכות זוכי פרס רפפורט 2010 - כל הפרטיםשרון פוליאקין היא זוכת פרס רפפורט לצייר ישראלי בכיר 2010. בתערוכה "שדה בור" מציגה פוליאקין כ־70 עבודות שנעשו בשנתיים האחרונות, שבהן היא עושה שימוש במגוון מדיה וטכניקות: רישומי דיו על נייר, ציורי שמן על בד גדולי ממדים והדפסים. טלי תמיר, שאצרה את התערוכה, כותבת כי פוליאקין מותחת קו בין שני מאסטרים גדולים, ואן גוך ודירר, "פוליאקין מנסה לחבר בין 'צייר־איכר', המעבד את פני השטח של הציור כבעל השדה המעבד את אדמתו, בדומה לוואן גוך היוצא לעבודת יומו, ובין 'צייר־שרטט', המאמן את עצמו במעקב אופטי מדויק אחר הקווים הנראים לעין, בדומה לדירר. בין שני האמנים הללו מנהלת פוליאקין דיאלוג מפרה עם רבי אמנים מן ההיסטוריה של הציור, המאתגרים את ציורה ומשמשים לה 'מורים לציור', קו קפיצה וזינוק".נוסף על כך מופיע בתערוכה מדיום חדש ביצירתה של פוליאקין: מיצב פיסולי. המיצב - "שדה דלעות" - מורכב מ־15 דלעות יצוקות באלומיניום לא משויף המורמות על עמודי עץ ונחות על גבי ספרים. הן הבסיס לפיסול קטן הנבנה עליהן, המורכב משאריות ומעודפים של חומרי הציור וכליו.אורן אליאב, זוכה הפרס לאמן ישראלי צעיר, מציג את התערוכה "אלפיים ואחת עשרה", שהיא תערוכת המשך לתערוכה המצוינת שהציג בגלריה ברוורמן בשנה שעברה, "הם לא יעירו אותנו בזמן". ורדה שטיינלאוף, שאצרה אותה, מציינת את המשך העיסוק של אליאב בזמן, תמה שעולה גם משם התערוכה - כותרת ערמומית לאמן המציע דימויים כה רחוקים ומנותקים מהקשר עכשווי ומקומי. אליאב, אמן ייחודי בתפיסת עולמו ובסגנונו, מצייר בווירטואוזיות מרשימה את הדברים שאי אפשר לאחוז בהם, את האמת החמקמקה והנעלמת, הסמויה מן העין.

תערוכות זוכי פרס רפפורט 2010 - כל הפרטים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ