מגזין אמנות ישראלי צונזר מאייטיונס עקב תכנים מיניים

אפליקציית האייפון והאייפד של מגזין מיס.יוז נדחתה על ידי חברת אפל, בטענה שהוא מכיל תכנים פורנוגרפיים. עורכת המגזין: "הם לא מבדילים בין אמנות לפורנוגרפיה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חברת אפל סירבה לאנשי מגזין האמנות הישראלי מיס יוז (Ms.Use), כשאלה ביקשו לפרסם אותו כאפליקציה באייטיונס, חנות האונליין של החברה, בטענה שזה מכיל פורנוגרפיה. אייטיונס היא המקור היחידי לאפליקציות לאייפון ולאייפד. כשאנשי מיס.יוז ערערו על ההחלטה\ בטענה שמדובר באמנות ולא בתוכן פורנוגרפי. הם נענו כי "אפל לא עוסקת בשיפוט סובייקטיבי של אמנות". כמו כן, נמסר כי לפי הגדרות הצנזורה שלהם, כל תוכן הכולל עירום אינו יכול להיכלל בחנות האפליקציות.

מירב מרודי, מייסדת המגזין, סיפרה כי היא התפלאה מההחלטה, לאור העובדה שהעותקים המודפסים של המגזין נמכרים בלא כל בעיה בחנויות כגון סטימצקי וצומת ספרים. כמו כן, חלק מהעבודות המופיעות בגליונות (בין השאר של אמנים אמריקאיים ידועים כגון דיוויד לה שאפל) מוצגות בתערוכות בכל העולם ומסוקרות בהרחבה במדורי האמנות. "אין לאייטיונס בעיה לכלול אפליקציה של מגזין פלייבוי, כי פלייבוי מכניסים להם המון כסף," אמרה מרודי. "אבל פלייבוי עוסקים בייצוג המסחרי של המיניות ומחפצנים את גוף האישה - פשוט בלי עירום מלא. כנראה שאין מקום לדיון אמנותי וגבוה יותר. מיס.יוז הוא מגזין שנעשה בהתנדבות. כל חצי שנה אנחנו בוחרים  וחוקרים אותו בהרחבה, ומקדישים למבע אחר של המיניות בחברה והברבות גליון שלם".

נדב אפל (אין קשר משפחתי), כותב קבוע במגזין, הוסיף "ההחלטה של אפל מביכה. העיסוק של מיס יוז במיניות הוא ביקורתי ורציני. לפסול אותו כפורנוגרפיה זה כמו לפסול את אנגרי בירדס מטעמי כשרות, שלא לדבר על זה שזה מעודד התעללות בחיות משק. כרגיל, זו השמרנות האמריקאית, שאין לה בעיה עם אלימות אבל נחרדת מכל הכרה בקיומה של מיניות."

גליונות קודמים של מיס.יוז עסקו במיניות במרחב הציבורי ובמיניות ואקולוגיה, על הגבול בין האדם לטבע. הגליון הנוכחי, שהיה אמור לצאת באייטיונס, עוסק, למרבה האירוניה, בסייברסקס - מיניות במרחב הוירטואלי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ